Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Голубець, М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Голубець, М. А.
    Середовищезнавство, його пізнавальна та прикладна сутність / М. А. Голубець // Український географічний журнал. - 2008. - № 1. - С. 19 - 23. - Бібліогр. с. 23 (22 назви)
Рубрики: Геосоціосистемологія--Середовищезнавство
Анотація: Обгрунтовано необхідність середовищезнавства (інвайронментології) як прикладного до геосоціосистемології розділу науки.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

2.
81.2Укр-5
Г62


    Голубець, М.
    На наш "Добридень!" вони чвиркають... [Текст] / М. Голубець // Урок української. - 2008. - №3-4. - С. 40
ББК 81.2Укр-5
Рубрики: Українська мова--Культура мовлення--Мовленнєвий етикет
Анотація: Проблема вульгаризації мовлення й варіанти ввічливої відповіді на привітання "Доброго дня".


Знайти схожі

3.


    Пашкова, Л.
    Стрілецькі пісні - це ще одна сумна й маловідома сторінка історії : урок-бесіда з позакласного читання у 8 класі [Текст] / Людмила Пашкова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 7/8. - С. 74-77. - Бібліогр.: 6 назв. - Зміст: "Гей, Січ іде..." / І. Я. Франко. "Нехай. нехай лишаєм вам..." / О. Бабій. "Чуєш, брате мій..." / М. Голубець.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Образи, теми, сюжети
   Українська література--Позакласне читання

Кл.слова (ненормовані):
поезія про Січових стрільців -- твори І. Франка, Р. Купчинського, О. Бабія, М. Голубця, Б. і Л. Лепких -- повага до історичного минулого України
Анотація: Подано конспект уроку за темою "Життя і слово (огляд поезії про Січових стрільців)". Урок має на меті ознайомити учнів з творами авторів, чиї імена пов'язані з боротьбою Січових стрільців. Виховна мета заняття - прищеплювання любові до рідного слова, поваги до історичного минулого України та гордості за свій народ.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Касач, Юрій.
    Сонце в Чигирині [Текст] : повість про декабристів з послівям і примітками Миколи Голубця / Ю. Касач // Кур`єр Кривбасу. - 2012. - № 271-272-273. - С. 261-320.
Рубрики: Українська література--Проза


Дод.точки доступу:
Голубець, М. (український історик, архівіст, краєзнавець, мистецтвознавець, поет, прозаїк, публіцист, редактор, перекладач ; 1891-1942 рр.) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Голубець, М. І.
    Кілька постулатів академіка В. І. Вернадського як заповіт всесвітньому людству на ХХІ століття (з погляду еколога) [Текст] / М. І. Голубець // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 10. - С. 12-25 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені--Природознавці--Україна
   Біосфера--Наукові дослідження

   Соціальна екологія

Кл.слова (ненормовані):
біосфера -- плівка життя -- ноосфера -- соціосфера -- колективний інтелект -- охорона середовища існування людства
Анотація: Стаття присвячена 150-им роковинам від дня народження видатного природознавця, мінералога, геохіміка, філософа й футуролога, першого президента НАН України В. І. Вернадського. В статті зроблено наголос на актуальності вчення академіка про біосферу, живу речовину, плівку життя, ноосферу, потужну геологічну силу людського розуму, його кібернетичну функцію в розвиткові соціосфери.


Дод.точки доступу:
Вернадський, Володимир Іванович (укр. філософ, природознавець, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму ; 1863-1945) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Голубець, М. А.
    Середовищезнавство – в географічну науку [Текст] / М. А. Голубець // Український географічний журнал. - 2015. - № 2. - С. 10-15 : рис. - Бібліогр.: 21 назва
Рубрики: Природничі науки--Людина і оточуюче середовище
Кл.слова (ненормовані):
довкілля, екосистема, геосоціосистемологія
Анотація: У статті викладено часові аспекти змісту поняття «середовище», взаємовідносини між живими істотами, їх угрупован-нями, людиною та середовищем існування, формування біотичних, географічних і геосоціальних систем, в яких середо-вище є незамінним структурним і функціональним компонентом. Необхідність виокремлення середовищезнавства, як науки про середовище, розкрито, спираючись на процес формування та розвитку нових розділів науки, методичні засо-би яких є адекватними для вивчення тих складних об’єктів, у яких структурно і функціонально поєднані не лише біотичні, а й економічні, демографічні, політичні, технологічні компоненти, передусім екосистемології, геосоціосистемології, охорони природи, охорони довкілля. Наголошено на важливій ролі середовищезнавства у подальшому розвитку географії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Яремчук, Ірина.
    Пам’яті Лесі Українки: меморіальна критика Миколи Голубця [Текст] / Ірина Яремчук // Слово і час. - 2016. - № 5. - С. 31-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Персналії--Україна, 19-20 ст.
   Українська література--Критика

Кл.слова (ненормовані):
критика творчості -- естетизм -- модернізм -- українські січові стрільці
Анотація: У статті розглянуто літературно-критичні статті представника стрілецького покоління Миколи Голубця, присвячені творчій постаті Лесі Українки, які були надруковані у львівській пресі 1928 і 1933 року. З’ясовано співвідношення текстів (первинного і редакції), культурно-історичні координати, місце в часописі. Інтерпретаційна практика І. Франка, Д. Донцова, М. Євшана творить генетично-типологічний контекст праці М. Голубця. В її методології - синтез культурно-історичного, типологічного, національно-екзистенційного, естетичного підходів. Запропоновано окреслювати праці такого пропам’ятного напрямку як меморати.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\; Голубець, М. \про твір\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)