Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Дубина, Дмитро Васильович$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Дубина, Дмитро Васильович.
    Пластичність онтогенезу судинних рослин : молекулярні, клітинні, популяційні та ценотичні аспекти [Текст] / Дмитро Васильович Дубина, Єлизавета Львівна Кордюм // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 7. - С. 32-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Систематика рослин--Судинні рослини
   Екологія рослин

Кл.слова (ненормовані):
адаптація -- конкуренція -- пластичність -- рослина -- співіснування -- стабільність -- фенотипічна варіація
Анотація: Однією з парадигм сучасної науки є положення, що стабільність системи визначається лабільністю її складових. У статті подано критичний аналіз класифікацій типів стратегій адаптації видів судинних рослин до варіабельного зовнішнього середовища і розглянуто сучасні уявлення щодо фенотипічної пластичності рослин та її екологічного значення. Висунуто положення, що основною формою складних ценобіотичних взаємовідносин рослин є не конкуренція, а співіснування, що зумовлено екологічною і біологічною своєрідністю видів (тривалість онтогенезу, системи розмноження, послідовність сезонного розвитку) та рівнем фенотипічної пластичності за певних умов інтенсивності й спектра світла, водозабезпечення, типу ґрунту. Саме співіснування видів, різних за біологією та екологією, забезпечує стабільність біоценозу, а отже, стабільність рослинного покриву, без якої життя на планеті Земля неможливе.


Дод.точки доступу:
Кордюм, Єлизавета Львівна

Знайти схожі

2.


   
    Як відновити екосистему Куяльницького лиману? [Текст] / Алім Амідович Еннан [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 6. - С. 93-109 : рис.
Рубрики: Екосистема--Проблеми збереження--Лиман--Одеська область
Кл.слова (ненормовані):
Куяльницький лиман -- екосистема -- фіторізноманіття -- проблеми збереження -- природні ресурси -- диверсифіковане використання -- національний природний парк
Анотація: Стан Куяльницького лиману - чи не найгостріша екологічна проблема Північного Причорномор’я кінця ХХ - початку ХХІ ст. У публічних дискусіях часто обговорювалися різні заходи з відновлення цієї мегаекосистеми, деякі з них увійшли до регуляторних державних і регіональних документів. Однак, на жаль, реалізовувалися ці заходи лише частково, нерідко в «пожежному» порядку і загалом не вирішували проблему, а інколи навіть призводили до небезпечних локальних наслідків. Слід зазначити, що однією з причин цієї вже без перебільшення екологічної катастрофи є властиве людській діяльності бажання безкоштовно отримувати матеріальні цінності, нещадно експлуатуючи природні ресурси. У статті автори, спираючись на понад 30-річні дослідження екосистем Північного Причорномор’я, пропонують власне бачення відновлення екосистеми Куяльницького лиману та невиснажливого і диверсифікованого використання його ресурсів, зокрема рослинних.


Дод.точки доступу:
Еннан, Алім Амідович; Дубина, Дмитро Васильович; Царенко, Петро Михайлович; Вакаренко, Людмила Павлівна; Дзюба, Тетяна Павлівна; Шихалєєва, Галина Миколаївна

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)