Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Підприємництво -- Інновації<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Гринів, Ю. О.
    Аналіз підходів до оцінки інноваційного розвитку малого підприємництва регіону [Текст] / Ю. О. Гринів // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 2. - С. 106-111. - Бібліогр. с. 111 (5 назв)
Рубрики: Малий бізнес--Інноваційний розвиток
   Підприємництво--Інновації

Анотація: У статті проаналізовано підходи до розвитку та оцінювання рівня інноваційного розвитку малого підприємництва на рівні регіону, проаналізовано моделі інноваційного розвитку індустріально-розвинутих країн, складові елементи інноваційного розвитку, показники ступеня інноваційного розвитку суб'єктів малого підприємництва. Визначено чинники, які необхідно брати до уваги при оцінюванні здатності та можливостей господарюючих суб'єктів регіону до розвитку на основі інновацій. Це дозволило визначити основні напрями дослідження теоретичних, методологічних та практичних підходів, на основі яких здійснюється інноваційна діяльність та розвиток суб'єктів малого підприємства регіону та побудувати структурно-логічну схему їх досліджень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Гнатенко, І. А.
    Ґенеза парадигми розвитку інноваційного підприємництва [Текст] / І. А. Гнатенко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 11. - С. 25-33. - Бібліогр.: с. 32-33 (10 назв)
Рубрики: Підприємництво--Інновації
Анотація: У статті визначено, що підприємництво виступає як основа інноваційного процесу, при цьому новаторство є не тільки визначальною ознакою підприємницької діяльності, а й основним фактором економічної динаміки, за допомогою якого ініціюються і реалізуються нові методи виробництва і збуту продукції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Горячева, К. С.
    Застосування нових підходів в сучасних умовах організації бізнесу [Текст] / К. С. Горячева // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр. с. 104-105 (6 назв)
Рубрики: Підприємництво--Інновації
Анотація: Аналізуючи особливості ведення бізнесу в сучасних умовах динамічного розвитку суб'єктів підприємницької діяльності, запропоновано розглянути поняття підприємницької діяльності, дослідити аспекти підприємницької діяльності, ознайомитися з різними видами підприємств, розглянути новий підхід до організації підприємницької діяльності на підприємстві. Досліджено фактори зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства. Продемонстровано зниження ролі відомих підприємців в створенні і розвитку успішних компаній, на перший план виходять підприємницькі структури, де всі співробітники задіяні у процес господарювання. Доведена необхідність впровадження колективних інновацій. Головну мету керівника визначено як забезпечення самореалізації людей і їхніх творчих здібностей. Особисто споживача пропонується залучати в процес покращення і трансформування продуктів виробництва.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Воробйова, Ю. М.
    Каталізатори та деструктори розвитку інноваційного підприємництва в Україні [Текст] / Ю. М. Воробйова // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 124-128 : табл. - Бібліогр. с. 128 (7 назв)
Рубрики: Підприємництво--Інновації
Анотація: Статтю присвячено дослідженню факторів, що впливають на розвиток інноваційного підприємництва в Україні. В процесі дослідження було визначено фактори-деструктори та фактори-каталізатори розвитку інноваційного підприємництва. Установлено, що під інноваційним підприємництвом доцільно розуміти різновид самостійної, систематичної, на власний ризик діяльність суб'єктів господарювання по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку, яка пов'язана із генеруванням ідей, їх трансформацією у інновації та дифузією інновацій. Установлено, що поняття інноваційне підприємництво тісно пов'язане із поняттям "підприємництво" та конкурентоспроможність, тому для визначення факторів-деструкторів та факторів-каталізаторів інноваційного підприємництва мають бути проаналізовані детермінанти, що визначили позицію України у глобальному рейтингу підприємництва та конкурентоспроможності. Установлено, що факторами-деструкторами виступають такі чинники, як відсутність можливостей для розвитку бізнесу, негативне сприйняття підприємницької діяльності, враховуючи стан майнових прав та економічної свободи, страх перед невдачею на початку підприємницької діяльності, високий рівень корупції, низький рівень урбанізації та доступності регіону, високий ступінь ризиків до впровадження та поширення нових технологій, низька здатність підприємств, щодо вироблення інноваційної продукції, недосконалий механізм впровадження та розвитку інновацій у підприємницьку діяльність, зменшення кількості підприємств, які займаються створенням нових інноваційних продуктів, недостатня кількість та різноманітність джерел фінансування для розвитку інноваційного підприємництва. Факторами-каталізаторами виступають: збільшення фінансування у розвиток людських ресурсів (освіту та науку), розвиток інфраструктури для інноваційної діяльності в країні (включаючи технопарки, бізнес-інкубатори, установи трансферу технологій, технополіси та інше), високий потенціал вчених та дослідників, велика кількість патентних заявок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Денисенко, М. П.
    Інноваційні засади забезпечення економічної безпеки малого та середнього підприємництва [Текст] / М.П. Денисенко, П.Т. Колісніченко, Н.М. Гомон // Економіка та держава. - 2022. - № 1. - С. 4-12. - Бібліогр.: 5 назв
Рубрики: Інноваційний розвиток
   Підприємництво--Інновації

Анотація: У статті розглянуто питання забезпечення економічної безпеки малого та середнього підприємництва як діалектичної єдності інноваційних економічних дій та методів зменшення загроз діяльності суб'єктів такого підприємництва. Досліджено взаємозв'язок інноваційного розвитку з забезпеченням економічної безпеки малого та середнього підприємництва, каталізатори інноваційного розвитку економіки з відповідним їх аналізуванням у контексті проблематики дослідження. Виокремлено загрози економічній безпеці малого та середнього підприємництва й зроблено висновок про те, що чинники, які справляють негативний вплив та подекуди перешкоджають досягненню висхідного тренду економічного зростання, можна вважати одночасно стримуючими та стимулюючими у контексті розвитку вітчизняної економіки загалом, промислового сектору й сфери економічної безпеки, зокрема малого та середнього підприємництва, бо вони сприяють породженню загроз його економічній безпеці та є можливостями щодо створення умов для підвищення її рівня.


Дод.точки доступу:
Колісніченко, П.Т.; Гомон, Н.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)