Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (1)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Галушко, М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


    Галушко, М.
    Формування художньо-читацької компетентності у процесі вивчення літератури / М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - № 9. - С. 27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Читання--Студенти
   Українська література--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
художньо-читацька компетентність -- читацька культура
Анотація: У статті проаналізовано тлумачення поняття "художньо-читацька компетентність" у дослідженнях відомих педагогів та методистів. Визначено особливості її функціонування у межах навчального процесу у вищій школі. Виокремлено засадничі принципи формування художньо-читацької компетентності на заняттях з літератури у вищих навчальних закладах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Галушко, М.
    Втілення рис «байронічної поеми» у творі Т. Шевченка «Слепая» / М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 1. - С. 15-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 19 ст.
   Поеми--Українська література--Літературна критика, 19 ст.

   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

   Англійська література--Літературна критика, 19 ст.

   Поеми--Англійська література--Літературна критика, 19 ст.

   Письменники--Персоналії--Англія, 19 ст.

Анотація: У статті здійснено аналіз поеми Т. Шевченка «Слепая» в дусі романтичної традиції. У процесі зіставлення поем Т. Шевченка «Слепая» та Д. Байрона «Абідоська наречена» з’ясовано типологічні подібності цих творів, автор робить спробу дослідити втілення рис «байронічної поеми» у ранній творчості Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \о произв.\; Байрон, Джордж Ноель Гордон (англ. поет, один із основоположників європ. романтизму ; 1788-1824) \про твір\

Знайти схожі

3.


    Градовський, А. В.
    Поетична опозиція «своє-чуже» у поемі Тараса Шевченка «Катерина» / А. В. Градовський, М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 3(березень). - С. 5–8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 19 ст.
   Поеми--Українська література--Методика викладання, 19 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
200 років Т. Г. Шевченку -- байронічна поема -- художній текст -- світова скорбота
Анотація: У статті робиться спроба нового прочитання поеми Т. Шевченка «Катерина» через призму поетичної опозиції «своє-чуже». Пропонується аналіз образів Катерини й Івана та їх проекція на націєтворчі стимули, розроблені Кобзарем у своїй творчості. Знайшли висвітлення окремі прийоми роботи з поемою «Катерина» та однойменною картиною Шевченка.


Дод.точки доступу:
Галушко, М.; Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Галушко, М.
    Сучасні стратегії розвитку професійної компетентності майбутніх словесників у процесі вивчення повісті О. Довженка "Зачарована Десна" [Текст] / М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - N 12(грудень). - С. 16-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання, 20 ст.
   Романи українські--Методика викладання, 20 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

   Уроки--Українська література, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
компетентнісне навчання -- компетентнісний підхід -- компетентнісно орієнтоване навчання
Анотація: У статті робиться спроба проаналізувати сучасні стратегії розвитку професійної компетентності майбутніх словесників.
З метою апробації розробленої моделі управління та механізму управлінського супроводу розвитку професійної компетентності молодих учителів літератури визначено процесуально-особистісний та результативний підходи.
Враховуючи проаналізовані аспекти управління розвитком професійної компетентності майбутнього словесника, запропоновано фрагмент заняття з вивчення повісті О. Довженка «Зачарована Десна».


Дод.точки доступу:
Довженко, Олександр Петрович (1894-1956) \про твір\

Знайти схожі

5.


    Градовський, А. В.
    "Я більше не нидію болісним недугом" : дискурс символізму в поезії Олександра Олеся та Т.-С. Еліота / А. В. Градовський, М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 6(червень). - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 19-20 ст.
   Американська література--Літературна критика, 20 ст.

   Поезія українська--Літературна критика, 19-20 ст.

   Поезія американська--Літературна критика, 20 ст.

   Письменники українські--Діаспора чеська--Персоналії--Чехія--Україна, 20 ст.

   Письменники американські--Персоналії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
символізм -- імажинізм -- образотворення -- песимізм -- символ
Анотація: У статті окреслено основні риси дискурсу модернізму українського поета Олександра Олеся та англо-американського класика Томаса Стернза Еліота. Визначено, що у їхньому художньому світі багато песимізму, гірких роздумів про життя. Поетичний доробок українського та американського символістів наповнений складною і неоднозначною символікою, що часто потребує глибокого вникнення у проблематику та засоби образотворення.
Проаналізовано авторські техніки побудови вірша, а саме особливості традиційних і нових можливостей відтворення через потік свідомості, повтори та еліптичні речення. Органічне поєднання класичного та новітнього у поезії підкреслює глибинне й актуальне, що проростає у символах. Поверховому та випадковому Т.-С. Еліот і О.Олесь протиставляють вічне і всеохоплююче, монументальне та непохитне - героїв, образи та ідеї.


Дод.точки доступу:
Галушко, М.; Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про твір\; Еліот, Томас Стернз (1885-1965) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Градовський, А. В.
    Навчання української літератури на естетичних засадах / А. В. Градовський, М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 6(червень). - С. 46
Рец. на кн. : Нежива, Людмила Львівна. Методика вивчення літературних напрямів : навч. посібник / Л. Л. Нежива. - Луганськ : Янтар, - 2014. - 112 с.

Рубрики: Українська література--Методика викладання
   Стилі і напрями літератури



Дод.точки доступу:
Галушко, М.; Нежива, Людмила Львівна (канд. філол. наук, доц. кафедри укр. літ. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Г. Шевченка) \про твір\

Знайти схожі

7.


    Градовський, А. В.
    Антиципація у творчості Тараса Шевченка / А. В. Градовський, М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 7/8(липень-серпень). - С. 2-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 19 ст.
   Поеми--Українська література--Літературна критика, 19 ст.

   Поезія українська--Літературна критика, 19 ст.

   Теми і образи в літературі--Гетьманські столиці--Батурин, селище (Чрг Бахмацький р-н)

   Письменники українські--Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)

Анотація: У статті розкриваються окремі аспекти аналізу творчості Т. Шевченка з позиції феномену антиципації. Робиться спроба прочитання поетичного доробку Кобзаря через призму принципу передбачення. Механізм антиципації, який зазвичай вивчається у філософії і психології, використовується у нашому літературознавчому дослідженні. Пропонується аналіз окремих творів Шевченка, зокрема «Єретик», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…», «Великий льох», «Буває, в неволі іноді згадаю…», «У Бога за дверми лежала сокира».


Дод.точки доступу:
Галушко, М.; Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

8.


    Градовський, А. В.
    Творчість Григорія Сковороди у контексті європейського бароко [Текст] / А. В. Градовський, М. В. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 4(квітень). - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 18 ст.
   Поезія українська--Літературна критика, 18 ст.

   Письменники українські--Персоналії--Україна, 18 ст.

Анотація: У статті робиться спроба проаналізувати літературний доробок Г. Сковороди у контексті європейського бароко. Виокремлено основоположні ідеї цієї епохи у європейському світогляді та його втілення окремими представниками узразках літератури філософської та художньої. Окремо виділено риси художнього стилю Сковороди: основоположний символізм, авторська трискладова картина світу, духовний світ особистості як арена одвічної боротьби добра і зла, вагання між життєлюбством та аскетизмом, кордоцентризм. Автори зосереджують увагу на аналізі збірки Г. Сковороди «Сад божественних пісень». Констатується, що значний впливна поезію мала релігійна література та богослужбові тексти. Вивчено основні теми поезій. Так, зокрема, проаналізовано поняття «чесноти» і «святість», «душевні поривання» і «тривога», «Бог», «серце», «щастя» тощо.


Дод.точки доступу:
Галушко, М. В.; Сковорода, Григорій Савич (укр. просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог ; 1722-1794) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Градовський, А. В.
    ІІІ Волошинські читання "Ціннісні парадигми наукової спадщини Ніли Волошиної" [Текст] / А. В. Градовський, М. В. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2015. - N 4(квітень). - С. 47-48
Рубрики: Педагоги українські--Волошина Ніла Йосипівна (1940-2010 рр.)
Анотація: В статті йдеться про перебіг заходу.


Дод.точки доступу:
Галушко, М. В.; Волошина, Ніла Йосипівна (укр. вчена-методист у галузі методики викладання літ., д-р пед. наук, професорка ; 1940-2010) \про неї\

Знайти схожі

10.


    Литвин, І. М.
    Психолого-педагогічний супровід особи з особливими освітніми потребами під час змішаного та дистанційного навчання [Текст] / І. М. Литвин, М. І. Галушко, В. В. Басик // Педагогічний вісник. - 2021. - № 3. - С. 84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Дитина з психофізичними вадами--Освітні потреби--Змішане навчання--Дистанційне навчання


Дод.точки доступу:
Галушко, М. І.; Басик, В. В.

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)