Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Заклади вищої освіти -- Рейтинг -- Світовий досвід -- Україна<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Луговий, В. І.
    Світовий досвід для створення національного рейтингу закладів вищої освіти [Текст] / В. І. Луговий, О. М. Слюсаренко, Ж. В. Таланова // Педагогіка і психологія. - 2018. - № 2. - С. 5-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Заклади вищої освіти--Рейтинг--Світовий досвід--Україна
Анотація: У статті на основі аналізу вітчизняної вищої освіти і світового досвіду університетського рейтингування обгрунтовано концептуальні засади створення національного рейтингу закладів вищої освіти. З'ясовано, що в Україні перехід від вищої освіти зразка 60-80-х рр. до її сучасної конкурентоспроможної організації невиправдано затягнувся і характеризується дестабілізацією, розбалансуванням, стагнацією мережі закладів вищої освіти. Аргументовано, що світова університетська практика для цілеспрямованої підтримки і стратигічного розвитку закладів вищої освіти послуговується механізмами акредитаційного, рамкового й рейтингового оцінювання.


Дод.точки доступу:
Слюсаренко, О. М.; Таланова, Ж. В.

Знайти схожі

2.


    Курбатов, С. В.
    Сучасні методологічні підходи до розробки університетських рейтингів [Текст] / С. В. Курбатов // Педагогіка і психологія. - 2018. - № 2. - С. 37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Заклади вищої освіти--Рейтинг--Світовий досвід--Україна
Анотація: У статті проаналізовано сучасні підходи до розроблення університетських рейтингів. Рейтинги розглянуто як альтернативний механізм освітніх вимірювань, який став надзвичайно впливовим та популярним впродовж останніх двох десятиліть. Описано основні критерії та індикатори найбільш авторитетних міжнародних рейтингів (ARWU, THE, QS, Webometrics) з акцентом на найновіші методологічні коригування та можливості застосування відповідних підходів в Україні. Сформульовано авторські рекомендації щодо розроблення майбутнього національного рейтенгу університетів України.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)