Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (3)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Кифяк, В. І.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Кифяк, В. І.
    Інфляція як визначальний фактор впливу на добробут населення України [Текст] / В. І. Кифяк, А. М. Бабчук, К. І. Рудько // Економіка та держава. - 2018. - № 1. - С. 86-90 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 90 (14 назв)
Рубрики: Рівень життя--Доходи
   Інфляція

Анотація: У статті розкрито сутність та економічний зміст інфляції, розглянуто теоретичні та практичні підходи до сутності номінальної та реальної заробітної плати як основного індикатора добробуту населення. На основі системи статистичних показників проаналізовано вплив інфляційного процесу на доходи українців. Проведено емпіричний аналіз впливу інфляції на рівень життя населення в Україні, шляхом визначення залежності між індексом споживчих цін та індексом людського розвитку. Визначено основні напрями зменшення темпів інфляції, а тим самим скорочення розбіжностей між номінальними та реальними доходами.


Дод.точки доступу:
Бабчук, А.М.; Рудько, К.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Лопатинський, Ю. М.
    Методичний інструментарій реінжинірингу інституційної структури аграрного сектору національної економіки [Текст] / Ю. М. Лопатинський, В. І. Кифяк // Економіка АПК. - 2018. - № 9. - С. 62-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Інституційний підхід
   Аграрні відносини--Напрями розвитку

Кл.слова (ненормовані):
інституційний підхід -- процесний підхід -- системний підхід -- реінжиніринг -- інституційна структура -- інституції -- аграрний сектор
Анотація: Мета статті - обгрунтувати доцільність використання основних положень реінжинірингу бізнес-процесів як ефективної методики трансформації інституційної структури аграрного сектору національної економіки. Застосування методу моделювання реінжинірингу інституційної структури дає змогу сформувати оптимальну структуру виробництва аграрної продукції за реальних умов господарювання.


Дод.точки доступу:
Кифяк, В. І.

Знайти схожі

3.


    Кифяк, В. І.
    Соціально-економічний аналіз безробіття в Україні [Электронный ресурс] / В. І. Кифяк, Н. В. Лесько. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2019. - № 1. - С. 100-103 : граф. - Бібліогр. с. 103 (10 назв)
Рубрики: Безробіття--Державна політика--Україна
Анотація: Статтю присвячено дослідженню проблеми безробіття в Україні та її соціально-економічному аналізу. У статті визначено позитивні та негативні наслідки проблеми безробіття в Україні, які становлять загрозу соціально-економічної дестабілізації країни. Визначено основні чинники, які формують таку макроекономічну проблему як безробіття. З використанням графічного аналізу показано, що динаміка рівня безробіття лише зростає. Виявлено необ'єктивність досліджуваного рівня, у зв'язку із проблемами статистичного обліку державної статистики. Обгрунтовано необхідність зниження цього рівня до мінімуму за допомогою активної державної політики. Визначено, що необхідною умовою збалансування ринку праці є інвестиційні вкладення в економіку країни, при чому рівень інвестиційних вкладень корелює з рівнем безробіття.Охарактеризовано зарубіжні моделі успішного регулювання зайнятості та безробіття та на їх основі запропоновано механізми та інструменти подолання цієї проблеми в Україні. Запропоновано напрями подолання проблеми безробіття, орієнтовані на активну політику розвитку економіки загалом.

Перейти к внешнему ресурсу: Кифяк, В.І.

Дод.точки доступу:
Лесько, Н.В.

Знайти схожі

4.


    Кифяк, В. І.
    Побудова динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги національної економіки України [Текст] / В. І. Кифяк, З. І. Кобеля, Я. В. Мельник // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 92-99 : табл. - Бібліогр. с. 98-99 (14 назв)
Рубрики: Національна економіка--Економічні відносини
Анотація: У роботі описано механізм та особливості формування динамічних стохастичних моделей загальної рівноваги на прикладі формування власної динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги національної економіки України. Такий вид моделей є комплексним видом сучасних економічних моделей, який застосовується для поглибленого економіко-математичного аналізу стану економічної системи, а також прогнозування впливу факторів у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Висвітлено етапи побудови динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги, аргументація вибору тих чи інших математичних описових форм зв'язків та особливості архітектоніки системи одночасних рівнянь.Під час дослідження було реалізовано методичний підхід до аналізу динамічної стохастичної моделі загальної рівноваги за допомогою спеціалізованого пакету Dynare для програмного забезпечення Matlab. Цей спеціалізований пакет функцій дає змогу здійснити поточний аналіз моделі та її складових, а також дозволяє змоделювати майбутній розвиток за допомогою відповідного прогнозного функціоналу.У результаті дослідження, ми отримали динамічну стохастичну модель взаємозв'язків національної економіки. Така модель відображає еластичність зв'язків та флуктуацій в економічній системі.


Дод.точки доступу:
Кобеля, З.І.; Мельник, Я.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Прокопець, Л. В.
    Аналіз впливу впровадження іноземного досвіду в сфері управління персоналом на національних [Текст] / Л.В. Прокопець, В.І. Кифяк, Г.І. Чуса // Економіка та держава. - 2022. - № 5. - С. 105-109. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Управління персоналом
Анотація: У статті досліджено такі основні аспекти, як: система управління персоналом; важливість вдосконалення методів, які використовуються на підприємстві; дослідження причин високої плинності кадрів та низької продуктивності праці; вивчення основних умов побудови позитивного психологічного клімату; зазначено основні перепони на шляху до побудови успішного колективу; висвітлено основні особливості соціального захисту працівників; здійснено комплексний аналіз спроб адаптування зарубіжного досвіду до реалій вітчизняної економіки; обгрунтовано необхідність побудови на підприємстві системи ефективного кадрового потенціалу. Персонал є основною складовою будь-якого відкритого підприємства та соціально-економічної системи. Більше того, підприємство - це система взаємопов'язаних елементів, персонал формується у власну систему управління персоналом, яка повинна органічно і повністю вписуватися в всю систему підприємства, тому побудова ефективної HR-системи є одним із головних завдань компанії на сьогодні. Розвиток ринкових відносин в Україні включає: формування нових підходів в управлінні персоналом, адже більшість українських компаній через брак висококваліфікованого персоналу та негнучку та застарілу концепцію кадрової політика не встигає реагувати на різкі зміни ринкової ситуації, нові вимоги до мобільної переорієнтації власних кадрів, впровадження сучасних технологій роботи персоналу. Основним резервом зростання промислового виробництва є ефективне управління персоналом підприємства.


Дод.точки доступу:
Кифяк, В.І.; Чуса, Г.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)