Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Онтологія -- Буття<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Петрушенко, Віктор Леонтійович.
    Межі знання і знання меж [Текст] / В.Л. Петрушенко // Філософська думка. - 2005. - № 3. - С. 3-17. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Онтологія--Буття
   Епістемологія--Знання

   Філософи Німеччини

Анотація: В статті розглядається проблема онтологічного статусу буття, тобто того, яким чином у знанні може бути покладене визначення буття як тотальності. На думку автора, парадокс такого визначення полягає в тому, що воно водночас повинно бути частковим і тотальним, тобто стосуватися не тільки буття як такого, але й конкретного сущого. Головний висновок статті - сучасне тлумачення гегелівського розуміння рефлексії може бути доповнене ще одним рівнем рефлективних процесів ("третьою рефлексією"), на якому предметний зміст мислення набуває водночас позитивних та апофатичних характеристик.


Дод.точки доступу:
Гегель \про нього\

Знайти схожі

2.


    Даренська, Віра Миколаївна.
    Евристичність концепту homo universalis [Текст] / В. М. Даренська // Філософська думка. - 2008. - № 3. - С. 31-46. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософська антропологія
   Філософія культури--Унверсальність

   Онтологія--Буття

Анотація: Мета цієї статті полягає у визначенні онтологічних характеристик буття людини в модусі homo universalis, а також визначальних культурно-історичних типів його реалізації.


Знайти схожі

3.


    Герасимова, Олена Євгенівна.
    Філософія жертвопринесення. (Проблема Буття на межі ХХ - ХХІ сторіч) [Текст] / О. Є. Герасимова; Пер. з рос. Н. Вельбовець // Філософська думка. - 2008. - № 3. - С. 123-141. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія буття--Однозначність Буття
   Метафізика

   Онтологія--Буття

Анотація: Автор вважає, що Буття над-мірне, а тому - є, абсолютно навпаки, безпосередньою дією віднімання сущого як цілого (буття сущого) як надмірної частини самого себе (з-дійснення Буття) і однозначним перевищенням самого себе як Цілого (Буття буття) як постійно по-новлюваної Різниці.


Дод.точки доступу:
Вельбовець, Н. \пер. з рос.\

Знайти схожі

4.


    Кобець, Роман.
    Про Гайдеґерове поняття онтології [Текст] / Роман Кобець // Філософська думка. - 2019. - № 1. - С. 60-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Онтологія--Буття
   Історія філософської думки--Онтологія--Метафізика

   Філософи Німеччини, 20 ст.

Анотація: Статтю присвячено з'ясуванню специфіки гайдеґерівського розуміння та тематизації онтологічної тематики. Джерелами онтологічного мислення є феноменологічне розрізнення предметних "Що" та "Як", що постає у Гайдеґера як засадове розрізнення "буття" та "сущого" (онтико-онтологічна диференціація). Предметом аналізу стає специфіка взаємної залежності буттєвих та сущих характеристик сущого, нереалізований "раннім" Гайдеґером задум універсальної онтології, що у генетично-дедуктивний спосіб охоплює всю множину різновидів буття сущого. Досліджується фундаментально-онтологічний проект "Буття та часу" із закладання засад універсальної онтології на підставі однієї з регіональних онтологій - екзистенційної аналітики Dasein.


Дод.точки доступу:
Гайдеґер, Мартін (німецький філософ ; 1889-1976) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Мулярчук, Євген.
    Феномен поклику: голоси і тиша у досвіді покликання [Текст] / Євген Мулярчук // Філософська думка. - 2019. - № 4. - С. 93-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Онтологія--Буття
   Філософія буття--Поняття покликання

Анотація: Статтю присвячено аналізу покликання в екзистенційно-феноменологічному аспекті. Розкрито виявлення поклику в чутті та розумінні людини як її спрямування до буття у світі та як подію її особистісного існування. Показано, що покликання відповідає потребі людини у виході поза межі власної самості до співбуття з людьми, служіння справі та ідеалам. Проаналізовано проблему екзистенційної та релігійної істини поклику.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)