Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Місцеві бюджети -- Децентралізація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Куценко, Т. Ф.
    Об'єднані територіальні громади в Україні: короткий аналітичний огляд [Текст] / Т. Ф. Куценко, Є. Ю. Дударенко // Економіка та держава. - 2017. - № 3. - С. 64-70. - Бібліогр. с. 70 (12 назв)
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Анотація: У статті представлено дослідження процесів бюджетної децентралізації в Україні на базовому рівні місцевого самоврядування, визначеному цією реформою — на рівні новостворених ОТГ з точки зору перших результатів, ризиків та викликів, які мають місце за сучасних умов.


Дод.точки доступу:
Дударенко, Є.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Раделицький, Ю. О.
    Напрямки оптимізації податкових механізмів наповнення місцевих бюджетів України в умовах децентралізації [Текст] / Ю. О. Раделицький, А. О. Пелехатий // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 12. - С. 117-125. - Бібліогр.: с. 124-125 (5 назв)
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Анотація: У статті визначено основні аспекти справляння та зарахування до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку з реалізації підакцизних товарів та майнових податків. Запропоновано напрямки оптимізації основних джерел податкових надходжень до місцевих бюджетів.


Дод.точки доступу:
Пелехатий, А.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Тимчишин, Ю. В.
    Бюджетна безпека регіонів України в умовах децентралізації державного управління [Текст] / Ю. В. Тимчишин // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 106-114 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Кл.слова (ненормовані):
бюджетна безпека регіону -- децентралізація -- рейтингування -- рівень безпеки -- місцеві бюджети
Анотація: Розкрито значення бюджетної безпеки регіонів як складової їхньої фінансової самодостатності в умовах децентралізації державного управління. Визначено зміст дефініції «бюджетна безпека регіону» з позицій збалансованості місцевих бюджетів за доходами й видатками, оцінювання ризиків і загроз, достатності фінансового забезпечення для виконання органами місцевого самоврядування покладених на них функцій та повноважень. Запропоновано авторський підхід до рейтингування регіонів України на основі ключових показників, які дозволяють визначити рівень бюджетної безпеки територіальних утворень.


Знайти схожі

4.


    Цимбалюк, І. О.
    Сутнісна характеристика фінансової децентралізації та її вплив на формування доходів місцевих бюджетів [Текст] / І. О. Цимбалюк // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 113-119 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова децентралізація
   Місцеві бюджети--Децентралізація

Кл.слова (ненормовані):
фінансова децентралізація -- доходи місцевих бюджетів -- місцеві податки -- фіскальна децентралізація -- бюджетна децентралізація
Анотація: Обгрунтовано, що у вітчизняній економічній науці паралельно вживаються поняття «фінансова децентралізація», «фіскальна децентралізація», «бюджетна децентралізація», але фінансова децентралізація є ширшим поняттям, охоплюючи усю систему фінансової взаємодії між державою та органами місцевого самоврядування. Проаналізовано процес фінансової децентралізації в Україні та виокремлено чотири етапи її проведення. Окреслено динаміку доходів місцевих бюджетів в умовах фінансової децентралізації. Визначено, що протягом останніх п’яти років прослідковується посилення рівня фінансової децентралізації місцевих бюджетів, обумовлене змінами до бюджетного та податкового законодавства, які набули чинності у 2015 р. та стимулювали органи місцевої влади до розширення власної дохідної бази. На основі аналізу динаміки розподілу доходів між бюджетами різних рівнів установлено, що в Україні процеси фінансової децентралізації хоча й набули незворотного характеру, але не мають системності.


Знайти схожі

5.


    Гарбар, Ж. В.
    Особливості формування бюджетів об'єднаних територіальних громад в умовах децентралізації [Текст] / Ж. В. Гарбар, Т. О. Бондалетова // Економіка та держава. - 2021. - № 6. - С. 45-51 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Анотація: У статті висвітлено актуальні тенденції формування бюджетів об'єднаних територіальних громад у процесі бюджетної децентралізації. З'ясовано риси бюджетів об'єднаних територіальних громад та особливості їхнього формування і реалізації на практиці. Проаналізовано базові джерела надходжень до бюджетів об'єднаних територіальних громад: податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок, плата за землю, єдиний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки тощо. Розглянуто джерела мобілізації ресурсів та напрями розміщення накопичених коштів з метою повноцінного розвитку територіальних громад та збереження незалежності і високої фінансової самостійності. Визначено базові проблеми у фінансуванні діяльності об'єднаних територіальних громад. Запропоновано альтернативні джерела фінансування програм розвитку об'єднаних територіальних громад. Окреслено основні проблеми формування бюджетів створених об'єднаних територіальних громад та порядок і способи їхнього розв'язання.


Дод.точки доступу:
Бондалетова, Т.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Демчишак, Н. Б.
    Вплив фіскальної децентралізації на наповнюваність місцевих бюджетів в Україні в умовах розвитку територіальних громад та цифровізації державних послуг [Текст] / Н. Б. Демчишак, У. Т. Тихонька // Економіка та держава. - 2021. - № 6. - С. 52-57 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві бюджети--Децентралізація
Анотація: У статті обгрунтовано сутність фіскальної децентралізації на основі узагальнення й систематизації підходів вітчизняних та зарубіжних вчених до її тлумачення. Проаналізовано наповнюваність місцевих бюджетів в Україні в умовах фіскальної децентралізації. Аргументовано необхідність збалансування податкових надходжень до бюджетів територіальних громад за рахунок зростання частки місцевих податків. Визначено переваги та недоліки фіскальної децентралізації. З'ясовано сучасні способи цифровізації національної економіки та їх вплив на наповнюваність бюджетів й функціонування територіальних громад. Доведено важливість цифровізації державних послуг у сприянні бізнес-ініціатив на місцях та підвищенні якості життя громадян. Перспективи для подальших наукових розвідок формує необхідність вирішення проблем управління громадами, наповнення їх бюджетів й реалізації покладених державою повноважень.


Дод.точки доступу:
Тихонька, У.Т.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)