Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Демографія -- Україна<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Комов, М.
    Чорна свобода.Ми хочемо бути господарями свого майбутнього [Текст] : коротенькі нотатки щодо слухань у Верховній Раді про демографічну кризу в Україні / М. Комов // Київ. - 2004. - № 4-5. - С. 146-148
Рубрики: Демографія--Україна


Знайти схожі

2.


    Коломієць, П.
    Дивіться, хто прийде [Текст] / П. Коломієць // Політика і час. - 2005. - № 2. - С. 34-37
Рубрики: Демографія--Європа
   Демографія--Україна

Анотація: Йдеться про демографічну ситуацію в країнах Європи, світу, а також України


Знайти схожі

3.


    Біляцький, С.
    Зростання населення: зайві роти чи потрібні робочі руки? [Текст] / С. Біляцький // Політика і час. - 2006. - № 5. - С. 61-65
Рубрики: Демографія
   Міграційні процеси

   Народонаселення

   Демографія--Україна

Анотація: Демографічні проблеми в світі та в Україні.


Знайти схожі

4.


    Терець, В.
    Тенденції депопуляції в Україні, її регіональні особливості та соціально-економічні наслідки [Текст] / В. Терець // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 3. - С. 45-49. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Демографія--Україна
Анотація: Стаття присвячена висвітленню сучасних тенденцій депопуляції в Україні, її специфічних рис на тлі природного руху населення в інших європейських країнах. У роботі розглядаються також регіональні особливості депопуляційних процесів у нашій країні та пояснюються їх соціально-економічні наслідки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Третяк, В. П.
    Вплив демографічних чинників на реалізацію програми розвитку соціальної сфери [Текст] / В. П. Третяк // Актуальні проблеми економіки. - 2011. - № 6. - С. 176-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Програми соціально-економічного розвитку
   Демографія--Україна

Анотація: У статті проаналізовано демографічні чинники, які суттєво впливають на програми розвитку соціальної сфери, доведено доцільність створення цілісної системи соціальних стандартів і необхідність широкого застосування соціальних нормативів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Геєць, В. М.
    Наслідки демографічних викликів для економічного зростання в Україні [Текст] / В. М. Геєць // Демографія та соціальна економіка. - 2011. - № 1. - С. 3-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія--Україна


Знайти схожі

7.


    Дмитренко, Г. А.
    Демографічна і системна кризи в Україні: стратегія змін [Текст] / Г. А. Дмитренко // Економіка та держава. - 2011. - № 12. - С. 7-9. - Бібліогр. с. 9 (9 назв)
Рубрики: Демографія--Україна
Анотація: У статті розкрито джерело демографічної та сутність системної криз в Україні, розглянуто концептуальні напрями трансформаційних процесів, орієнтованих на вихід з системної кризи в контексті побудови громадського суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Мальований, М.
    Демографічні чинники формування фінансового забезпечення соціального захисту населення [Текст] / М. Мальований // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 8. - С. 43-50. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Соціальний захист--Фінансове забезпечення
   Демографія--Україна

Анотація: Одним з основних факторів, який впливає на формування як доходів, так і витрат у системі соціального захисту є демографічний. У процесі дослідження виявлено, що зростання смертності серед працездатного населення, трудова міграція і повільне, але поступове збільшення тривалості життя негативно позначається на балансі доходів і витрат в системі соціального захисту населення. Проведені розрахунки дають підстави стверджувати що до 2050 року в Україні за безперервного скорочення чисельності населення буде спостерігатися значне погіршення його структури. Виявлено, що забезпечення фінансової доступності та стабільності системи соціального захисту буде серйозною проблемою в Україні вже в найближчі роки. У статті обгрунтовано, що найближчі 10-15 років будуть критичними з точки зору проведення ефективноих реформ у системі соціального захисту населення, які повинні бути спрямовані, насамперед, на підвищення ефективності систем соціального захисту (поступовий перехід від солідарної до накопичувальної принципом фінансування) і оптимізацію кількостіі одержувачів соціальних допомог та послуг.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Курило, И. А.
    Брачность, рождаемость и воспроизводство материнского поколения в Беларуси и Украине: опыт сравнительного анализа [Текст] / И. А. Курило, C. Ю. Аксенова, Л. И. Слюсар // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 29-46. - Бібліогр.: с. 45-46 (14 назв)
Рубрики: Демографія--Україна
   Сімейно-шлюбна сфера--Україна

   Демографія--Білорусь

Анотація: Стаття присвячена характеристиці спільних і відмінних рис сучасної ситуації у сфері народжуваності та формування сімей в Україні та Білорусі на основі порівняльного аналізу шлюбно-сімейних процесів, народжуваності та відтворення материнського покоління в цих країнах за останнє п'ятнадцятиріччя. Схожість сучасної моделі шлюбно-сімейної поведінки населення України і Білорусі обумовлена їхньою територіальною близькістю, спільними рисами етнічного складу населення, розвитком сім'ї та шлюбу протягом ХХ століття за загальним "радянським сценарієм". За збереження багатьох традиційних рис сімейного способу життя (у т. ч. високого рівня шлюбності), в обох країнах нині змінюється вікова модель шлюбності: скорочується частка ранніх шлюбів, підвищується середній вік вступу до шлюбу. Найгострішою проблемою як української, так і білоруської сім'ї є нестабільність шлюбних відносин. Однак високий рівень розлучуваності значною мірою пов'язаний і з високою зареєстрованою шлюбністю: в обох країнах офіційно зареєстрований шлюб (marriage) є основною формою шлюбних відносин, хоча набуває все більшого поширення і незареєстроване шлюбне співжиття (cohabitation). Досліджуваний період у цілому ознаменувався загальним для обох країн "постарінням материнства", підвищенням рівнів народжуваності та відтворення материнського покоління за збереження переваги за Білоруссю. Водночас, виявлено відмінності в динаміці частки позашлюбних народжень, певну асинхронність темпів змін народжуваності в Україні і Білорусі, істотність міжкраїнних розбіжностей у рівнях народжуваності та темпах їх динаміки в різних типах поселень. Як показав аналіз, саме відмінності у народжуваності є більш вагомим (порівняно зі смертністю жінок у репродуктивному віці) фактором, що визначає різницю між країнами щодо сучасного рівня відтворення материнського покоління.


Дод.точки доступу:
Аксенова, C.Ю.; Слюсар, Л.И.

Знайти схожі

10.


    Грішнова, О. А.
    Демографічна безпека України: індифікатори, рівень, загрози [Текст] / О. А. Грішнова, Ю. М. Харазішвілі // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 65-80
Рубрики: Демографія--Україна
Анотація: Статтю присвячено ідентифікації рівня демографічної безпеки України за сучасною методологією, порівнянню його з інтегральними пороговими значеннями та визначенню найвпливовіших загроз у цій царині з позицій соціальної безпеки. Визначено робочий перелік індикаторів демографічної безпеки, який може змінюватись залежно від глибини та завдань дослідження. Проведено визначення меж безпечного демографічного розвитку з урахуванням досвіду економічно розвинених країн ЄС, що уможливлює захист життєво важливих інтересів об'єкту безпеки. Відтак для кожного індикатора визначено вектор порогових значень: верхні та нижні оптимальне, порогове та критичне (для глибших досліджень) методом t-критерію через побудову функцій щільності ймовірності, обчислення статистичних характеристик (математичного очікування, середньоквадратичного відхилення та коефіцієнта асиметрії) з використанням таблиць Стьюдента та формалізованого опису вектора порогових значень за характерними типами розподілу (нормальний, логнормальний, експоненціальний). Ідентифікацію рівня демографічної безпеки у динаміці виконано шляхом інтегрального оцінювання за сучасною методологією, яка передбачає використання мультиплікативної форми інтегрального індексу, комбінованого методу нормування та динамічних вагових коефіцієнтів, визначених з використанням методів головних компонент та ковзної матриці. Інтегральна згортка проведена для індикаторів і порогових значень, що дає можливість їхнього порівняння в одному масштабі для визначення загроз. Ідентифікація поточного стану демографічної безпеки України та визначення динаміки інтегрального індексу засвідчує його критичний рівень за всі роки незалежності України, що створює суттєву загрозу національній безпеці. У результаті окреслено найважливіші загрози та ранжовано їх за вагомістю впливу. Найсуттєвішими загрозами демографічної безпеки України за віддаленістю від рівня сталого розвитку є наднизький нетто-показник відтворення населення на одну жінку, високий рівень смертності населення загалом і смертності немовлят зокрема. Встановлено також, що найбільш впливовими факторами регулювання для рівня демографічної безпеки є коефіцієнт депопуляції та загальний коефіцієнт смертності населення.


Дод.точки доступу:
Харазішвілі, Ю.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)