Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Міграція населення -- Європа -- Досвід<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Чекаленко, Л.
    Виклики міграції : досвід Європи [Текст] / Л. Чекаленко // Зовнішні справи. - 2012. - № 1. - С. 44-48
Рубрики: Міграція населення--Європа--Досвід
Анотація: Протягом своєї історії міграційна політика європейських країн змінювалася відповідно до об'єктивних факторів. Паралельно із залученням бажаних легальних мігрантів європейські уряди ведуть постійну боротьбу з мігрантами-нелегалами.


Знайти схожі

2.


    Ціватий, В.
    Типологія третьої хвилі української еміграції та історичні паралелі міграційного сьогодення [Текст] / В. Ціватий // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 1(січень-лютий). - С. 66-75
Рубрики: Міграція населення--Європа--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
інтелектуальна міграція -- трудова міграція
Анотація: У статті розглянуто історичну ретроспективу міграції українського населення до Західної Європи і США, охарактеризовано її основні етапи і подано причини міграції населення. Значну увагу приділено особливостям інтелектуальної і трудової міграції українців в історичній ретроспективі й на сучасному етапі.
Головними причинами міграції були і залишаються економічні чинники. Якщо на початку 90-х років XX ст. виїзди на заробітки зумовлювалися банкрутством підприємств, затримками виплат заробітної плати, безробіттям, то нині метою сучасних заробітчан здебільшого є підвищення добробуту, фінансування навчання тощо. Винятком є лише третя хвиля еміграції з України, коли відбувалося переміщення біженців і переселенців, а певний відсоток становили інтелектуальні й трудові мігранти. Аналізуючи риси української імміграції до Західної Європи і США, географічне розселення мігрантів, їхню початкову зайнятість, можна стверджувати, що українська діаспора містить інтелектуальні й соціальні параметри, властиві для громад з високим рівнем інституціональної організації, освіти та культури.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)