Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Кохановська, Олена Велеонінівна$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Кохановська, Олена Велеонінівна.
    Цивільно-правова норма як загальнообов’язкове правило поведінки, як інформація і результат творчості [Текст] / Олена Велеонінівна Кохановська // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 142-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правові норми--Регулювання
   Цівільно-правові відносини

Кл.слова (ненормовані):
формально визначене правило поведінки -- законодавчий припис -- категорії -- авторське право -- творча діяльність
Анотація: Цивільно-правова норма розглядається в теорії передусім як загальнообов’язкове, формально визначене правило поведінки. Водночас цивільно-правова норма має свою специфіку, яка пояснюється особливостями предмета, методу, формами, принципами цивільного права та іншими чинниками. Основна мета роботи полягає у формуванні власних висновків щодо особливостей цивільно-правової норми як загальнообов’язкового правила поведінки, як інформації і результату творчості на підставі аналізу загальнотеоретичних положень про цивільно-правову норму, а також ознак і особливостей інформаційних об’єктів права і об’єктів інтелектуальної, творчої діяльності. Автором доведено, що особливості притаманні цивільно-правовій нормі також як і специфічному інформаційному об’єкту і об’єкту творчості. Установлено, що зміст правової норми має відповідати всім ознакам якісної інформації: бути достовірною, повною, актуальною тощо. У подальшому, після офіційного прийняття законодавчого акта, норма права перетворюється з об’єкта авторського права на відкриту (або з певним режимом доступу) інформацію і поширюється, використовується як інформаційний об’єкт – без обмежень або з обмеженнями, які відповідають його режиму доступу. Описаний процес, якщо проведений творчо і якісно, може гарантувати формування цивільно-правової норми як дійсно загальнообов’язкового формально визначеного правила поведінки, яке втілюється в законодавчому приписі і відповідає всім вимогам цивільного права, слугує на користь і в інтересах усіх учасників цивільних правовідносин.


Знайти схожі

2.


    Кохановська, Олена Велеонінівна.
    Особливості оновлення цивільного законодавства України у сфері права на інформацію в умовах розвитку глобального віртуального середовища [Текст] / Олена Велеонінівна Кохановська // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 166-187. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний кодекс України--Право на інформацію--Рекодифікація
Кл.слова (ненормовані):
немайнове право -- міжнародні акти -- віртуальність -- інформаційні відносини
Анотація: Право на інформацію вирізняється сьогодні особливостями реалізації і захисту порівняно із первісними підходами, закладеними у Цивільному кодексі України і пов’язаними із звичними для врегулювання правом відносинами у матеріальному «фізичному» світі. Стаття присвячена особливостям оновлення цивільного законодавства України у сфері права на інформацію в умовах розвитку глобального віртуального середовища, а також аналізу поняття «віртуальності» для виявлення специфіки врегулювання інформаційних відносин. Зроблено висновок, що правове регулювання у сфері інформаційних відносин загалом і права на інформацію, зокрема, повинно ґрунтуватися передусім на традиційних правових конструкціях і з використанням притаманного цивільному праву категоріального апарату, а для створення адекватного викликам інформаційного суспільства законодавства необхідно чітко узгодити позиції науковців і законотворця щодо поняття, змісту, ознак інформації, специфіки інформаційних процесів і систем, про яку йдеться також у роботах представників інших галузей науки – філософії, фізики, кібернетики та ряду інших.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)