Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Політекономія -- Економічна теорія -- Дослідження<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Зайцев, Юрій.
    Теоретико-методологічні проблеми становлення сучасної політичної економії [Текст] / Ю. К. Зайцев, О. М. Москаленко // Економічна теорія. - 2015. - № 4. - С. 54-61. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Економічна теорія--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
динамізація -- інноватизація економіки -- мейнстрим -- неолібералізм -- доцентрові інтеграційні процеси -- трансформація інституційних форм
Анотація: Досліджено причини, фактори і процеси становлення сучасної політичної економії. Проаналізовано характер і спрямованість змін у парадигмі вивчення складних і надскладних соціально-економічних процесів в умовах трансформації технологічного способу виробництва, ускладнення взаємозалежності окремих сфер і підсистем метасистеми. Розглянуто деякі внутрішні субстанційні фактори збереження ключових ознак архітектоніки предмета класичної політичної економії в оновленому предметі політичної економії сучасного суспільства.


Дод.точки доступу:
Москаленко, Олександра

Знайти схожі

2.


    Лагутін, Василь.
    Монополія та конкурентна політика: політико-економічні проблеми [Текст] / В. Д. Лагутін // Економічна теорія. - 2015. - № 4. - С. 89-97. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Економічна теорія--Дослідження
   Конкуренція (екон.)--Монополізм

Кл.слова (ненормовані):
конкуренція -- монополія -- антимонопольна політика -- конкурентна політика
Анотація: Розглянуто політико-економічні підходи до причин і наслідків розвитку конкуренції та монополізму на ринку. Проаналізовано проблему змісту та пріоритетних напрямів реалізації антимонопольної і конкурентної політики держави. Виділено складний комплекс форм конкуренції і монополії в умовах сучасного ринкового господарства.


Знайти схожі

3.


    Геєць, Валерій Михайлович.
    «TERTIUM DATUR» Гжегож В. Колодко [Текст] / В. М. Геєць, А. А. Гриценко // Економічна теорія. - 2019. - № 1. - С. 5-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Економічна теорія--Дослідження
   Ринкова економіка--Економічна політика--Економічні відновини--Китай

Кл.слова (ненормовані):
капіталізм -- соціалізм -- спільно-розділена праця -- держава -- ринкова економіка
Анотація: Розкрито логіко-історичні засади підходу Гж. Колодко до трактування феномена Китаю, що будує соціалізм з китайською специфікою і розвиває капіталістичні відносини. Реальність виходить за межі дилеми "соціалізм або капіталізм" і є чимось третім, що має самостійне значення. Показано, що вихідною засадою виникнення суспільства і людини є спільно-розділена праця, дві сторони якої (спільність і розділеність), історично розвиваючись, втілюються з боку розділеності в ринковій економіці і капіталізмі, а з боку спільності – в державі і соціалізмі. На цій основі виникає протиборство двох протилежних систем: капіталізму і соціалізму.


Дод.точки доступу:
Гриценко, Андрій Андрійович

Знайти схожі

4.


    Подлєсна, В. Г.
    Соціально-економічні цикли в умовах цифрової економіки [Текст] / В. Г. Подлєсна // Економічна теорія. - 2019. - № 2. - С. 29-43. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Цифрова економіка
   Суспільство--Продуктивні сили--Трансформації

   Політекономія--Економічна теорія--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
цифрова економіка -- кондратьєвські цикли -- четверта промислова революція -- соціально-економічні цикли -- системні цикли накопичення -- протиріччя відтворювальної динаміки
Анотація: Глибокі трансформації продуктивних сил суспільства, що відбуваються сьогодні в умовах четвертої промислової революції, актуалізують проблему перспектив подальшого циклічного розвитку капіталістичної економіки. Найбільш актуальною формою соціально-економічних циклів в сучасних умовах цифровізації суспільства залишаються кондратьєвські цикли, розгортання яких дозволяє долати періодичне глибоке загострення внутрішніх протиріч капіталістичної економіки. Сучасна глобальна економіка характеризується глибокою фінансіалізацією, а геополітика – посиленням турбулентності, що характерно для періоду завершення системного циклу накопичення Дж. Аррігі. Цифровізація капіталістичної економіки як основа розгортання четвертої промислової революції забезпечує умови для розвитку індустрії на новій технологічній основі, для відновлення темпів зростання продуктивності праці, а також для розширення можливостей максимізації норми прибутку.


Знайти схожі

5.


    Артьомова, Т. І.
    Європейські цінності: ліберальна доктрина крізь призму методології політичної економії [Текст] / Т. І. Артьомова // Економічна теорія. - 2019. - № 4. - С. 5-28
Рубрики: Політекономія--Економічна теорія--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
гармонійне упорядкування господарської системи -- методологія політичної економії -- європейські цивілізаційні цінності -- ліберальна ідеологія -- свобода економічного вибору
Анотація: Прояснення законів гармонійного упорядкування системи суспільного господарства значною мірою здійснювалося в надрах європейської цивілізації в ході еволюції фундаментального наукового знання. Так, синергія інтелектуальних зусиль представників класичної німецької філософії, англійської політичної економії, французьких соціальних вчень стала каталізатором і одночасно родючим культурним ґрунтом для становлення громадянських інститутів нового часу. Трансцендентне осмислення цивілізаційних цінностей як системи суспільних відносин покликана здійснити політична економія – наука про закони господарювання.


Знайти схожі

6.


    Колодко, Г. В.
    Економіка та політика великих змін: Михайло Горбачов versus [проти] Ден Сяопіна [Текст] / Г. В. Колодко // Економічна теорія. - 2021. - № 1. - С. 5-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Економічна теорія--Дослідження
   Глобалізація--Світова економіка--Інтеграція--Трансформація

   Економіка--Політика--Розвиток--Росія--Китай, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
трансформація -- економічне зростання -- "китаїзм"
Анотація: В історії людства не було жодного випадку, щоб за короткий епізод життя одного покоління взаємні економічні відносини змінювались настільки великими масштабами для такої кількості людей, як це було в Китаї та Росії в 1989–2020 рр. Це сталося через багато факторів - від традиційної культурної спадщини до геополітичних умов, від спадщини від попереднього державного соціалізму до різних баз природних ресурсів - однак, характеру та тривалості політичного керівництва Ден Сяопіна в Китаї та Михайла Горбачова в Росії мали принципове значення.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)