Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Тероризм -- Фінансування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Кузьменко, О. В.
    Розвиток методичних засад моделювання ризику банківської установи щодо використання її послуг для легалізації кримінальних доходів або фінансування тероризму в ході інспектування [Текст] / О. В. Кузьменко, А. О. Бойко, В. М. Полюхович // Економіка та держава. - 2017. - № 2. - С. 46-55. - Бібліогр. с. 52-55 (52 назви)
Рубрики: Банківська діяльність--Ризики
   Тероризм--Фінансування

Анотація: У статті розглядається сутнісна характеристика та наводиться математична формалізація науково-методичного підходу до оцінювання ризику банківської установи щодо використання її послуг для легалізації кримінальних доходів або фінансування тероризму в ході інспектування на основі кластерного, дискримінантного, експрес, ймовірнісного та факторного аналізу. Наводяться пропозиції в розрізі формування чотирьох груп банків України в розрізі цього ризику за допомогою методу k-середніх, їх формального опису за допомогою побудови дискримінантих функцій. Проводиться дослідження ризику банківської установи щодо використання її послуг для легалізації кримінальних доходів або фінансування тероризму в ході інспектування шляхом обчислення експрес та ймовірнісної оцінки. Наводиться комплексний аналіз релевантних напрямів інспекційних перевірок банківських установ Національним банком України за результатами факторного аналізу методом Кеттеля.


Дод.точки доступу:
Бойко, А.О.; Полюхович, В.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Рисін, В. В.
    Інструменти протидії фінансуванню тероризму з використанням фінансових установ [Текст] / В. В. Рисін, А. В. Степанова // Економіка та держава. - 2020. - № 6. - С. 80-86. - Бібліогр. с. 85-86 (32 назви)
Рубрики: Тероризм--Фінансування
Анотація: Фінансування тероризму на сучасному етапі стало однією із ключових проблем економічної безпеки в Україні. Значною загрозою є можливість використання фінансових установ для руху кримінальних грошових потоків, що контролюються терористичними організаціями і можуть використовуватися для дестабілізації ситуації в країні. Метою статті є визначення практичного інструментарію для формування політики фінансового сектора у сфері протидії фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення. Автори проаналізували основні джерела та канали фінансування терористичних організацій, виявили зростання рівня впливу тероризму на перебіг економічних процесів в Україні упродовж 2016—2019 років. Розглянуто особливості законодавчо-нормативного регулювання протидії фінансуванню тероризму на прикладі України та чинних міжнародних стандартів. У результаті проведеного дослідження визначено низку інструментів для формування ефективної політики протидії фінансуванню тероризму з використанням фінансового сектора. До таких інструментів віднесено: оцінка потенційних ризиків із використанням ризик-орієнтованого підходу; застосування принципу належної обачності у процесі ідентифікації клієнтів; забезпечення ефективної взаємодії фінансових установ, уповноваженого органу та правоохоронних органів; створення спеціальних підрозділів для боротьби з тероризмом; блокування фінансових транзакцій у разі наявності підозри щодо фінансування терористичної діяльності. Зважаючи на розвиток Fintech сегменту фінансового ринку та появу нових, недостатньо вивчених, фінансових інструментів, банки та інші фінансові посередники повинні адаптувати свої процедури фінансового моніторингу для максимального урахування ризиків, що можуть виникнути у разі застосування таких інструментів для цілей фінансування тероризму.


Дод.точки доступу:
Степанова, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)