Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Ноосферна цивілізація -- Цивілізаційна суб'єктивність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Пирожков, Сергій Іванович.
    Ноосфера цивілізація: від потенцій до нової реальності [Текст] / Сергій Іванович Пирожков, Назіп Віленович Хамітов // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 2. - С. 71-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ноосфера
   Ноосферна цивілізація--Цивілізаційна суб'єктивність

Кл.слова (ненормовані):
цивілізаційна суб’єктність -- В.І. Вернадський -- ноосфера -- метаантропологічний потенціалізм -- ноосферна цивілізація
Анотація: У статті обговорюються питання цивілізаційної суб’єктності України в умовах сучасного світу, яка, на думку авторів, можлива лише через трансформацію її в суб’єкт ноосферної цивілізації, що, у свою чергу, потребує глибинної світоглядної трансформації, трансформації свідомості, а вже на цій основі - трансформації відносин між особистостями, країнами, цивілізаціями та цивілізаційними світами. Для виконання цього надскладного завдання потрібна консолідація українського суспільства і передусім його інтелектуальної частини, а дієвим методологічним інструментом може стати методологія метаантропологічного потенціалізму.


Дод.точки доступу:
Хамітов, Назіп Віленович

Знайти схожі

2.


    Кириленко, Іван Григорович.
    Глобалізація ноосфери: проблеми, виклики, перспективи [Текст] / Іван Григорович Кириленко // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 6. - С. 86-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ноосфера та біосфера
   Ноосферна цивілізація--Цивілізаційна суб'єктивність

Анотація: У статті автор розмірковує над гострою проблемою дисбалансу сучасного розвитку людської цивілізації, пов’язаного передусім з непомірним зростанням споживання матеріальних благ за рахунок виснажливої експлуатації природних ресурсів, зокрема первинних невідновних енергоресурсів, для задоволення своїх постійно зростаючих потреб. На його думку, вже найближчим часом неминуча радикальна енергетична і світоглядна трансформація світу, спрямована на змінення ресурсної бази, запровадження розумного споживання, раціонального використання і збереження природних ресурсів для майбутніх поколінь. З огляду на це сьогодні, як ніколи раніше, актуальним стає вчення академіка В.І. Вернадського про ноосферу як наступний щабель розвитку людства.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)