Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Листування -- Літературознавці<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.


    Сулима, Микола.
    Олекса Мишанич і югославські українці [Текст] : [Листи М.Ковача до О.Мишанича] / М. Сулима; Я. Мишанич // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 93-97.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Діаспора українська--Літературознавці

Анотація: В журналі представлено листування М. Ковача, який родився і виріс ву Сербії з О. Мишаничем. Завдяки цьому листуванню можна дізнатись про контакти українців з югославськими українцями.


Дод.точки доступу:
Ковач, М.; Мишанич, О.

Знайти схожі

2.


    Мушинка, Микола.
    Мої взаємини з Олексою Мишаничем в останні роки його життя [Текст] / М. Мушинка // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 98-103. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Діаспора--Літературна

Анотація: У журналі представлено листування літературознавців М. Мушинки з О. Мишаничем.


Дод.точки доступу:
Мишанич, О.

Знайти схожі

3.


    Михед, Павло.
    Микола Гоголь і поляки (деякі аспекти дослідження) [Текст] / П. Михед // Слово і час. - 2008. - № 5. - С. 3-11. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Літературознавство--Письменники
   Письменники України--Взаємовідносини

   Листування--Літературознавці

Кл.слова (ненормовані):
Еміграція -- Месіанство -- Християнство -- Воскресіння -- Апостольство
Анотація: У статті зроблено спробу висвітлити маловивчене на сьогодні питання гоголезнавства - діалог Миколи Гоголя на представників польської еміграції 30-х років ХІХ ст. у Римі та Парижі. Спілкування з польськими інтелектуалами А. Міцкевичем, Б.Залєським, П.Семененком, І.Кайсевичем, Б.Яньським залишило помітний слід у творчому й духовному розвитку письменника та відбилось у його творах.


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Лущій, Світлана.
    "Я розумію вагу і значення вашого видання...": про епістолярну історію "Літературно-наукового збірника" [Текст] / С. Лущій // Слово і час. - 2009. - № 1. - С. 79-100. - Бібліогр. : с. 100.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Періодичні видання--"Літературно-науковий збірник"--Діаспора, 1952 р.

Кл.слова (ненормовані):
Квартальник -- Редакторські принципи -- Концепція видання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню історії одного з кращих еміграційних видань - "Літературно-наукового збірника" (1952), головним редактором та ініціатором якого був Юрій Лавріненко (Дивнич). Невідомі листи Ю. Лавріненка, У. Самчука, Олекси Ізарського, Михайла Ореста, С. Драгоманова та Р. Маланчука про редакторську діяльність Ю. Лавріненка тощо.


Дод.точки доступу:
Лавріненко, Юрій \о нем\; Самчук, Улас Олексійович (укр. письм., журналіст і публіцист, ред. ; 1905-1987) \про нього\; Ізарський, Олекса \о нем\; Орест, Михайло \о нем\; Драгоманов, С. \о нем\; Маланчук, Р. \о нем\

Знайти схожі

5.


    Горнунг, Михайло.
    З епістолярної спадщини Олександра Білецького [Текст] / М. Горнунг // Слово і час. - 2009. - № 1. - С. 100-108.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Вчені--Філологи, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Академія -- Рукопис -- Література -- Стаття
Анотація: Публікується листування відомих діячів філологічної науки О.І. Білецького та Б.В. Горнунга, яке засвідчує плідність наукових контактів міє ученими в 40-і роки ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Білецький, О. \о нем\; Горнунг, Б.В. \о нем\

Знайти схожі

6.


    Аврахов, Григорій.
    Григорій Тютюнник, яким прописався в моєму серці [Текст] / Григорій Аврахов // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 69-78. - Бібліогр.: с. 78.
Рубрики: Вчені--Літературознавці--Україна
   Листування--Літературознавці

Анотація: Аврахов Григорій розповідає про свої відносини з Григором Тютюнником.


Дод.точки доступу:
Тютюнник, Григор Михайлович (5 грудня 1931 - 6 березня 1980) \о нем\

Знайти схожі

7.


   
    "Прийміть вислови глибокої пошани" [Текст] : листування М. Рудницького з М. Мочульським (1934-1939 рр.) / упоряд. Лілія Сирота // Дзвін. - 2010. - № 2. - С. 107-113.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Письменники--Персоналії--Україна, 19-20 ст.

Анотація: В журналі представлено листування українських письменників М. Рудницького з М. Мочульським у 1934-1939 рр. Листування розкриває вагу присутності цих двох людей в українській культурі.


Дод.точки доступу:
Сирота, Лілія \упоряд.\; Рудницький, Михайло (письменник, літературознавець, перекладач ; 1889-1975 рр.) \о нем\; Мочульський, Михайло (письменник, літературний критик, літературознавець, перекладач ; 1875-1940 рр.) \о нем\

Знайти схожі

8.


    Лучук, Ольга.
    Соломія Павличко в листах і поза ними [Текст] : на основі матеріалів з архіву Юрія Луцького / Ольга Лучук // Дзвін. - 2010. - № 3/4. - С. 153-157 : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
   Листування--Літературознавці

   Епістолярна спадщина

Анотація: Розповідається про листування Соломії Павличко з професором Торонтського університету, літературознавцем і перекладачем Юрієм Луцьким, який від 1950-х років починаючи, чи не найбільше спричинився до розвитку українознавчих студій на північноамериканському континенті. Приводом для листування стали спільні наукові та літературні інтереси.


Дод.точки доступу:
Павличко, Соломія Дмитрівна (укр. фемініст. теоретикиня, письм., літературознавиця, перекладачка, публіцистка, авторка праць із теорії літ. та історії фемінізму. Засновниця вид-ва пер. наук. літ. «Основи» ; 1958-1999) \про неї\; Луцький, Юрій (літературознавець, перекладач ; 1919-2001 рр.) \о нем\

Знайти схожі

9.


    Жулинський, Микола.
    Листи як дорожні знаки на шляху духовного самотворення [Текст] / Микола Жулинський // Слово і час. - 2012. - № 7. - С. 65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Епістолярна спадщина--Листування--Письменники українські

Кл.слова (ненормовані):
Поезія -- Книжки
Анотація: Аналізуються листи Василя Голобородька до Віталія Абліцова, які охоплюють період від 1969 до 2003 року. У листуванні поета не лише прочитуються важливі моменти його непростого життя у статусі "ізгоя" і "вигнанця", а й постає духовна боротьба особистості за право на творчу самореалізацію в умовах невизнання та ігнорації.


Дод.точки доступу:
Голобородько, Василь Іванович (укр. поет, лауреат республіканської премії ім. В.Симоненка 1990 р., Нац. премії ім. Т.Шевченка 1999 р. ; 7.04.1945-) \про нього\; Абліцов, Віталій Григорович (укр. журналіст, громад.-політ. діяч, голов. ред. журн. «Державна справа» ; 1946-) \про твір\

Знайти схожі

10.


   
    Із листування Василя Голобородька з Віталієм Абліцовим [Текст] / підгот. й коментарі Віталія Абліцова // Слово і час. - 2012. - № 7. - С. 72-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Листування--Літературознавці
   Епістолярна спадщина--Листування--Письменники українські

Анотація: У 1969-1970 роках Василь Голобородько після відрахування з Київського, а пізніше Донецького університетів проходив строкову військову службу у "стройбаті" на Далекому Сході (Російська Федерація). Адресат листів тоді навчався в Далекосхідному університеті (Владивосток).


Дод.точки доступу:
Абліцова, Віталія \підгот. й коментарі.\; Голобородько, Василь Іванович (укр. поет, лауреат республіканської премії ім. В.Симоненка 1990 р., Нац. премії ім. Т.Шевченка 1999 р. ; 7.04.1945-) \про нього\; Абліцов, Віталій Григорович (укр. журналіст, громад.-політ. діяч, голов. ред. журн. «Державна справа» ; 1946-) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)