Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (9)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Кобеля, З. І.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Кобеля, З. І.
    Моделювання впливу економічних та демографічних факторів на людський розвиток [Текст] / З. І. Кобеля, Я. В. Мельник // Економіка та держава. - 2020. - № 7. - С. 145-149. - Бібліогр. с. 149 (4 назви)
Рубрики: Людський розвиток
   Соціально-економічний розвиток

Анотація: У статті описано та розкрито дослідження впливу на регіональний людський потенціал різних економічних та демографічних факторів на різних рівнях масштабу розгляду взаємозв'язків. Прикладами таких рівнів будуть взаємозв'язки людського потенціалу та факторів детермінант Чернівецької області, умовного Карпатського регіону, до якого входять Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Львівська області, та Україна загалом. Розкрито розуміння особливостей впливу на потенціал вищезгаданих факторів залежно від масштабу розгляду цих взаємозв'язків, а також використовуваного інструментарію.


Дод.точки доступу:
Мельник, Я.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кифяк, В. І.
    Побудова динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги національної економіки України [Текст] / В. І. Кифяк, З. І. Кобеля, Я. В. Мельник // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 92-99 : табл. - Бібліогр. с. 98-99 (14 назв)
Рубрики: Національна економіка--Економічні відносини
Анотація: У роботі описано механізм та особливості формування динамічних стохастичних моделей загальної рівноваги на прикладі формування власної динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги національної економіки України. Такий вид моделей є комплексним видом сучасних економічних моделей, який застосовується для поглибленого економіко-математичного аналізу стану економічної системи, а також прогнозування впливу факторів у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Висвітлено етапи побудови динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги, аргументація вибору тих чи інших математичних описових форм зв'язків та особливості архітектоніки системи одночасних рівнянь.Під час дослідження було реалізовано методичний підхід до аналізу динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги за допомогою спеціалізованого пакету Dynare для програмного забезпечення Matlab. Цей спеціалізований пакет функцій дає змогу здійснити поточний аналіз моделі та її складових, а також дозволяє змоделювати майбутній розвиток за допомогою відповідного прогнозного функціоналу.У результаті дослідження, ми отримали динамічну стохастичну модель взаємозв'язків національної економіки. Така модель відображає еластичність зв'язків та флуктуацій в економічній системі.


Дод.точки доступу:
Кобеля, З.І.; Мельник, Я.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Кобеля, З. І.
    Трудова міграція на сучасному етапі ринкової трансформації економіки України [Текст] / З. І. Кобеля, С. І. Тодорюк, К. М. Сторцун // Економіка та держава. - 2021. - № 4. - С. 132-136 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 136 (5 назв)
Рубрики: Трудова міграція--Україна
Анотація: У статті досліджено сучасні етапи трудової міграції в ринковій трансформації економіки України, обгрунтовано напрями удосконалення державного регулювання трудових міграційних процесів, теоретично опрацьовано дослідження процесу зовнішньої та внутрішньої трудової міграції населення України та вплив на трансформацію ринку праці й оцінку цього впливу, вплив трудової міграції відповідно до сучасних вимог міжнародного та вітчизняного ринку праці. Визначено ключові фактори розвитку міграційних потоків у сфері сучасного ринку праці та здійснено оцінку впливу внутрішньої та зовнішньої трудової міграції населення України на трансформацію ринку праці.


Дод.точки доступу:
Тодорюк, С.І.; Сторцун, К.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Кобеля, З. І.
    Реінжиніринг комунікативної та організаційно-економічної систем засобами діджиталізації за умов детермінованості зовнішнього середовища [Электронный ресурс] / З. І. Кобеля, С. В. Ксьондз, Я. В. Мельник. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 137-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бізнес--Інформаційні технології
Анотація: У роботі системно досліджено тематику реінжинірингу організаційно-економічної та комунікативної системи цифровими та технічними засобами в умовах детермінованості зовнішнього середовища, адже із збільшенням інтенсивності глобалізаційних процесів, доступності технологій та швидкості передання інформації, зростає і рівень детермінованості зовнішнім середовищем економічних процесів у бізнесі. Відтак впроваджуючи все нові і нові потрібні digital-інструменти у діяльність компанії, можна згладжувати, адаптовуватись та пристосовуватись до надмірної динамічності факторів зовнішнього середовища, зменшувати витрати чи покращувати формальну та неформальну інституційну взаємодію зі споживачами.Було виокремлено теоретико-методичні основи реінжинірингу організаційно-економічної та комунікативної систем під впливом факторів зовнішнього середовища, зокрема виділено основні парадигми бачень щодо впливу факторів зовнішнього середовища на підприємство. Синтезуючи ідеї цих теорій, запропоновано комплексно оцінювати поточні проблеми організацій та перспективи нововведень, більш чітко добирати цифрові та технічні інструменти digital-трансформації.Виходячи з досліджених концепцій та ознайомившись із сучасними напрямами та тенденціями digital-нововведень, було виокремлено конкретні напрями реінжинірингу організаційно-економічної та інформаційно-комунікативної системи засобами діджиталізації. Конкретне виокремлення пропозицій щодо напрямів реалізовувалось із врахуванням поглядів щодо групування та класифікації елементів згадуваних систем підприємства.Реалізація такого інституційного механізму дає змогу виокремлювати навіть найдрібніші мікропроцеси, які потребують перебудови чи оптимізації за допомогою цифрових та технічних засобів.

Перейти к внешнему ресурсу: З.І. Кобеля та ін.

Дод.точки доступу:
Ксьондз, С.В.; Мельник, Я.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Кобеля, З. І.
    Особливості ІТ-рекрутингу на сучасному ринку праці [Текст] / З.І. Кобеля // Економіка та держава. - 2022. - № 2. - С. 114-118. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Інформаційні технології--Ринок праці
Анотація: У роботі досліджено сучасний ринок праці, який динамічно змінюється під впливом викликів, пов'язаних з глобалізацією усіх процесів, трансформацією технологій через розвиток інновацій та змінами через поширення Covid-19. Для України сьогодні актуальним є пошук нових напрямів розвитку та інвестування передусім у стратегічно важливі й перспективні галузі, до яких відносять галузь інформаційних технологій (ІТ). Світовий досвід показує, що розвиток високотехнологічних галузей є однією з передумов економічного росту та міжнародної конкурентоспроможності. Розвиток персоналу галузі ІТ є одним з важливих напрямів інвестицій, адже саме працівники з їх інтелектом, знаннями та особистісними якостями створюють умови для розвитку, прогресу та успішного функціонування як підприємства, так і суспільства в цілому, це особливо видно у галузях, які належать до "економіки знань". Кадрове забезпечення з кожним роком змінюється, і необхідність у ньому змінюється, все частіше виникає необхідність швидкої зміни персоналу, в тому числі адаптованого до нових викликів. Особливою є в цьому відношення сфера інформаційних технологій. Інформаційні технології розвиваються дуже швидко як у всьому світі, так і в Україні. Вони є важливим та перспективним напрямом для розвитку нашої економіки, про що показує стрімке зростання її частки у ВВП. При сприятливій нормативно-правовій базі та покращенні економічної та політичної ситуації, разом з наявною високою технологічною базою наша країна має високий потенціал для розвитку ІТ-галузі та встановлення її як однієї з пріоритетних.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)