Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (34)Шевченко Т. Г. (9)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Літературні зв'язки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-13 
1.


    Барабаш, Юрій.
    "Пушкін" як текст у гоголівському контексті [Текст] / Ю. Барабаш // Слово і час. - 2006. - № 5. - С. 3-10. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Літературознавство
   Літературні зв'язки

Анотація: У статті автор розглядає особливості листування Пушкіна та Гоголя.


Дод.точки доступу:
Пушкін, Олександр Сергійович (рос. поет, драматург та прозаїк ; 1799-1837) \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Коцюбинська, Михайлина.
    Пам'ятка єднання двох культур: архів Зіни Геник-Березовської [Текст] / М. Коцюбинська // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 82-85. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Літературні зв'язки
   Україністика--Чеська

Анотація: Подружжя відомих чеських україністів Зіни і Костя Геник-Березовських відігравало значну роль у культурному житті української Праги 20 століття. У 2003 році було передано архів подружжя до відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Архівний матеріал можна поділити на дві частини: документи і матеріали, безпосередньо пов'язані з життям і діяльністю подружжя Геник-Березовських, і синтетичне зібрання архівів різних українських культурних діячів, що жили і працювали в Чехії.


Знайти схожі

3.


    Нямцу, Анатолій.
    Поетична творчість як інтертекст [Текст] / А. Нямцу // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 91-94.
Рец. на кн.: Рихло П.В. Поетика діалогу. Творчість Пауля Целана як інтертекст / П.В Рихло. - .- Чернівці: Рута, 2005.- 584 с.

Рубрики: Літературні зв'язки
   Письменники Буковини

   Письменники діаспори

Анотація: Ім'я уродженця Чернівців, німецькомовного поета Пауля Целана широко відоме у світі. Монографія П. Рихла - перше масштабне дослідження про творчість Пауля Целана.


Дод.точки доступу:
Целан, Пауль (1920-1970); чернівецький автор, про Чернівці (Чернівецьку область)

Знайти схожі

4.


   
    Феномен Володимира Свідзінського: перші підсумки [Текст] / Підготув. О. Поліщук // Слово і час. - 2006. - № 9. - С. 89-96.
Рубрики: Письменники України--Персоналії
   Літературні зв'язки

   Українська література

Анотація: В Інституті літератури НАН України в межах літературно-критичного клубу "Академічні бесіди" відбулася презентація-обговорення найповнішого на сьогодні видання творчої спадщини класика української літератури 20 ст. Володимира Свідзінського. В обговоренні взяли участь: Степан Захаркін, Григорій Грабович, Елеонора Соловей, Віктор Дудко, Степан Захаркін, Валерій Шевчук, Дмитро Наливайко, Григорій Грабович, ВІталій Дончик, Михайло Наєнко.


Дод.точки доступу:
Поліщук, Олена \підготув.\; Свідзінський, в.

Знайти схожі

5.


    Неживий, Олексій.
    Григір Тютюнник: одна присвята Іванові Чендею [Текст] / О. Неживий // Слово і час. - 2006. - № 9. - С. 65-67. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
   Літературні зв'язки

Анотація: Стаття присвячена двом українським письменникам І. Чендею та Г. Тютюннику, їх взаємозв'язків, життєвих переплетінь та літературних досягнень.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Г.; Чендей, І.

Знайти схожі

6.


    Козар, Лідія.
    "Лицарі духа". Фольклористична діяльність Бориса Грінченка в оцінці Івана Франка [Текст] / Л. Козар // Слово і час. - 2006. - № 9. - С. 10-13. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 19-20 ст.
   Українська література, 19-20 ст.

   Літературні зв'язки

Анотація: Борис Грінченко належить до тих діячів української культури кінця 19 - поч. 20 ст., творча діяльність яких розпочалася в період, коли свідомих культурних українських сил було дуже мало. Іван Франко поважав та цінував творчість Б. Грінченка, неоднарозово схвально відгукувався на вихід Грінченкових праць у своїх оглядах, рецензіях, виступах.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\; Грінченко, Борис Дмитрович (укр. письм., педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громад.-культур. діяч ; 1863-1910) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Жост, Франсуа.
    Порівняльне літературознавство як філософія літератури. Нариси з порівняльного літературознавства [Текст] / Ф. Жост; Пер. з франц. О. Романова // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 30-44. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Компаративістика--Літературна
   Літературні зв'язки

Анотація: Автор статті Франсуа Жост - відомий швейцарський учений-літературознавець. В журналі представлена його робота в перекладі з французької мови, в якій він дає визначення порівняльного літературознавства, історію його виникнення, основні принципи та основні положення.


Дод.точки доступу:
Романова, Ольга \пер. з франц.\

Знайти схожі

8.


    Балакян, Анна.
    Літературна теорія та компаративна література [Текст] / А. Балакян; Пер. з англ. Т. Михед // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 44-48. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Порівняльне літературознавство
   Літературні зв'язки

Кл.слова (ненормовані):
Теорія літератури -- Таксономія -- Дихотомія
Анотація: Анна Балакян - американська дослідниця вірменського походження подала в журналі статтю, в якій дає своє бачення компаративістики, її теорій та методів.


Дод.точки доступу:
Михед, Тетяни \пер. з англ.\

Знайти схожі

9.


    Соловей, Елеонора.
    Досвід духовного самозбереження [Текст] / Е. Соловей // Слово і час. - 2007. - № 5. - С. 88-90.
Рубрики: Письменники України--Персоналії
   Літературні зв'язки

   Порівняльне літературознавство

Анотація: В журналі подано текст виступу Елеонори Соловей при одержанні премії ім. В. Стуса. Авторка присвятила свій виступ двом головним героям - В. Свідзінському та В. Стусу.


Дод.точки доступу:
Свідзінський, В. \про нього\; Стус, В. \про нього\

Знайти схожі

10.


    Миронець, Надія.
    Епістолярний діалог Володимира Винниченка з Розалією Ліфшиць (1911-1918) [Текст] / Н. Миронець // Слово і час. - 2007. - № 9. - С. 48-56 ; № 10. - С. 62-69 ; Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 78-83. - Бібілогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Листування--Письменники
   Літературні зв'язки

Анотація: Уперше виявлено в архівах, досліджено й публікується взаємне листування Володимира Винниченка (український письменник-емігрант) з його нареченою, а потім громадянською дружиною Розалією Ліфшиць (на той час студентка медичного факультету Сорбонни), за 1911- 1918 роки.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про нього\; Ліфшиць, Р. \про неї\



Знайти схожі

 1-10    11-13 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)