Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Мовознавство -- Історія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Баймут, А.
    Історико-лінгвістичні погляди Йозефа Добровського в традиціях сучасної лінгвістики [Текст] / А. Баймут // Мовознавство. - 2003. - № 2-3. - С. 67-73
Рубрики: Мовознавство--Історія


Знайти схожі

2.


    Огієнко, І.
    Постання азбуки і літературної мови у слов"ян [Текст] / І. Огієнко // Хроніка-2000. - 2007. - Вип. 71. - С. 24-85. - (Хроніка І-ХІІІ ст. Уроки християнства). - Бібліогр. в кінці розд.
Рубрики: Історія освіти
   Мовознавство--Історія

Анотація: Автор подає свої власні думки та спостереження щодо писемності давніх слов"ян, яка мала місце ще до просвітницької місії Костянтина і Мефодія.


Знайти схожі

3.


    Мойсієнко, В. М.
    Кого називали "людьми руськими" на Русі та на поструських геополітичних утвореннях? (до історії вживання народоназви та мовоназви "руський" в україністиці, білорусистиці та русистиці) [Текст] / В. М. Мойсієнко // Мовознавство. - 2016. - № 4. - С. 22-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Історія
Анотація: У статті на численних прикладах з писемних пам'яток різних часових періодів проаналізовано вживання етнономена "русин", лінгвономена "руська мова/ язик" та етноатрибутива "руський". Підтверджено цілковитий незбіг, лексичний і фактичний, при використанні таких номенів для називання предків білорусів, українців, росіян і відповідно мов цих народів у різні часи їхніми сучасниками та, починаючи від XIX ст. й дотепер, передусім російськими науковцями.


Знайти схожі

4.


    Халимоненко, Григорій.
    Котрою ж мовою розмовляв та писав Володимир? [Текст] / Г. Халимоненко // Літературна Україна. - 2017. - 27 лип. (№ 29). - С. 6, 7
Рубрики: Князі Київської Русі--Володимир
   Мовознавство--Історія



Знайти схожі

5.


    Скляренко, В. Г.
    До питання про "руські письмена" в Житії Костянтина Філософа. 3 [Текст] / В. Г. Скляренко // Мовознавство. - 2017. - № 3. - С. 3-16. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Мовознавство--Історія
   Старослов'янізми

   Російська мова--Історія

   Староболгарська мова

   Болгари--Історична лексикологія

   Билини руські

Анотація: У статті зазначається, що наявність великої кількості старослов'янізмів у закарпатських говорах української мови, поява численних старослов'янських запозичень у румунській, молдавській та угорській мовах (як літературної, так і народної) лежить староболгарська мова тиверців й уличів, а східнослов'янська лексика, східнослов'янські елементи з'явилися в російській мові пізніше під впливом мови східних східнослов'ян, з якими далекі предки російського народу - болгарські племена тиверців й уличів проживали в тісному контакті


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)