Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Іщенко, Юрій$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Іщенко, Юрій Анатолійович.
    Революційна етика: героїка перетворення, нігілізму та нетерпимості [Текст] / Ю.А. Іщенко // Філософська думка. - 2005. - № 3. - С. 117-146. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Етика--Революційна--Ненасильство
   Філософія моралі--Нігілізм--Поняття

   Революційна мораль--Етика нетерпимості

Анотація: Проблема насильства в історії та житті має не лише соціальний контекст свого розгляду. Не менш важливо неупереджено поглянути й на глибинні соціально-культурно і мовно артикульовані механізми комунікації, що надають тій чи тій міжособовій, міжгруповій, міждержавній, міжкультурній взаємодії насильницького чи ненасильницького характеру. Автор прагне докладніше розглянути деякі особливості революційної моралі, а в ЇЇ контексті - проблему насильства та нетерпимості.


Знайти схожі

2.


    Іщенко, Юрій.
    Двомовна мовна особистість: наративна і дискурсивна ідентичність [Текст] / Ю. Іщенко // Філософська думка. - 2008. - № 1. - С. 114-127. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія і культура
   Філософія людини

Кл.слова (ненормовані):
Символи -- Знання -- Дискурс
Анотація: Розглядається мова як базова генеруюча структура людини, яка визначає і характер діяльності, і характер комунікації та дискурсу, і, зрештою, характер особи.


Знайти схожі

3.


    Мурзина, О.
    Лірик вразливої душі [Текст] / О. Мурзина // Музика. - 2008. - № 3. - С. 6-9 : фото
Рубрики: Композитори України


Дод.точки доступу:
Іщенко, Юрій Якович (укр. художник ; 1943) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Іщенко, Юрій.
    Що сказав би Геракліт Парменідові? [] / Юрій Іщенко // Філософська думка. - 2009. - № 4. - С. 120-135. - Бібліогр. : с. 135.
Рубрики: Історія філософської думки--Онтологія
   Давньогрецька філософія--Філософський міф

Кл.слова (ненормовані):
Логос -- Онтологія -- Філософський міф -- Вогонь -- Буття -- Феномени
Анотація: В історії філософської думки постійно відбувається повернення до кількох фундаментальних ідей, які сперечаються між собою. Сперечаються не самі ідеї як такі, а живі люди, що репрезентують їх у своєму мисленні й належать до певних шкіл, напрямків, традицій тощо. Автор статті, з метою виявлення евристики мислення, спробує реконструювати можливі "діалоги" мислителів, яких у дійсності не було.


Дод.точки доступу:
Геракліт \о нем\; Парменід \о нем\

Знайти схожі

5.


    Іщенко, Юрій.
    Конфлікти як предмет гуманітарної експертизи [Текст] / Юрій Іщенко // Філософська думка. - 2010. - № 2. - С. 97-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Філософія культури
   Філософія політики--Політична влада--Конфлікт--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
вимір конфліктології
Анотація: Конфліктологія — наука в багатьох вимірах: вона охоплює людину, її місце в природі, людському суспільстві і специфіку психологічних оцінок та внутрішньоособистих вимірів. Конфліктологія — міждисциплінарна галузь знань.


Знайти схожі

6.


    Іщенко, Юрій.
    Концептуалізація життя: дискурсивний підхід [Текст] / Юрій Іщенко // Філософська думка. - 2014. - № 6. - С. 62-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія--Дискурс
Кл.слова (ненормовані):
теорія дискурсу -- міждисциплінарна методологічна програма -- епістемологічний аналіз
Анотація: Автор статті досліджує епістемологічний аналіз поняття "дискурс". Вивчення дискурсу в різних галузях знання та діяльності дає змогу набагато повніше схарактеризувати ці типи знання з погляду їх креативності і живого функціювання в культурі.


Знайти схожі

7.


    Іщенко, Юрій Анатолійович.
    Наука ХХІ століття: нові виміри, проблеми, відповідальність науковця [Текст] : круглий стіл "Наука як покликання і професія" / Юрій Анатолійович Іщенко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 6. - С. 95-101
Рубрики: Етика наукова--Науковці
Анотація: 9 грудня 2016 р. в Центрі гуманітарної освіти НАН України відбувся круглий стіл «Наука як покликання і професія». Тему взято з назви відомої лекції Макса Вебера, яку він зробив узимку 1918 р. у Мюнхенському університеті. Нині, на початку ХХІ ст., так само культурно і соціально болючими є питання перетворення духовного життя на своєрідне технічне виробництво, проблеми поділу праці у сфері духовної діяльності, кардинальна зміна статусу інтелектуала і, взагалі, раціональності в суспільстві, зрештою, доля європейської спільноти і доля цивілізації загалом. Так само гостро стоїть проблема суспільного статусу вченого. І логічно, що в цьому контексті важливу роль відіграє постановка М. Вебером питання про сенс наукової діяльності, смисл науки, а отже, і суть наукового розуму, питання про співвідношення переконань і знань, практичної доцільності духовних цінностей, розуму і віри.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)