Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Валютне регулювання -- Україна<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Корніюк, О.
    Валютне регулювання: правові аспекти [Текст] / О. Корніюк // Бухгалтерія. - 2005. - 8 серпня № 32. - С. 55-58
Рубрики: Валютне регулювання--Україна


Знайти схожі

2.


    Шпенюк, Ольга.
    Основні напрями валютно-курсової політики України для забезпечення стабільного економічного розвитку [Текст] = The main directions of exchange rate policy of Ukraine for maintaining a stable economic development / Ольга Шпенюк // Економіст. - 2012. - № 11. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валютне регулювання--Україна
Анотація: Метою статті є визначення основних напрямів валютно-курсової політики України для забезпечення її стабільного розвитку. В статті розглядаються основні переваги та недоліки існуючого в Україні валютного режиму, а тaкож обґрунтовуються позитивні ефекти поетапного запровадження більш гнучкого режиму курсоутворення. Автор звертає увагу на переваги помірного заниження обмінного курсу гривні в межах валютного коридору. Розраховано цільові показники девальвації гривні та значення обмінного курсу гривні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Шаповал, Ю. І.
    Ризики та перспективи лібералізації валютного регулювання в Україні [Текст] / Ю. І. Шаповал // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 3. - С. 155-157
Рубрики: Валютне регулювання--Україна
Анотація: Відомі фінансисти, законодавці, експерти, науковці стали учасниками організованого відділом грошово-кредитних відносин Інституту економіки та прогнозування за сприяння Громадської організації "Клуб банкірів" круглого столу на тему: "Лібералізація валютного регулювання в Україні: ризики та перспективи", що відбувся 24 вересня.


Знайти схожі

4.


    Лавров, Р. В.
    Cучасні тенденції валютного регулювання в Україні [Текст] / Р. В. Лавров, І. В. Садчикова, І. О. Середюк // Економіка та держава. - 2019. - № 8. - С. 4-11 : граф.; табл. - Бібліогр. с. 10-11 (17 назв)
Рубрики: Валютне регулювання--Україна
Анотація: Публікацію присвячено вивченню тенденцій валютного регулювання в Україні. Розкрито зміст поняття "валютне регулювання" як важливої частини макроекономічної політики держави. Проведено детальний аналіз особливостей здійснення валютного регулювання в розвинутих країнах, а саме: Німеччині, Великобританії, Італії, Польщі. У статті основну увагу приділено введенню в дію нового Закону України "Про валюту і валютні операції", який прийнято на зміну Декрету "Про систему валютного регулювання", надано порівняння їх основних положень. Окреслено ключові проблеми, які впливають на розвиток вітчизняного валютного ринку. Для визначення впливу чинного законодавства на курс валюти здійснено його оцінку за останні 5 років, а також представлено аналіз міжбанківського валютного ринку з урахуванням валютних інтервенцій НБУ. На підставі проведеного дослідження автори пропонують такі напрями вдосконалення механізму валютного регулювання: зменшення переліку нормативно-правових актів щодо валютного регулювання та їх концентрація в обмеженій кількості законів і постанов; підтримка ліквідності банківського сектору на рівні, необхідному для проведення міжнародних валютних розрахунків; зниження ступеня доларизації за допомогою підтримки стійкості національної валюти; скасування обов'язкового продажу частини валютних надходжень юридичних осіб; посилення контролю за виводом капіталу в офшори; створення більш привабливих умов для утримання населенням валюти в межах банківської системи України.


Дод.точки доступу:
Садчикова, І.В.; Середюк, І.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Косова, Т. Д.
    Поведінковий підхід до регулювання економічних процесів на валютному ринку та їх моделювання [Электронный ресурс] / Т. Д. Косова, О. В. Терещенко. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валютне регулювання--Україна
Анотація: Основний науковий результат статті полягає у визначенні інструментарію регулювання економічних процесів на валютному ринку на основі їх моделювання та поведінкового підходу. Запропоновано дефініцію і ознаки валютного ринку, які необхідно враховувати в процесі його регулювання з позицій поведінкової індивідуальності його суб'єктів. Визначено типи їх поведінки реактивного та рефлексивного характеру. Доведено, що лібералізація валютних відносин в Україні створює умови для поширення рефлексивного регулювання на валютному ринку, розглянуто можливості застосування для цього окремих течій біхевіоризму: теорій обмеженої раціональності, психологічної економіки, перспектив, патерналізму. Проведено формалізацію взаємовідносин Національного банку України як основного органу валютного регулювання з іншими суб'єктами валютного ринку на основі теорії ігор, а також з позицій моделі "принципал-агент". Зроблено висновок про ірраціональність поведінки суб'єктів валютного ринку України на основі моделювання взаємозв'язку курсових очікувань на рік вперед із фактичним поточним і перспективним курсом долара США. Доведено, що оцінки стабільності національної грошової одиниці значно варіюють за респондентами, які репрезентують різні види економічної діяльності, розміри підприємств, регіони тощо. Аргументовано пропозиції із використання Національним банком України патерналіських інструментів, які дають економічним агентам орієнтири щодо майбутнього рівня інфляції та валютного курсу.

Перейти к внешнему ресурсу: Т.Д. Косова та ін.

Дод.точки доступу:
Терещенко, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)