Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Кулик, М. Н.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Кулик, М. Н.
    Влияние экологических факторов на использование технологий тепловой энергетики [Текст] / М. Н. Кулик, Т. П. Нечаева // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2015. - № 2. - С. 42-53 : табл. - Библиогр. с. 52-53 (20 назв.)
Рубрики: Теплова енергетика--Екотехнології
Анотація: Збільшення жорсткості екологічних вимог до функціонування теплової енергетики на органічному паливі, зокрема, до вмісту в димових газах теплових електростанцій діоксиду, оксидів азоту та пилу, обумовлює необхідність впровадження заходів щодо зниження їх викидів за рахунок реконструкції існуючих енергоблоків, а також будівництва нових, що задовольняють цим вимогам.


Дод.точки доступу:
Нечаева, Т.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кулик, М. Н.
    Пересмотр возможностей моделей равновесных цен и выпусков в теории межотраслевого баланса [Текст] / М. Н. Кулик // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 5-13, 14-22. - Библиогр.: с. 13, 22 (9 назв.) . - текст рос., англ.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс
Анотація: На основі проведеного аналізу численних публікацій, що містять моделі рівноважних цін і випусків теорії міжгалузевого балансу, доведено, що використання в них транспонованих матриць прямих витрат є необґрунтованим та призводить до грубих помилок. Запропоновані коректні системи рівнянь, що зв'язують рівноважні ціни та випуски в структурі даних "витрати-випуск". Показано в загальному вигляді, що такі системи належать до класу однорідних систем лінійних алгебраїчних рівнянь, їх матриці є особливими і мають ранги, що на одиницю менші за розмірність матриць. Встановлено, що такі системи надають вироджені рішення. З використанням цих властивостей із континуальної множини рішень уточнених моделей рівноважних цін і випусків у загальному вигляді виділений клас їх рішень, які можна використовувати для визначення практично прийнятних значень цих показників. Запропоновано алгоритм такого визначення, що передбачає розширення структури даних "витрати-випуск". Аналітичні дослідження ілюстровані прикладом розрахунку рівноважних цін і випусків на базі таблиць "витрати-випуск" в Україні у 2012 році.


Знайти схожі

3.


    Кулик, М. Н.
    Фундаментальные свойства основных матричных форм в системах уравнений межотраслевого баланса [Текст] / М. Н. Кулик, В. В. Станиціна, В. С. Коберник // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 2. - С. 14-39 : табл. - Библиогр.: с. 26, 38-39 (4 назви) . - Текст рос., англ.
Рубрики: Енергосистеми--Математичне моделювання
Анотація: Досліджено фундаментальні властивості матриць трьох систем алгебраїчних рівнянь, якими формалізуються ключові задачі міжгалузевого балансу: визначення випуску за даними кінцевого попиту, визначення випуску за даними доданої вартості, встановлення взаємозв'язку між рівноважними цінами і випуском. Всі ці задачі вирішено з використанням одного і того самого запропонованого тут методу, названого методом екстраполяції до нульового детермінанту. Показано, що система рівнянь, рекомендована багатьма авторами для встановлення взаємозв'язку рівноважних цін та обсягів випуску в одиницях випуску, є однорідною. Доведено, що в цій матриці існує, як мінімум, n позитивних мінорів з розмірністю r = n - 1, де n - розмірність матриці. Ця важлива особливість зумовлює те, що в континуальній множині розв’язків відповідної системи неможливо знайти хоча б один вектор, який відповідав би смисловому змісту таблиць «витрати-випуск». Тому цю систему не можна використовувати не тільки для визначення рівноважних цін і випусків в одиницях випуску, а й для розв'язання інших задач міжгалузевого балансу.??Доведено, що матриця системи рівнянь для визначення випуску за даними кінцевого попиту має ранг r = n. Детермінант цієї матриці є завжди позитивним при будь-якій її розмірності і невід'ємності елементів кінцевого попиту, причому остання умова не завжди є необхідною.??Встановлено, що система рівнянь для визначення випуску за даними доданої вартості має матрицю, ранг якої r = n, а детермінант позитивний при всіх значеннях змінних, які відповідають умові балансу витрат. Властивість позитивності детермінанта цієї матриці вже було доведено Р. Беллманом. При цьому використовувалося доказ, заснований на визначниках Грама. Він компактніший за метод екстраполяції до нульового детермінанта, проте останній використовується відразу до всіх розглянутих тут задач і, що важливо, дає можливість визначити не тільки знак, а й значення досліджуваних детермінантів.??Слід особливо підкреслити унікальну властивість матриць систем рівнянь для визначення випусків за даними кінцевого попиту і доданої вартості. Визначники цих матриць залежать від значень правих частин відповідних систем, а саме, від значень елементів векторів кінцевого попиту і доданої вартості відповідно. Першопричиною такої властивості є те, що ці системи побудовані на підставі балансів випуску і витрат.


Дод.точки доступу:
Станиціна, В.В.; Коберник, В.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Кулик, М. Н.
    Новые модели равновесных цен в теории межотраслевого баланса [Текст] / М. Н. Кулик // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 1. - С. 12-23. - Библиогр. с. 17, 23 (3 назви) . - Текст рус., англ.
Рубрики: Додана вартість
   Рівноважні ціни--Теорія

Анотація: Детально досліджено властивості моделі, яка масово застосовується у багатьох сучасних публікаціях з теорії міжгалузевого балансу і називається моделлю рівноважних цін. Доведено, що методика отримання моделі рівноважних цін, наведена в [2], є неспроможною. Побудова цієї моделі базується на балансі витрат системи таблиць "витрати-випуск" (input-output), проте сама модель, як доведено в цій статті, в загальному випадку не задовольняє цій умові і дає неправильні результати. Тому модель, наведена в [2], [3] і безлічі інших публікацій, не є моделлю рівноважних цін у системі моделей міжгалузевого балансу, її не можна використовувати в практичних додатках. Отримано чотири нові моделі, які є системами рівнянь взаємозв'язків між рівноважними цінами і обсягами випуску в одиницях випуску. Дві з них побудовано на основі балансу витрат у структурі таблиць "витрати-випуск", дві інші - на балансі випусків. Матриці моделей мають діагональну форму, зв'язок між показниками різних секторів здійснюється через діагональні елементи, які розраховуються з використанням даних проміжного споживання, витрат і випусків усіх секторів. Усі ці моделі є недовизначеними, і тому при розрахунках рівноважних цін і випусків необхідно задати додаткову інформацію, що не міститься в таблицях "витрати-випуск", як це робиться в [2], [3] і багатьох інших публікацій з цієї проблематики. Представлені нові моделі дають співпадаючі результати, використання кожної з них зумовлюється наявністю вихідних даних або іншими чинниками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)