Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Куценко, Т. Ф.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Куценко, Т. Ф.
    Бюджетне фінансування соціальної сфери в Україні: короткий аналітичний огляд [Текст] / Т. Ф. Куценко // Економіка та держава. - 2013. - № 9. - С. 32-36. - Бібліогр. с.36 (9 назв)
Рубрики: Соціальна сфера--Бюджетне фінансування
Анотація: У статті здійснено аналітичний огляд бюджетного фінансування соціальної сфери в Україні за ряд останніх років, зокрема динаміки та структури видатків соціального спрямування у зведеному бюджеті, в тому числі на соціальний захист та соціальне забезпечення, на освіту, на охорону здоров'я, на духовний та фізичний розвиток.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Куценко, Т. Ф.
    Публічні фінанси в Україні: зміст та структура з урахуванням сучасних тенденцій розвитку [] / Т. Ф. Куценко // Економіка та держава. - 2016. - № 6. - С. 62-66. - Бібліогр. с.66 (12 назв)
Рубрики: Фінанси--Публічна інформація--Розвиток--Україна
Анотація: У статті представлено теоретичний аспект дослідження проблеми публічних фінансів в Україні, а саме виявлено їх зміст та описано їх структуру з урахуванням нового бачення "new public finance", пов'язаного зі стиранням кордонів між національною економікою та зовнішнім світом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Куценко, Т. Ф.
    Реформа бюджетної децентралізації в Україні: соціальна функція [] / Т. Ф. Куценко, Л. М. Ємельяненко // Економіка та держава. - 2016. - № 7. - С. 29-34. - Бібліогр. с. 34 (10 назв)
Рубрики: Місцевий бюджет--Реформи--Соціальні фактори
Анотація: У статті представлено дослідження реформи бюджетної децентралізації в Україні з точки зору соціальної функції публічного управління, а саме акцентовано увагу на потребі реальних результатів реформи для людей та заради людей.


Дод.точки доступу:
Ємельяненко, Л.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Куценко, Т. Ф.
    Об'єднані територіальні громади в Україні: короткий аналітичний огляд [Текст] / Т. Ф. Куценко, Є. Ю. Дударенко // Економіка та держава. - 2017. - № 3. - С. 64-70. - Бібліогр. с. 70 (12 назв)
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Анотація: У статті представлено дослідження процесів бюджетної децентралізації в Україні на базовому рівні місцевого самоврядування, визначеному цією реформою — на рівні новостворених ОТГ з точки зору перших результатів, ризиків та викликів, які мають місце за сучасних умов.


Дод.точки доступу:
Дударенко, Є.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Куценко, Т. Ф.
    Базові складові ефективного управління локальною економікою на "крихких" територіях в умовах конфлікту в Україні [Текст] / Т. Ф. Куценко, А. О. Сабадош // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 50-54 : табл. - Бібліогр. с. 54 (8 назв)
Рубрики: Збройні конфлікти--Регіони України--Соціально-економічний розвиток
Анотація: У статті розглядаються базові складові управління локальною економікою на "крихких" територіях в умовах конфлікту та започаткованих реформ в Україні з точки зору реалізації подальших кроків, завдяки яким можуть бути здійснені майбутні реальні перетворення в цій сфері. Акцентується увага на тому, що задля сприяння соціально-економічному відновленню муніципальних економік, стабілізації уражених кризою територій та їх зміцнення, задля створення необхідних умов для повернення та реінтеграції переміщених осіб, по-перше: "золотим ключиком" ефективного управління локальною економікою конкретної громади на конкретній "крихкій" території має стати доброчесне адміністрування організації всіх процесів на локальному рівні з урахуванням саме тих чинників, викликів та загроз, що притаманні цій території. По-друге, потребує ефективного налагодження взаємодія всіх суб'єктів, що несуть відповідальність за результати прийняття та реалізації публічних управлінських рішень з обов'язковим впровадженням системної оцінки їх ефективності на основі використання методики KPI (Key Performance Indicators — ключові показники результативності). По-третє, продуктивна діяльність територіальних громад щодо соціально-економічного відновлення та подальшого розвитку "крихких" територій має бути вмотивована головним чином потребою в зміцненні єдності країни, здоровим прагматизмом та економічним патріотизмом з акцентом не на локальних містечкових інтересах, а на соціально-економічному розвитку громади в контексті розбудови національної економіки України та збереження її цілісності. Наголошується також що для того, щоб забезпечити ефективне управління локальною економікою на "крихких" територіях потрібні спеціалісти, яких в Україні бракує, тому є очевидним, що державі варто було б приділити увагу підготовці фахівців саме такого напряму, які б були здатні реалізовувати поставлені завдання в умовах конфлікту та гібридних загроз, що є нині ключовою передумовою, яка у перспективі зможе принести реальні результати.


Дод.точки доступу:
Сабадош, А.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Куценко, Т. Ф.
    Сучасний інструментарій забезпечення прозорості місцевих бюджетів в Україні: оглядовий аналіз [Текст] / Т. Ф. Куценко // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 58-64 : граф.; табл. - Бібліогр. с. 63-64 (30 назв)
Рубрики: Місцевий бюджет--Реформування--Децентралізація
Анотація: У статті представлено оглядовий аналіз сучасного інструментарію забезпечення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема стосовно їх місцевих бюджетів. Цей інструментарій розроблено та запроваджено з 2014 року у результаті низки заходів у рамках реформи децентралізації управління в Україні, що реалізуються, насамперед, на виконання Концепції створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи "Прозорий бюджет" у рамках Програми "Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади" (EGAP), спрямованої на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Також оглядово розглянуто методології оцінки прозорості місцевих бюджетів, що напрацьовані різними експертними групами в ракурсі сучасних практик їх використання, що вже розпочаті в нашій країні у відповідності до міжнародних стандартів та з урахуванням світового досвіду. В статті представлено актуальні результати деяких рейтингів прозорості, що розраховані українськими експертами-практиками, зокрема на основі Індексу прозорості місцевого бюджету стосовно місцевих бюджетів міст України та стосовно об'єднаних територіальних громад.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Куценко, Т. Ф.
    Форми залучення громадськості до бюджетного процесу на місцевому рівні в україні: оглядовий аналіз [Текст] / Т. Ф. Куценко // Економіка та держава. - 2020. - № 7. - С. 66-72. - Бібліогр. с. 72 (19 назв)
Рубрики: Місцевий бюджет--Планування
   Територіальні спільноти--Фінансові ресурси

Анотація: У статті представлено оглядовий аналіз участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні, що є одним із пріоритетних напрямів реформи бюджетної децентралізації в Україні, яка розпочата з 2014 року та здійснюється з урахуванням практичного досвіду найбільш успішних унітарних держав Європи. В міжнародній практиці напрацьовано багато можливих форм участі громадськості у бюджетному процесі, які різняться між собою за різними критеріями (способом участі, типами рішень, що приймаються, масштабністю прийняття рішень тощо) та використовуються на різних стадіях бюджетного процесу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Куценко, Т. Ф.
    Ключові термінологічні засади управління соціально-економічним розвитком муніципалітетів в Україні [Текст] / Т. Ф. Куценко, І. В. Пінтелей // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 84-91 : табл. - Бібліогр. с. 90-91 (15 назв)
Рубрики: Місцеве самоврядування--Реформування
Анотація: У статті представлено тлумачення ключових термінологічних засад управління соціально-економічним розвитком муніципалітетів, що нині є особливо актуальним, оскільки виступає однією із необхідних умов чіткого усвідомлення комплексу проблем місцевого самоврядування в контексті реформи децентралізації управління в Україні.Виходячи з того, що субнаціональний рівень управління, представлений саме місцевими адміністративними утвореннями, в практиці багатьох країн називають "муніципальним управлінням", в Україні всім науковцям та практикам є очевидною проблема, що чинним законодавством такі поняття, як "муніципальне управління", "муніципальні утворення" чи "муніципалітет" не визначаються, тобто не мають юридичного закріплення. Це безумовно ускладнює подальші дослідження та створює певну плутанину у термінах. Тому в статті здійснено, насамперед, уточнення термінологічного апарату, що вже активно використовується в Україні, задля подальших коректних досліджень. У статті визначено базові терміни з їх ключовими характеристиками, зокрема, акцентовано, що термін "муніципалітет" може позначати як орган місцевого самоврядування, територіальну спільноту, так і установу, яка безпосередньо здійснює процес управління. В цьому контексті були розглянуті основні характерні риси муніципальних утворень та системи муніципального управління. З'ясовано також, що "місцеве управління", "муніципальне управління" та "місцеве самоврядування" є синонімічними поняттями, які несуть подібне функціональне навантаження. У статті наголошується, що реформа децентралізації, започаткована у 2014 році, через формування об'єднаних територіальних громад, передачу певної частини повноважень їх органам місцевого самоврядування базового рівня, тобто — сільським, селищним та міським радам (муніципалітетам) та переформатування адміністративно-територіального устрою мала привести Україну до зрозумілої для всіх українців моделі місцевого самоврядування, де мали бути створені умови для формування реальної фінансової автономії задля соціально-економічного розвитку на місцях. З точки зору авторів саме "об'єднана територіальна громада" нині в Україні змістовно та функціонально відповідає поняттю "муніципалітет", а сільські, селищні та міські ради ОТГ можна вважати муніципальними радами. Термін "об'єднана територіальна громада" виконує поки що тимчасову функцію. По завершенню реформи децентралізації настане час вносити зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та в інші законодавчі акти щодо використання терміну "муніципалітет" та похідних від нього.


Дод.точки доступу:
Пінтелей, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Куценко, Т. Ф.
    Європейські стандарти муніципального управління в контексті реформи децентралізації [Текст] / Т. Ф. Куценко, І. В. Пінтелей // Економіка та держава. - 2021. - № 4. - С. 122-127 : табл. - Бібліогр. с. 126-127 (17 назв)
Рубрики: Місцеве самоврядування--Децентралізація--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті представлено уточнення змісту європейських стандартів муніципального управління, їх ролі та складових з урахуванням європейського досвіду, що сприятиме реалізації комплексу завдань місцевого самоврядування в контексті реформи децентралізації управління в Україні, насамперед, задля створення налагодженого механізму взаємодії між органами місцевого управління та громадянами, і очевидно, має викликати позитивні зрушення, спрямовані на розвиток держави загалом. ??У статті наголошується, що система європейських стандартів муніципального управління є помітно більшою, ніж той комплекс стандартів, які ратифікувала Україна нині. В контексті реформи децентралізації цей факт визначає увесь ступінь важливості дослідження та сприйняття загальноприйнятих європейських правил функціонування місцевого самоврядування, що досі залишаються поза увагою національного законодавства.На основі дослідження різних джерел, доробку різних авторів, зокрема підтримуючи Поповича В.В., у статті наводиться певна ієрархія європейських стандартів, а саме: перший рівень — загальні концептуально-правові стандарти, другий рівень — територіально-владні, та третій — організаційно-управлінські стандарти. Однак, окрім зазначеного, акцентується увага на етичній складовій, інакше — на стандартах поведінки, адже від них залежить успішність реалізації принципів і вимог названих вище рівнів ієрархії європейських стандартів, саме вони є тією зміцнювальною ланкою сучасної демократичної системи відносин публічної служби в ЄС.Виходячи з того, що наукових публікацій, присвячених дослідженням змісту та ролі європейських стандартів як критеріальних засад реалізації реформи децентралізації управління та реформи муніципального управління в Україні поки що обмаль, авторами пропонується комплексний підхід, за яким варто розрізняти п'ять блоків, що представляють європейські стандарти муніципального управління за наступними напрямами: міжнародні стандарти у сфері прав людини, їх захисту; стандарти в сфері місцевої та регіональної демократії; європейські стандарти публічної служби; стандарти міжнародної організації з питань стандартизації (ISO); етичні правила (стандарти поведінки).З точки зору авторів саме такий комплексний підхід щодо запровадження європейських стандартів в українську практику муніципального управління є найбільш адекватним та сприятиме розвитку як локальної демократії, так і місцевого соціально-економічного розвитку на перспективу, коли дієздатні органи будуть виконувати покладені на них функції, представляючи інтереси жителів громад в Україні.


Дод.точки доступу:
Пінтелей, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)