Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (11)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Гетьманцева, Ніна$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Гетьманцева, Ніна.
    Місце державних органів у системі соціального партнерства / Н. Гетьманцева // Юридична Україна. - 2011. - № 7. - С. 28-32. - Бібліогр. в примітках: с. 32
Рубрики: Соціальне партнерство--Державні органи

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Гетьманцева, Ніна.
    Про деякі аспекти змісту трудового договору / Н. Гетьманцева, І. Козуб // Підприємництво, господарство і право. - 2012. - № 2. - С. 101-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудовий договір--Сутність та зміст--Класифікація умов--Метод правового регулювання
Кл.слова (ненормовані):
трудове право
Анотація: У статті аналізуються основні концептуальні підходи до класифікації умов трудового договору, обґрунтовується, що зміст трудового договору слід розглядати крізь призму методу правового регулювання трудових відносин.


Дод.точки доступу:
Козуб, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Гетьманцева, Ніна.
    Соціальне партнерство як спосіб інтеграції інтересів суб’єктів соціально-трудових відносин [Текст] / Ніна Гетьманцева // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 3. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне партнерство--Історичний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
працівники -- роботодавець -- держава -- праця -- колективно-договірний спосіб правового регулювання -- трудові відносини
Анотація: Статтю присвячено природі соціального партнерства, яке розглядається з позицій історичного розвитку. Акцентовано увагу на тому, що соціальне партнерство як інститут громадянського суспільства, як принцип трудового права повинен сформувати в Україні європейську соціальну модель, яка б ґрунтувалася на високих економічних показниках, високому рівні соціального захисту й соціальному діалозі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Гетьманцева, Ніна.
    Забезпечення реалізації права на працю і захисту громадян від безробіття [Текст] / Ніна Гетьманцева // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 6. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Реалізація прав
Кл.слова (ненормовані):
ринок праці -- зайнятість -- працівники -- держава -- достойне життя -- соціальна політика -- соціальний захист
Анотація: У статті висвітлюється право на працю як суб’єктивне право особи, що створює, насамперед, певний механізм реалізації, охорони й захисту всієї системи прав працівників. Акцентується увага на тому, що політика у сфері праці має бути спрямована на активне використання правових стандартів і на їх подальший розвиток з урахуванням накопиченого правового досвіду і сучасних умов господарювання, які, передусім, повинні бути орієнтовані на достойну працю й адекватну її оплату.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Гетьманцева, Ніна.
    Поняття і сутність праці як правової категорії [Текст] / Ніна Гетьманцева // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 7. - С. 60-65. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Праця--Поняття--Сутність
Кл.слова (ненормовані):
трудова діяльність -- працівники -- роботодавець -- мотивація праці -- здатність до праці -- трудове право
Анотація: Досліджується праця як природна якість людини, спрямована на створення матеріальних і духовних цінностей. Акцентується увага на тому, що необхідність, цінність та утилітарність є найважливішими специфічними властивостями, що роблять працю особливим видом діялності і відрізняють від інших її видів. Потреба в праці належить до числа головних у системі відносин особистості, тому за своїм призначенням праця є тією потребою людини, яка здатна задовольнити всі запити та інтереси як окремої людини, так і суспільства та держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Гетьманцева, Ніна.
    Вплив оціночних понять на договірне регулювання трудових відносин [Текст] / Ніна Гетьманцева // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 72-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Правові норми--Суб'єктивна оцінка
Кл.слова (ненормовані):
договірне регулювання, трудове законодавство, норма права, трудове
Анотація: У статті розкривається вплив оціночних понять на договірне регулювання трудових відносин. Зауважується, що характерні особливості оціночного поняття пов’язані саме з його змістом, визначення якого відведено суб’єктам договірного регулювання, в яких створюється індивідуальне бачення і суб’єктивна оцінка явищ дійсності. Констатується, що правові норми з оціночними поняттями, наділяючись суб’єктивною варіацією, залежністю від конкретної ситуації, умов, ніби добудовуються суб’єктами договірного регулювання стосовно до конкретної ситуації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Гетьманцева, Ніна.
    Становлення та розвиток трудового права як прояв єдності приватних і публічних начал [Текст] / Ніна Гетьманцева // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 4. - С. 83-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Договір--Державне регулювання
Анотація: Стаття присвячена історичному екскурсу становлення та розвитку трудового права як самостійної галузі права. Зауважується, що трудове право як галузь права є проявом єдності приватних і публічних начал. Акцентується увага, що виникнення трудового права з його центральним інститутом "трудовий договір" пов'язане з обгрунтуванням праці як особливого об'єкта правового регулювання, що не вписується в межі цивільно-правової конструкції найму праці, бо відрізняється від будь-якого об'єкта цивільних прав.


Знайти схожі

8.


    Гетьманцева, Ніна.
    Правова природа трудового та цивільного договорів [Текст] / Ніна Гетьманцева, Наталія Процьків // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 100-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний договір--Трудовий договір--Правова природа--Розмежування
Кл.слова (ненормовані):
працівник -- підрядник -- замовник -- надання послуг
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правової природи трудового і цивільного договорів. Констатується: щоб правильно визначити правову природу трудового та цивільного договорів, необхідно звернути увагу на їхні суттєві моменти та характеристики. Звертається увага на мету укладення відповідного договору та засоби, які будуть регламентувати їх укладення. Зауважується, що предмет договору визначає надалі процес організації роботи (діяльності), що визначається у межах відповідних строків, та є також визначальною ознакою у розмежуванні природи трудового і цивільного договорів.


Дод.точки доступу:
Процьків, Наталія

Знайти схожі

9.


    Гетьманцева, Ніна.
    Правові засоби в механізмі правового регулювання суспільних відносин у сфері найманої праці [Текст] / Ніна Гетьманцева, Ганна Митрицька // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 132-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові відносини--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
договірне регулювання -- нормативно-правові акти -- норма права
Анотація: У статті розкрито правові засоби в механізмі правового регулювання суспільних відносин у сфері найманої праці. Констатується, що механізм правового регулювання повинен показувати, як саме працює той чи інший засіб, первинна ланка (норма) чи інші юридичні інструменти (принцип, договір), щоб досягнути зазначеної мети в процесі правового регулювання.


Дод.точки доступу:
Митрицька, Ганна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Гетьманцева, Ніна.
    Природа та сутність індивідуально-договірного регулювання суспільних відносин у сфері найманої праці [Текст] / Ніна Гетьманцева, Ганна Митрицька // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 111-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові відносини--Трудові договори--Правове регулювання--Україна
Анотація: У статті розкрито правову природу індивідуально-договірного регулювання трудових відносин, основу якого становить трудовий договір. Акцентовано увагу на тому, що право як соціальна цінність як свою основу має насамперед людину та її права, тому державне регулювання насамперед визначає не зміст трудових відносин, а межі прав суб’єктів трудових відносин, даючи їм змогу врегульовувати свої відносини на індивідуально-правовій та колективно-правовій основі шляхом трудового, колективного договорів, соціально-партнерських угод. Зроблено висновок, що трудовий договір, який є основою індивідуально-договірного регулювання, належить до змішаних правових договорів, де у його змісті наявні як нормативні, так й індивідуальні правові приписи.


Дод.точки доступу:
Митрицька, Ганна

Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)