Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Екологія -- Екосистеми<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.
579.695
Т 251


    Таширев, А. Б.
    Роль криоценозов в формировании почв на ледниках Западной Антарктики [Текст] / А. Б. Таширев, А. А. Таширева, А. Е. Березкина // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 4. - С. 155-161. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Біологія грунту--Грунтові мікроорганізми--Антарктика
   Екологія--Екосистеми

Кл.слова (ненормовані):
Ловушка гравитационная -- Фотосинтез -- Некромасса -- Субстрат гумифицированный
Анотація: Вперше описано процес формування грунтів на льодовиках Західної Антарктики (о. Галіндез). Фотосинтетичні мікроорганізми утворюють плями цвітіння, що нагріваються на сонці та викликають інтенсивне танення льоду з утворенням заглиблень - "гравітаційних пасток". У пастках накопичується некромаса фотосинтетичних мікроорганізмів і далі зброджується хемоорганотрофними мікроорганізмами з утворенням "гуміфікованого субстрату". Випаровування вологи призводить до формування льодовикового грунту.


Дод.точки доступу:
Таширева, А. А.; Березкина, А. Е.

Знайти схожі

2.


    Некрасова, Оксана.
    Поширення азійського сонечка на території України [Текст] / Оксана Некрасова, Володимир Титар // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2013. - № 4. - С. 46-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Екосистеми
Анотація: За період 2009-2012 рр. було виявлено, що азійський вид сонечка активно поширюється по всій території України. З усіх виявлених чотирьох форм спостерігалося стабільне домінування світлих жуків (succinea). Пропонуємо громадськості разом зі школярами долучитися до моніторингу цього виду.


Дод.точки доступу:
Титар, Володимир

Знайти схожі

3.


    Голубець, Михайло Андрійович.
    Геосоціосистемологія - теоретича основа еколого-суспільно-економічного прогресу [Текст] / Михайло Андрійович Голубець // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 6. - С. 31-40 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Екосистеми
   Геосоціосистемологія--Середовищезнавство

Анотація: Обговорено потребу в новому розділі науки про складні геосоціальні системи, в яких структурно й функціонально взаємопов'язані екологічний, соціальний, економічний та інші блоки, про їхній генезис, особливості будови, розвитку та еволюції, саморегуляції й динаміки, про розбудову громадянського суспільства і принципи керування геосоціосистемними процесами з метою забезпечення оптимальних умов суспільного життя.


Знайти схожі

4.


    Ткаченко, В. С.
    Структурний дрейф степових фітосистем України під впливом кліматичних змін та прогностичні сценарії для першої половини ХХІ століття [Текст] / В. С. Ткаченко, С. Г. Бойченко // Доповіді Національної академії наук України. - 2014. - № 4. - С. 172-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Екосистеми
   Глобальні проблеми--Екологія--Глобальне потепління

Кл.слова (ненормовані):
Поле кліматичне -- Екобіоморфологія -- Складова лігнозна -- Складова мезоморфна
Анотація: Проведено аналіз співвідношень основних екобіоморфологічних складових у фітоценозах українських степів у другій половині ХХ ст. і на початку ХХІ ст. та встановлено тенденцію щодо деградації ксероморфної складової на 30±10% і зворотну тенденцію до збільшення мезоморфної на 10±5% і лігнозної складових на 20±10%.


Дод.точки доступу:
Бойченко, С. Г.

Знайти схожі

5.


    Гончаренко, І. В.
    Метод "сортуючої" кластеризації (DRSA) для класифікації рослинності [Текст] / І. В. Гончаренко // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 9. - С. 129-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Екосистеми
   Фітоценози--Ценопопуляції

   Геоінформаційні системи--Моніторинг екологічний

   Екологічний моніторинг

Кл.слова (ненормовані):
Аналіз кластерний -- Біорізноманіття -- Угруповання -- Екотон -- Фітоценометрія
Анотація: Розглянуто застосуваня нового методу класифікації фітоценозів. Проаналізовано аспекти стійкості фітоценотичної класифікації. Показана можливість варіювання масштабу кластеризації та кількості фітоценотичних кластерів.


Знайти схожі

6.


   
    Моделювання інтродукційних популяцій як метод охорони рідкісних видів рослин ex situ [Текст] / В. І. Мельник, В. В. Гриценко, Н. В. Кушнір, Ю. М. Неграш // Доповіді Національної академії наук України. - 2018. - № 8. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона рідкісних біотичних угруповань--Національна зелена книга
   Екологія--Екосистеми

   Ботаніка--Збереження та захист живої природи

   Ботанічні сади--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Різноманіття -- Ботанічний сад -- Фітоценоз
Анотація: Проаналізовано досвід інтродукції рідкісних та зникаючих видів рослин у Національному ботанічному саду НАН України і запропоновано новий метод охорони флористичного різноманіття.


Дод.точки доступу:
Мельник, В. І.; Гриценко, В. В.; Кушнір, Н. В.; Неграш, Ю. М.

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)