Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Жароміцні сплави -- Паяння<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Максимова, С. В.
    Припой без бора и кремния для пайки жаропрочного никелевого сплава [Текст] / С. В. Максимова, В. В. Воронов, П. В. Ковальчук // Автоматическая сварка. - 2017. - № 8. - С. 15-21 : іл. - Библиогр. с. 21 (13 назв.)
Рубрики: Жароміцні сплави--Паяння
Анотація: Використання нікелевих припоїв, що містять в якості депресантів бор і кремній, забезпечує необхідне змочування матеріалу, що паяється, дозволяє істотно знизити температуру паяння, але призводить до утворення крихких фаз і легкоплавких евтектик в паяних швах. У даній роботі показана мож-ливість формування паяних з’єднань ливарного жароміцного нікелевого сплаву ЖС 6У паянням у вакуумі із застосуванням багатокомпонентних нікелевих припоїв, що не містять в якості депресантів бор і кремній. Методом високотемпературного диференціального термічного аналізу в атмосфері високочистого гелію визначені температури ліквідусу і солідусу припоїв. Наведено результати металографічних і мікрорентгеноспектральних досліджень по вивченню особливостей структуроутворення паяних швів. Оцінена тривала міцність паяних з’єднань. Показано, що нікелеві припої, які містять велику концентрацію цирконію, характеризуються більш низькою температурою плавлення, проте, в паяних швах утворюються виділення фази Ni (Me)xZr. В изначено, що зниження концентрації цирконію в нікелевому припої дозволяє уникнути утворення інтерметалідної фази, збагаченої цирконієм, і отримати в якості переважної фази в шві твердий розчин на основі нікелю. Результати випробувань плоских паяних (стикових) зразків на тривалу міцність, проведених при підвищеній температурі 975 ° С і напрузі 140 МПа, показали, що з’єднання зберігають цілісність і не руйнуються після 41...60 год випробувань. Показано, що цирконій може виступати в якості альтернативного депресанта (замість спільного введення бору і цирконію).


Дод.точки доступу:
Воронов, В. В.; Ковальчук, П. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


   
    Розробка припою, технології паяння та виправлення поверхневих дефектів відливок жароміцних нікелевих сплавів суднових газових турбін [Текст] / В. В. Квасницький [та ін.] // Автоматичне зварювання. - 2021. - № 2. - С. 10-16. - Бібліогр. с. 15-16 (12 назв)
Рубрики: Газові турбіни--Зварювання
   Жароміцні сплави--Паяння

Анотація: Метою роботи було розробка припою і технології паяння жароміцних нікелевих сплавів СМ93-ВІ і СМ96-ВІ, що використовуються при виробництві суднових газових турбін нового покоління. Обов’язковою умовою було забезпечення високотемпературної міцності спаяних з’єднань не нижче за 80 % від міцності основного металу. При розробці припою використана двоетапна методика, де на першому (розрахунковому) етапі визначено необхідні концентрації легуючих елементів в основі припою, невідповідність параметрів будови ?- і ?’-фаз, критичні температури, кількість електронних вакансій, фізико-механічні властивості сплавів. На другому (експериментальному) етапі визначено раціональний вміст кількості елементів депресантів. В якості депресанту обрано бор. Встановлено, що при використанні припою, що містить 1,0…1,2 мас. % бору, структурна будова основного металу і шва є ідентичними. Після паяння і термічної обробки боридних евтектик у спаяних з’єднаннях не виявлено. Встановлено, що в визначених межах бор не зменшує стійкість спаяних з’єднань до високотемпературної сольової корозії. Досліджено поверхневі властивості припою і його взаємодію зі сплавами СМ93-ВІ і СМ96-ВІ. Розроблений припій SBM-4 показав високі технологічні властивості й дозволяє підвищити температуру робочого газу у газових турбінах. Розроблена технологія паяння сплавів СМ93-ВІ і СМ96-ВІ забезпечила межу міцності ?в на рівні основного металу. Довготривала міцність спаяних з’єднань при температурі 900 °С дорівнювала 314…321 МПа на базі 100 год, що становить 0,89…0,91 довготривалої міцності полікристалічних сплавів. Розроблено технологію виправлення дефектів лопаток припоєм SBM-4.


Дод.точки доступу:
Квасницький, В.В.; Матвієнко, М.В.; Мяльніца, Г.П.; Квасницька, Ю.Г.; Бутурля, Є.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)