Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Агропромислові комплекси -- Розвиток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


   
    Підприємництво та багатофункціональний розвиток сільських територій: public management, стратегія, організація і планування [Текст] / Т. В. Швець [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 4. - С. 137-142 : табл. - Бібліогр. с. 142 (10 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Розвиток
Анотація: Збільшення частки несільськогосподарських видів діяльності на сільських територіях за рахунок диверсифікації та поширення практики багатофункціонального розвитку є позитивним світовим та українським досвідом. Активізація процесів у цьому напрямі покликана збільшити доходи домогосподарств населення та перетворення громади на стійку систему, спроможну забезпечити населення високим рівнем та якістю життя. Диверсифікація виробничої діяльності на сільських територіях має на меті розвиток підприємництва за рахунок примноження видів діяльності та продукування доступних продукції та послуг. Багатофункціональний розвиток територій сприяє вирішенню соціальних проблем громад, зокрема, безробіття та бідності, а також формування додаткових доходів населення. Поширення обслуговуючих та суміжних суб'єктів підприємництва завдяки інформаційній, інфраструктурній, фінансовій та інвестиційній підтримці є механізмом становлення самодостатнього комплексу та подальшого соціально-економічного розвитку місцевості. Пріоритетними напрямами несільськогосподарських видів діяльності, що можуть бути розміщені у всіх регіонах України є наступні: туристична діяльність (наявні природно-кліматичні умови, екологія та природні урочища, рекреаційно-лікувальні осередки, історико-культурні пам'ятки сприятливі для розвитку мисливства, рибальства, велосипедного, спелеологічного, гірськолижного, екстремального, паломницького, харчового, історико-архітектурного, аграрного, екологічного, зеленого, сільського та інших видів туризму), розвиток народних ремесел та промислів, діяльність у сфері мистецтва, національної культури та етнічної спадщини (активізація цих процесів забезпечується за рахунок інформаційного забезпечення, міжмуніципального партнерства та розвитку інфраструктури, що в свою чергу примножує доходи від туризму), виробництво енергії з відновлюваних джерел (її частина у тому числі за рахунок переробки аграрної продукції на біопаливо, будучи реалізованою стає додатковим джерелом доходу громади й інструментом забезпечення її енергетичної та економічної безпеки та автономності), покращення агроландшафтів та упорядкування земельних ділянок (розвиток органічного виробництва, пермакультурного дизайну є привабливим з позиції як продукування корисної поживної продукції, розвитку туризму та формування середовища здорового розвитку успішних особистостей), розвиток локальної економіки та надання дистанційних і соціальних послуг (соціально та інвестиційно активна молодь, що має відповідні освіту та досвід роботи, що впроваджує інновації, організовує суб'єкти малого та середнього бізнесу, у тому числі у сфері інформаційних технологій, торгівлі, обліково-аналітичної діяльності, екологічного будівництва, виробництво продукції легкої промисловості тощо). Наразі реалізовано понад 150 екологічних видів діяльності, які активно розвиваються на сільських територіях.


Дод.точки доступу:
Швець , Т.В.; Овдіюк, О.М.; Плотнікова, М.Ф.; Костюк, Л.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Могильний, О. М.
    Удосконалення організаційно-економічного механізму стійкого розвитку аграрної сфери: теоретико-методологічні засади [Текст] / О.М. Могильний // Економіка та держава. - 2022. - № 5. - С. 19-27. - Бібліогр.: 27 назв
Рубрики: Агропромислові комплекси--Розвиток
Анотація: Безперервна трансформація економічних систем, все нові внутрішні виклики і зовнішні загрози формують запит на дослідження в руслі удосконалення організаційно-економічного механізму (ОЕМ) стійкого розвитку аграрної сфери в умовах дисфункціональності соціально-еколого-економічних відносин. У статті узагальнено результати досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених з питань застосування категорії організаційно-економічний механізм (ОЕМ) державного регуляторного впливу на різні об'єкти аграрної сфери. Виокремлено найбільш характерні ознаки останніх 30-ти років трансформаційного періоду від господарського механізму централізовано-адміністративно-планової системи до ліберально-демократичних ринкових відносин. Розглянуто визначення форм, методів та інструментів ОЕМ в законодавчих актах України. Здійснено групування інструментарію, спрямованого на забезпечення стійкого розвитку аграрної сфери на інноваційній основі за нормативно-правовими, фінансово-економічними, соціально-еколого-економічними, адміністративно-розпорядчими та м'яким (soft power) методами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)