Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Національна ідентичність -- Україна<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Палій, Г.
    Становлення єдиної національної ідентичності в Україні [Текст] / Г. Палій // Політичний менеджмент. - 2005. - № 2. - С. 38-44
Рубрики: Національна ідентичність--Україна


Знайти схожі

2.


    Брюховецька, Лариса.
    "Війна культур" чи загроза асиміляції? Українське поетичне кіно як фактор національного самоствердження [Текст] / Л. Брюховецька // Сучасність. - 2008. - № 10. - С. 85-94 : портр.
Рубрики: Кінематографія--Національне відродження--Україна
   Національна ідентичність--Україна

   Інформаційний простір--Україна

Анотація: Автор звертається до кінематографу, якому належить важлива роль у формуванні нації. У Незалежній Україні культурний розвиток - і сам по собі, і як фактор консолідації нації - ігнорується владою. Особливо яскраво це проявляється у кіно- і телепросторі.


Знайти схожі

3.


    Данилишин, Б.
    Формування цілісної національної господарської системи: соціолого-економічні аспекти [Текст] / Б. Данилишин, В. Пилипів // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 7. - С. 3-11. - Бібліогр. : с. 11 (14 назв.).
Рубрики: Регіональна економіка--Економічна політика
   Національна ідентичність--Україна

Анотація: У статті проаналізовано проблеми становлення цілісної національної господарської системи через активізацію регіональних відтворювальних процесів та формування внутрішньодержавної інтеграції. В основному дослідження цілісності держави покладено етно-економічний підхід, який вивчає вплив на формування господарських систем таких факторів, як психологія, традиції, звичаї, культура, духовність та ін.


Дод.точки доступу:
Пилипів, В.

Знайти схожі

4.


    Вовканич, С.
    Стратегічні виклики на шляху українського державотворення [Текст] / С. Вовканич // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 11. - С. 12-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська національна ідея
   Національна ідентичність--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Інновації -- Інтелектуальна еліта -- Духовно-інформаційна еліта
Анотація: У статті наголошено на необхідності консолідації українського сусупільства і виробленні національної ідеї. ЇЇ суть полягає у визначенні України як соборної української, гідної людини держави. Автор висуває нову соціогуманітарну парадигму буття, яка грунтується на паритетному захисті нації в цілому і кожного громадянина зокрема. Ключова роль у цьому процесі має відігравати інтелектуальна еліта.


Знайти схожі

5.


    Мірошниченко, М.
    "Закон про національно-персональну автономію" Української Народної Республіки: історичне значення для сучасної конституційно-правової практики України [Текст] / М. Мірошниченко // Право України. - 2017. - № 3. - С. 38-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна ідентичність--Україна
   Нормативно-правові акти

Анотація: У статті на основі аналізу "Закону про національно-персональну автономію" від 22 січня 1918 р. зроблено висновок, що його слід сприймати як повноцінний модельний нормативно-правовий акт, який має значення для вирішення на конституційному рівні проблеми синтезу спільних прав та обов'язків української нації з правом громадян Української держави як основи консолідації українського народу.


Знайти схожі

6.


    Bilyi, Oleh.
    Legitimacy and violence. (On the imaginary of political power) [Text] / Oleh Bilyi // Філософська думка. - 2017. - № 2. - P90-104. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна ідентичність--Україна
   Українська державність--Історія

Анотація: Статття є частиною книги "The Will to Identity. State Building and the Strategies of Legitimation = Воля до ідентичності. Розбудова держави і стратегії легітимації". У книзі читач зможе знайти значно більше, ніж просту комбінацію теорії та історії. Олег Білий пропонує оригінальне бачення процессу засвоєння загальноєвропейських цінностей українським суспільством, розвитку модерної національної держави, новітньої української державності насамперед. Автор розгортає інноваційне розуміння принципу суверенітету за умов радикальної зміни сучасного геополітичного ландшафту. Він пояснює, яким чином архаїчні соціальні структури, посткомуністична спадщина авторитарної особистості впливали і продовжують впливати на культурну та політичну ідентичність та зумовлюють стратегії легітимації політичної влади.


Знайти схожі

7.


    Кислюк, Костянтин.
    Українська ідентичність: історико-культурні ретроспективи та сучасні перспективи [Текст] / Костянтин Кислюк // Філософська думка. - 2018. - № 3. - С. 48-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна ідентичність--Україна
Анотація: У гранично широких контекстах розглянуто українську ідентичність (у сенсі ототожнення з Україною як високої позиції в системі індивідуальних ідентифікаційних ієрархій). Визначено, що в історії української культури послідовно змінюють одна одну етнокультурна, етнополітична, релігійно-династична, ранньомодерна, класична моделі ідентичності, модель подвійної ідентичності українців як у Радянському Союзі, так і в діаспорі. Найпомітнішим є зв'язок сучасної української ідентичності лише з тими моделями, які поширюються від раннього Нового часу.


Знайти схожі

8.


    Білоус, Оксана.
    Боротьба за наше буття чи небуття [Текст] / Оксана Білоус // Дзвін. - 2021. - № 1. - С. 135-137
Рубрики: Публіцистика України--Національне питання
   Національна ідентичність--Україна

Анотація: Йдеться про сутність російсько-української війни, кардинальною метою якої - не допустити всебічного формування й утвердження української національної ідентичності, яка є найпотужнішим морально-психологічним підгрунтям, фундаментом розвитку соборної незалежності української України.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)