Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Грунти -- Деградація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Пуговиця, М.
    Жито над прірвою [Текст] : чи не опинимося завтра над прірвою і без жита? / М. Пуговиця // Київ. - 2007. - № 10. - С. 123-130
Рубрики: Меліорація--Україна
   Грунти--Деградація

   Гідролісомеліоративні станції

Анотація: Про роботу гідролісомеліоративних станцій в Україні, для яких, починаючи з середини 20століття, було розроблено схему протиерозійних заходів - передбачалося засадити деревами яри, балки, закріпити піски, створити широку мережу лісосмуг.


Знайти схожі

2.


   
    Формування агросфери України за принципами Конвенцій Ріо [Текст] / О. Г. Тараріко [та ін.] // Екологічний вісник. - 2014. - № 4. - С. 26-28. - Бібліогр. с. 28 (4 назви)
Рубрики: Географічні ландшафти
   Грунти--ДЕГРАДАЦІЯ

   Агрокліматологія

Анотація: У статті розглянуто проблеми охорони земель від ерозійної деградації та питання, пов'язані з виконанням зобов'язань України за Конвенціями Ріо. Найважливішими є адаптаційні заходи до змін клімату, боротьба з деградацією земель та опустелюванням, відтворення родючесті грунту та збереження біорізноманіття агроландшафтів.


Дод.точки доступу:
Тараріко, О.Г.; Ємельянова, Ж.Л.; Ільєнко, Т.В.; Кучма, Т.Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Тараріко, Олександр .
    Формування сталих систем землекористування та охорони ґрунтів: актуальність та проблеми у сучасних умовах [Текст] / О. Тараріко, т. Ільєнко, Т. Кучма // Екологічний вісник. - 2019. - № 3. - С. 7-10. - Бібліогр. с. 10 (6 назв)
Рубрики: Грунти--Деградація
   Сільськогосподарські землі--Землекористування--Екологічні проблеми

Анотація: Ґрунти є надзвичайно динамічною системою], яка виконує важливі як біогеоценотичні, так і глобальні біосферні функції. Недосконалість сільськогосподарської практики та управління земельними ресурсами, а також недооцінка змін дії природних чинників, у т.ч. змін клімату, підвищує ризики інтенсифікації деградації та опустелювання земель сільськогосподарського призначення, погіршення якості ґрунтів, виконання ними агроекологічних і біосферних функцій. Розвиток всіх цих негативних процесів, зокрема ерозія, дегуміфікація, виснаження родючості, залишається протягом досить значного періоду малопомітним і тому прийняття відповідних контрзаходів, як правило, починається лише після переходу процесу в критичну фазу, пов'язану зі значним зниженням продуктивності й економічної ефективності агроекосистем.


Дод.точки доступу:
Ільєнко, Тетяна ; Кучма, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)