Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Економіка природокористування -- Екологічна політика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.
65.28
П44


    Подобенко, М. С.
    Еколого-економічне регулювання в контексті міжнародного досвіду та проблем глобальної конкурентоспроможності [Текст] / М.С. Подобенко // Зовнішня торгівля: право та економіка. - 2008. - № 2. - С. 72-76. - Библиогр. в конце ст.: 6 назв.
ББК 65.28
Рубрики: Економіка природокористування--Екологічна політика
Анотація: Розглядаються питання теоретико-практичного обгрунтування параметрів формування моделі екологічно обгрунтованого розвитку відкритої економіки з урахуванням територіального аналізу природно-ресурсного потенціалу світового господарства, тенденції глобалізації та інформатизації


Знайти схожі

2.


    Жук, П. В.
    Питання зближення інструментів еколого-економічного регулювання в контексті Карпатської конвенції [Текст] / П. В. Жук // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування--Екологічна політика
   Навколишнє природне середовище--Охорона

Кл.слова (ненормовані):
Охорона навколишнього природного середовища -- Екологічні збори -- Екологічні податки
Анотація: Розглядаються підходи до реалізації принципу "забруднювач платить" у країнах, що є сторонами Карпатської конвенції (ратифіеована Україною у 2004 р.). Порівнюються механізми реалізації даного принципу охорони навколишнього природного середовища в Україні, інших країнах - учасниках Карпатської конвенції та країнах Європейського Союзу. Аналізуються розміри екологічних зборів, що застосовуються в Україні, у співставленні з розмірами екологічних податків та зборів у інших країнах. Прогнозуються тенденції подальшого розвитку екологічного оподаткування та пропонуються напрямки його вдосконалення в Україні з урахуванням світових тенденцій та практики Європейського Союзу.


Знайти схожі

3.


    Бабкевич, У. П.
    Національна лісова політика України в контексті Кіотського протоколу [Текст] / У. П. Бабкевич // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 94-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування--Екологічна політика
   Навколишнє природне середовище--Охорона

Кл.слова (ненормовані):
Вуглекислий газ -- Торгівля квотами -- Проекти спільного впровадження
Анотація: Розглянуто суть Кіотського протоколу. Коротко охарактеризовано розвиток лісового господарства України. Висвітлено доцільність стимулювання поглинання вуглекислого газу та впровадження еластичних механізмів Кіотського протоколу. Досліджено ступінь залучення проектів спільного впровадження і торгівлі квотами на викиди парникових газів у лісовому господарстві. Наведені основні невідповідності національної лісової політики вимогам Кіотського протоколу. Наголошено на важливості залучення лісового господарства до боротьби зі зміною клімату.


Знайти схожі

4.


    Сухіна, О. М.
    Методологічний підхід до визначення розміну екологічної ренти [Текст] / О. М. Сухіна // Регіональна економіка. - 2018. - № 1. - С. 85-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування--Екологічна політика
Кл.слова (ненормовані):
формалізація оцінки екологічної ренти -- інноваційна методологія оцінки -- екологічний рентний платіж -- справедливий розподіл екологічної ренти -- інститут власності громадян на природні ресурси
Анотація: Розроблено формалізований методичний підхід до визначення розміру диференціальної екологічної ренти як різниці між прибутком господарюючого суб’єкта, котрий безкоштовно використовує асиміляційний потенціал природи, і середнім прибутком господарюючих суб’єктів, що максимально відновлюють асиміляційні функції екосистем. Але доцільною є розробка не однієї універсальної методики, а кількох, оскільки гнучкої методики вилучення екологічної ренти може не бути. Одна методика може базуватись на врахуванні принципу «забруднювач платить», а інша - на споживанні ресурсів різної якості тощо. Запропоновано методологічний підхід до визначення розміру рентної плати за використання асиміляційних послуг екосистем - екологічного рентного платежу. Розроблено методологічний підхід до оцінювання вартості використання асиміляційного потенціалу навколишнього природного середовища (лісів, води, повітря, грунтів) на основі оцінки вартості штучної утилізації відходів та ін., що збагатило економічну теорію. Розроблено гнучкий економічний механізм вилучення екологічної ренти в природокористувачів і спосіб її розподілу на базі створення в Україні інституту громадянської власності на природні ресурси.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)