Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Національна економіка -- Проблеми і перспективи розвитку -- Україна<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Геєць, В. М.
    Суспільний капітал – 25: одержавленість чи державотворчість? [Текст] / В. М. Геєць // Економіка України. - 2016. - № 8. - С. 3-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Анотація: Шлях, який обрала Україна у 1991 р., передбачав необхідність змін – у суспільстві, державі й у першу чергу – в економіці. Її нова ринково орієнтована модель повинна була забезпечити вихід на якісно новий рівень життя. Проте дійсність поки що демонструє абсолютно протилежне – стандарти життя так званого капіталістичного світу, незважаючи на обраний Україною ринковий шлях розвитку економіки як такої, що відбулася, виявилися багато в чому недосяжними. Журнал запрошує до дискусії на цю тематику авторів, які вболівають за майбутнє України та її економіку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Архангельский, Ю. С.
    О ключевых современных проблемах Украины [Текст] = Про ключові сучасні проблеми України / Ю. С. Архангельский // Економіка України. - 2019. - № 4. - С. 82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
дотації -- ціни -- тарифи -- структурна перебудова
Анотація: Розглянуто актуальні економічні питання сучасної економіки України, а саме: про дотації виробникам, дефіцит бюджету, мита, ціноутворення, особливо в енергетиці, екології, досягнення структурної перебудови. Вивчено динаміку дотацій виробникам та їх розподіл по галузях, визначено формулу для ненадання дотацій виробникам продукції. Відповідно до цього, дотації не слід давати підприємствам, коли ціна продажу їх продукції є нижчою від матеріальних витрат (плюс амортизація). Особливу увагу приділено питанням ціноутворення в електроенергетиці: обгрунтовано застосування єдиних оптових цін на закуплену електроенергію в її виробників. Показано закономірність переходу до бездефіцитного бюджету. Проведено короткий аналіз результатів структурної перебудови економіки України, починаючи з 1992 р., і зроблено висновок про її неефективність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Морозов, Олександр.
    Олександр Морозов: без революційних викликів здійснилася мрія молодого покоління пожити в новій ері [Текст] / Олександр Морозов ; інтерв'ю Василь Голян // Економіст. - 2019. - № 5. - С. 23-25 : кол. фот.
Рубрики: Національна економіка--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Анотація: Посилення сировинної спрямованості розвитку національної економіки поглиблює інституціональні та технологічні розриви між нашою країною та передовими країнами світу. Україна поступово стає технологічною периферією в глобальному масштабі. Проблеми інноваційно-технологічної модернізації сфери матеріального виробництва ускладнюються несформованістю базових політичних інститутів, що закладає деструктивні імперативи в діяльність політичних гравців та суб’єктів господарської діяльності. У результаті Україна так і не змогла вийти зі стагнаційної фази розвитку, що породжує численні ризики щодо забезпечення прийнятного рівня господарської самодостатності як у середньостроковій, так і в стратегічній перспективі. Журнал звернувся до голови Науково-технічної ради Національної науково-технічної асоціації України, доктора технічних наук, професора Олександра Федоровича Морозова з питаннями, які стосуються фундаментальних причин виникнення інституціональних розривів у системі інноваційно-технологічного розвитку України та впливу політичних. циклів на функціонування суспільних інститутів у цілому.


Дод.точки доступу:
Голян, Василь \інтерв'ю.\; Морозов, Олександр Федорович (доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Української технологічної Академії) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Данилишин, Богдан.
    НАНУ має очолити науково-промислову просвіту в Україні [Текст] / Богдан Данилишин // Економіст. - 2020. - № 6. - С. 3-9
Рубрики: Національна економіка--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
технологічний прогрес -- четверта промислова революція -- макроекономічні рішення -- економічна політика -- мережева енергетика -- світова економічна криза -- гуманітарна криза -- пандемія коронавірусу
Анотація: Розглядається роль Національної академії наук України у реформуванні національної економіки, розбудові енергетичної незалежності нашої держави.


Дод.точки доступу:
Національна академія наук України (Київ) \про неї\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)