Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Літературознавство, 20 ст.<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.


    Куценко, Л.
    Євген Маланюк французькою [Текст] / Л. Куценко // Всесвіт. - 2005. - № 1-2. - С. 145-147. - Бібліогр. : 4 назв.
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
Анотація: У Парижі 1965 року "Першою Українською Друкарнею у Франції" було видано у світ невеличку книжку "Ewhen Malaniuk". Під обкладинкою тієї книжки було вміщено вісімнадцять віршів поета та кілька фрагментів із його щоденникових записів у перекладі французькою мовою.


Дод.точки доступу:
Маланюк, Євген Филимонович (укр. письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літ. критик, сотник Армії УНР ; 1887-1968) \про нього\; кіровоградський автор, але не про Кіровоград (Кіровоградщину)

Знайти схожі

2.


    Деркачова, Ольга.
    Мотив сонцепоклонництва у ліриці 20-х рр. ХХ ст. [Текст] : на матеріалі текстів А.Казки, П.Тичини, В.Свідзинського / О. Деркачова // Дивослово. - 2005. - № 4. - С. 49-53. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
Анотація: Йдеться про витворення міфу про трансформацію ідеї світової деструкції в ідею Великодня на прикладах творів українських письменників


Знайти схожі

3.


    Зборовська, Ніла.
    Перцепція феміністки у західноєвропейському дискурсі та українському письмі [Текст] / Н. Зборовська // Слово і час. - 2005. - №2. - С. 53-62.
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
   Теми і образи в літературі--Жіночі образи

   Мовознавство--Соціолінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
Тоталітаризм -- Гендер
Анотація: На прикладі художніх творів показано реакцію чоловічого письма на фемінізм як на соціальне явище посттоталітарного суспільства. Робиться спроба розрізнити чоловіче і жіноче письмо.


Знайти схожі

4.


    Дроздовський, Д.
    Літературна галактика Дмитра Чижевського в новітній інтерпретації [Текст] : рецензия / Д. Дроздовський // Всесвіт. - 2007. - № 1-2. - С. 179-184
Рец. на Надъярных Н.С. "Дмитрий Чижевский. Единство смысла" / Н.С. Надъярных. - -М.: Наука, 2005. -368 с.

Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
   Вчені України

Анотація: В статті мовиться про книжку Ніни Над'ярних "Дмитрий Чижевский. Единство мысли". Проведене монографічне дослідження життя і діяльності Д.І.Чижевського.


Дод.точки доступу:
Чижевський, Дмитро Іванович (український вчений-славіст, філософ та громадський діяч, член Української Центральної Ради ; 23.03.1894-1977) \про нього\; Над'ярних, Ніна степанівна (Літературознавець, критик, заслужений діяч науки Російської Федерації) \про неї\

Знайти схожі

5.


    Стріха, М.
    Наукова відвага Григорія Кочура (з історії однієї неопублікованої статті) [Текст] / М. Стріха // Всесвіт. - 2007. - № 11-12. - С. 147-149
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
Анотація: Поетичні переклади Григорія Кочура більш-менш повно зібрані в "Другому"(1991) та "Третьому відлуннях" (2000). Натомість його літературознавчі та літературно-критичні статті досі розпорошено по періодиці, наукових збірниках та художніх книжках (Григорій Порфирович створив чимало по-справжньому взірцевих передмов до твлорів Бокаччо, Сервантеса, Шіллера, Верлена, інших давніх і нових класиків). Наукова відвага Григорія Кочура дозволяла йому говорити про речі, здавалося б, цілком на той час немислимі.


Дод.точки доступу:
Кочур, Григорій Порфирович (український філолог-перекладач ; 1908-) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Таран, Людмила.
    "Експрес Україна" у Чехії [Текст] / Л. Таран // Всесвіт. - 2010. - № 11-12. - С. 229-232
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
Анотація: Нещодавно в Чехії у видавництві "Kniha Zlin"вийшла антологія сучасного українського оповідання "Експрес Україна". Туди увійшли твори 30-ти письменників (народжених по 50-х роках минулого століття). Упорядником і перекладачем антології стала Ріта Кіндлерова. В рубриці "Літературні діалоги" вмішено інтерв'ї із Рітою Кіндлеровою, яке підготувала українська письменниця й культуролог Людмила Таран.


Знайти схожі

7.


    Саворона, Петро.
    Камертони до рецитації [Текст] / П. Саворона // Всесвіт. - 2011. - № 9-10. - С. 227-229. - Зміст: "ісаак і Авраам"
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
Анотація: Стаття містить розповідь перекладача Петра Саворони про роботу російського письменника Йосипа Бродського над поемою" Ісаак і Авраам".


Дод.точки доступу:
Бродський, Йосип Олександрович (російський поет і есеїст, лауреат нобелівської премії 1987 р. ; 1940-1996) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Гарачковська, Оксана.
    Філологічні галактики, сузір'я, астероїди та метеорити Володимира Кузьменка [Текст] : рецензия / Оксана Гарачковська // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 114-116
Рец. на кн. : Кузьменко В. У всесвіті слова: літературно-критичні студії / В. Кузьменко. - Київ: Друге дихання, 2018. - 648 с.

Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
Анотація: Нщодавно літературознавець і критик Володимир Кузьменко оприлюднив нову книжку з нагоди свого 60-річчя. До однотомника наукових праць включено літературно-критичні студії, написані впродовж останніх двадцяти років. Окремі з них уміщено вперше, решту переосмислено й доповнено. Композиційно книжка "У всесвіті слова" складається з передмови, п'яти розділів та фотоархіву.


Дод.точки доступу:
Кузьменко, Володимир \про твір\

Знайти схожі

9.


    Жулинський, Микола.
    Українська академія наук і становлення академічного літературознавства [Текст] / Микола Жулинський // Слово і час. - 2018. - № 11. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
   Шевченкознавство

   Академія наук--Історико-філологічний відділ--Україна, 20 ст.

Анотація: У статті йдеться про передумови виникнення української академічної гуманітаристики й розвиток вітчизняного літературознавства в 1918 - 1920-і рр. До вагомих наукових здобутків тогочасних літературознавців слід зарахувати системне накопичення джерелознавчої бази, створення узагальнювальних досліджень класичної української літератури, критико-біографічних нарисів про знакові постаті українського красного письменства. Пріоритетної ваги набуло методологічне осмислення засад шевченкознавства.


Знайти схожі

10.


    Ковалів, Юрій.
    На академічних перспективах [Текст] / Юрій Ковалів // Слово і час. - 2018. - № 11. - С. 11-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство, 20 ст.
   Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка

Анотація: У статті розкрито генетичні основи сучасного академічного літературознавства, репрезентованого Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, складні шляхи його еволюції в першій половині ХХ ст.


Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)