Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Державно-церковні відносини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Яроцький, П.
    Світогляд і віросповідання без упередженостей [Текст] / П. Яроцький // Віче. - 2004. - № 4. - С. 49-53 : портр
Рубрики: Свобода совісті
   Державно-церковні відносини



Знайти схожі

2.


    Тернопільський, Б.
    Вплив релігійних чинників на діяльність органів державної влади в контексті взаємовідносин між церквою і державою [Текст] / Б. Тернопільський // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2008. - № 2. - С. 298-306. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Державно-церковні відносини
Анотація: Розглядаються проблеми впливу релігійних чинників на державно-управлінську діяльність у контексті державно-церковних відносин. Простежуючи взаємозв"язок між інститутами держави і церкви протягом тривалого історичного періоду і в різних політичних умовах, автор показує, що релігійні чинники можуть впливати на діяльність державних інститутів і держави як головного життєзабезпечуючого інституту суспільства.


Знайти схожі

3.


    Кириченко, Володимир Євгенійович.
    Церковно-державні відносини в контексті релігійного різнодумства [Текст] / Володимир Євгенійович Кириченко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 65-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державно-церковні відносини
   Церква--Історія

Кл.слова (ненормовані):
християнство -- реформація -- релігійна громада -- соціально-політичний інститут -- конфесія
Анотація: Церква й політика в європейській історії були тісно пов’язані між собою. Тому релігійна транзитивність не може бути зрозумілою поза політикою, а пізнання політичної реальності, в свою чергу, неможливе без урахування впливу на неї церкви. Основна мета дослідження полягає в аналізі динаміки церковно-державних відносин у контексті історичного становлення католицької церкви та появи протестантського руху. Цей взаємовплив породив кілька моделей церковно-державних відносин, що особливо наочно демонструє епоха Реформації, яка запропонувала Європі нові моделі взаємин. Встановлено, що навіть сьогодні, в умовах максимальної секуляризації, взаємодія церкви і держави не припинилась, більш того, спостерігається значна політизація ролі церкви, що загострює суперечності в суспільстві. Автор дійшов висновку, що стабільність у відносинах між релігією і політикою є складовою суспільної стабільності, тому важливо мати уявлення про те, які умови забезпечують найповнішу гармонію взаємодії релігії та політики.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)