Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Корупція -- Кримінальна відповідальність -- Україна<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Навроцький, В.
    Розвиток законодавства України про кримінальну відповідальність за корупційні посягання [Текст] / В. Навроцький // Право України. - 2015. - № 12. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Антикорупційна політика--Україна
   Корупція--Кримінальна відповідальність--Україна

Анотація: Розглядаються загальні тенденції та закономірності розвитку кримінального законодавства України у сфері відповідальності за корупційні посягання. Відзначаються розширення поняття службової особи як суб'єкта корупційних злочинів та відхід від моністичного підходу до визначення такого поняття у кримінальному законі. Аналізується збільшення кількості статей Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за корупційні посягання, та з'ясовуються причини такого явища. Констатується необгрунтованість відмови від низки положень, які позитивно зарекомендували себе у минулому. Звертається увага на неузгодженість санкцій статей Кримінального кодексу України.


Знайти схожі

2.


    Настюк, В.
    Проблеми адміністративної та кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення в Україні [Текст] / В. Настюк, Г. Крайник // Право України. - 2015. - № 12. - С. 48-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінальна відповідальність--Україна
Анотація: Статтю присвячено аналізу найактуальніших проблемних питань адміністративної та кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення в Україні. Досліджується існуюча система корупційних діянь (злочинів та адміністративних правопорушень) в Україні. Встановлено, що науково не обгрунтовані та передчасні зміни й доповнення до нормативних актів (зокрема, до статей 364, 365, 368, 423, 424 Кримінального кодексу України) створюють суттєві корупційні ризики. Визначено, що лише комплексні та науково обгрунтовані зміни й доповнення до чинного законодавства можуть сприяти протидії корупції.


Дод.точки доступу:
Крайник, Г.

Знайти схожі

3.


    Савченко, А.
    Актуальні питання кримінальної відповідальності за корупційні злочини [Текст] / А. Савченко // Право України. - 2015. - № 12. - С. 58-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінальна відповідальність--Україна
Анотація: Стаття присвячена висвітленню проблемних питань кримінальної відповідальності за корупційні злочини. Зосереджено увагу на найбільш принципових із них, зокрема тих, що стосуються проблем: місця, форми та обсягу законодавчого визначення корупційних злочинів; співвідношення національної та міжнародної систем корупційних злочинів, а також форм вини у деяких із таких злочинів; частих змін до Кримінального кодексу України та наявності окремих суперечностей у відповідних кримінально-правових нормах; правильності перекладу українською мовою низки термінів, що містяться у міжнародних конвенціях з питань продитії корупції; неоднозначного тлумачення окремих кримінально-правових термінів, які стосуються ознак конкретних корупційних злочинів; визначення обгрунтованого, справедливого та достатнього покарання за вчинення корупційних злочинів. Запропоновано авторські варіанти вирішення окреслених вище проблем і шляхи усунення відповідних дискусійних моментів.


Знайти схожі

4.


    Куц, Віталій.
    Кримінально-правові аспекти звільнення від відповідальності у зв'язку з вчиненням корупційного злочину [Текст] / Віталій Куц // Юридична Україна. - 2017. - № 2/3. - С. 70-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінальна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
спеціальне звільнення -- склад звільнення
Анотація: Висвітлюються передбачені ч. 5 ст. 354 Кримінального кодексу України вимоги, необхідні для спеціального звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку зі вчиненням корупційного злочину. Звертається увага на імперативний характер такого звільнення за наявності відповідних передумови, підстави та умов його здійснення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Крайник, Г. С.
    Формування переліку корупційних злочинів як складова удосконалення кримінальної відповідальності за їх вчинення [Текст] / Г. С. Крайник, Т. Є. Дунаєва // Юридична Україна. - 2019. - № 11. - С. 70-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Кримінальна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державна антикорупційна політика -- корупційні злочини -- майнова шкода -- національне кодифіковане законодавство
Анотація: З’ясовано зміст кримінально-правових понять «істотна шкода» і «тяжкі наслідки» як ознак складів злочинів, передбачених статтями 364, 3641, 365, 3652, 366, 367 Кримінального кодексу України. На підставі аналізу висловлених у юридичній літературі підходів установлено, що внаслідок законодавчих змін від 13 травня 2014 р. сферу застосування зазначених кримінально-правових заборон обмежено. При цьому аргументовано положення про те, що поняттями істотної шкоди і тяжких наслідків із погляду кримінальної відповідальності за службові злочини можуть охоплюватися не лише майнові збитки, а й інші суспільно небезпечні наслідки – за умови, що відновлення порушених прав, свобод чи законних інтересів фізичних і юридичних осіб, держави або територіальної громади пов’язане з понесенням ними майнових втрат у відповідних розмірах.


Дод.точки доступу:
Дунаєва, Т. Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)