Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Гончарук, І.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Гончарук, І. В.
    Розвиток підприємницької діяльності у виробництві біопалива: теоретичний аспект [Текст] / І. В. Гончарук // Економіка АПК. - 2013. - № 6. - С. 126-129 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Енергетична безпека--Біопаливо--Відновлювальні джерела енергії
   Біоенергетика--Стан і перспективи--Україна

   Регіональна економіка--Вінницька область

Кл.слова (ненормовані):
підприємницькі структури -- виробники біопалива -- біопаливна галузь
Анотація: Висвітлено необхідність розкриття теоретичних аспектів розвитку підприємств і підприємницької діяльності у виробництві біопалива як однієї з пріоритетних галузей, а також окреслено засади формування підприємницького середовища і стимулів утвердження даного сегмента вітчизняної економіки.


Знайти схожі

2.


    Гончарук, І.
    Створення вчителем комфортних умов для адаптації першокласників до навчання у школі [Текст] / Ірина Гончарук // Початкова школа. - 2013. - № 7. - С. 42-44. - Бібліогр.: 4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Досвід
   Педагогіка--Початкова школа

Кл.слова (ненормовані):
адаптація першокласників -- шестирічки -- досвід вчителя
Анотація: Висвітлено 30-річний досвід роботи вчителя-методиста ЗОШ № 166 Солом'янського району м. Києва І. В. Гончарук, в основу якого покладено ідеї В. Сухомлинського.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Гончарук, І. В.
    Інституційні аспекти розвитку підприємницької діяльності на ринку біопалива [Текст] / І. В. Гончарук // Економіка АПК. - 2013. - № 8. - С. 133-138 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Підприємницька діяльність
   Енергетичний ринок України--Біопаливо

   Енергетична безпека--Біопаливо--Відновлювальні джерела енергії

Кл.слова (ненормовані):
паливно-енергетичний комплекс -- Енергетична стратегія України -- первинна енергія
Анотація: Окреслено загальні контури й визначено етап вирішення проблеми як у науково-теоретичному, так і практичному плані, а саме: охарактеризовано сутнісно-функціональні засади підприємництва як суспільного явища і засобу задоволення потреб соціуму, сформульовано власне бачення щодо підприємницької діяльності на ринку біопалива в Україні, проаналізовано стан інституційного забезпечення формування ринку біопалива.


Знайти схожі

4.


    Калетнік, Г. М.
    Економічні розрахунки потенціалу виробництва відновлювальної біоенергії у формуванні енергетичної незалежності агропромислового комплексу [Текст] / Г. М. Калетнік, І. В. Гончарук // Економіка АПК. - 2020. - № 9. - С. 6-16 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Сталий розвиток--Україна
   Продовольча безпека--Агропромисловий комплекс--Взаємовплив

Кл.слова (ненормовані):
енергетична незалежність -- продовольча безпека -- агропромисловий комплекс -- сталий розвиток -- біоенергія -- потенціал -- відходи -- структура посівних площ земель сільськогосподарського призначення
Анотація: Мета статті - здійснити розрахунок потенціалу енергетичної незалежності агропромислового комплексу України на засадах сталого розвитку. Здійснено формування структури посівних площ під енергетичними культурами з найвищими показниками виходу біоенергії з однієї тонни сировини й одного гектара посіву, а також наведено розрахунок можливих обсягів виробництва такої енергії в Україні. Наведено чисельність поголів’я сільськогосподарських тварин, розраховано обсяг утворення відходів тваринництва в Україні та потенціал для виробництва біогазу з гною. Встановлено, що агропромисловий комплекс України, без загрози продовольчій безпеці держави та експортному потенціалу, має можливість із вирощеної біомаси, з подальшою переробкою на біопалива, на 10 млн га земель сільськогосподарського призначення та відходів тваринницької галузі (гній, пташиний послід) забезпечити енергетичну незалежність агропромислового комплексу України та держави в цілому.


Дод.точки доступу:
Гончарук, І. В.

Знайти схожі

5.


    Гончарук, І. В.
    Енергетична незалежність як суспільно-економічне явище [Текст] / І. В. Гончарук // Економіка та держава. - 2020. - № 8. - С. 71-77 : табл. - Бібліогр. с. 76-77 (24 назви)
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Енергетична безпека
Анотація: У статті охарактеризовано еволюцію теоретичних засад позиціонування енергетичної незалежності як суспільного і економічного явища, встановлено особливості економічних відносин й задіяння енергетичного потенціалу держави як відправної точки науково-технічного прогресу. Енергетична незалежність як суспільно-економічне явище є статус економіки, галузі, підприємства (автономія), досягнутий за рахунок пріоритетного збалансування інтересів виробників, постачальників і споживачів енергії щодо структури енергетичного балансу, джерел та механізмів його утворення. Розрізняється статусний, суспільний, економічний імперативи енергетичної незалежності, індикативно спозиціоновані на галузеву специфіку господарювання. Зокрема визначається методологічний креатив енергетичної незалежності аграрного сектору, яка доцільна до формування за рахунок біологічних, відновлюваних джерел енергії. Проаналізовано наукові засади теорії диверсифікації розвитку виробництва альтернативних джерел енергії у всіх сферах господарського життя України, науково-технічне забезпечення енергетичної автономізації агропромислового виробництва на основі ефективного використання поновлюваних джерел енергії. Зазначено, що теорія диверсифікації джерел енергії, побудована на повному забезпеченні держави та її галузей власними енергетичними ресурсами, здатна ліквідувати енергетичну залежність від імпорту енергоносіїв. Саме таке тлумачення лягло в основу визначення енергетичної незалежності, як дефініції відмінної від визначення енергетичної безпеки. Енергетична незалежність — комплекс енергозберігаючих заходів, які мають здійснюватись на основі практичної реалізації наукових, економічних, законодавчих, організаційних, технічних, технологічних і екологічних складових, що мають на меті повноту забезпечення потреб держави в енергії власного виробництва, а також раціональне споживання енергетичних ресурсів із поступовим нарощуванням та впровадженням у господарський оборот найбільш економічно доцільних джерел енергії, де пріоритетне місце в Україні мають посідати біопалива.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Гончарук, І. В.
    Сучасний стан енергозабезпечення агропромислового комплексу України [Текст] / І. В. Гончарук // Економіка та держава. - 2020. - № 10. - С. 93-98 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 97-98 (20 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Енергозабезпечення --Україна
Анотація: У статті зазначено, що відновлювальна енергетика є однією із цілей сталого розвитку, а енергетична складова суттєво впливає на сталість виробничо-технологічних процесів. Зазначено, що агропромисловий комплекс України є однією із бюджетоутворюючих галузей економіки країни і не лише виконує експортоформуючу функцію, а й відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки. Однією із складових стабільного функціонування сільськогосподарських підприємств є надійне забезпечення паливно-енергетичними ресурсами. Проаналізовано структуру енергоспоживання АПК України, у якій найбільшу частку займають нафтопродукти, електроенергія, теплоенергія та природній газ. Досліджено співвідношення динаміки цін на нафту марки Brent та бензин А-95 і дизпаливо в Україні. Встановлено, що, попри періодичні суттєві падіння цін на нафту, нафтотрейдери не тільки пропорційно не зменшують ціну, а й стабільно утримують її високою і навіть збільшують. Це призводить до зростання витрат на придбання паливно-мастильних матеріалів у сільськогосподарському виробництві і зростання вартості виготовленої сільськогосподарської продукції. Досліджено структуру витрат аграрних підприємств на виробництво продукції (робіт, послуг) у 2019 р., у якій придбання паливно-мастильних матеріалів становить від 10 до 14 %. Підраховано, що аграрний сектор має достатній потенціал для підвищення енергоефективності та переходу на відновлювані джерела енергії задля забезпечення не лише енергетичної незалежності галузі, а й країни загалом. Представленими дослідженнями встановлено, що агропромисловий комплекс України, без загрози продовольчій безпеці держави та експортному потенціалу галузі, має можливість із вирощеної біомаси на 10 млн га земель сільськогосподарського призначення та відходів тваринницької галузі (гній, пташиний послід) виробити енергії 31,19 млн т н. е., що у 6 разів перевищує потреби енергоспоживання галузі. Для цього необхідна державна політика підтримки виробників біопалив та фінансові стимули компенсації створення відповідних проєктів по виробництву, споживанню та постачанню альтернативних видів палива.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)