Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (41)Буковина (29)Бібліотека О.С.Романця (27)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Romania<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Хоруженко, Олександер
    На тому березі - Romania Mare [Текст] / Олександер Хоруженко // Визвольний шлях. - 2004. - Кн.9. - С. 23-27
Рубрики: Україна-Румунія--Зовнішньополітичне співробітництво
   Молдова--Державний устрій



Знайти схожі

2.


    Socol, Aura Gabriela.
    Fiscal policy in Romania - good policy in good times? Analysis based on estimations of structural budget balance [Text] / Aura Gabriela Socol, Cristian Socol, Marinas Marius // Актуальні проблеми економіки. - 2011. - № 11. - P442-449 : форм., табл. - Бібліогр.: 28 назв
Рубрики: Економіка Румунії--Фінансова система--Державний бюджет
Анотація: У статті проведено розрахунок та аналіз балансу структурного бюджету Румунії. Показник балансу вважається одним з найбільш суттєвих при оцінюванні фіскальної політики країни. Проаналізовано показники різних фіскальних політик у Румунії та їх здатність підтримувати фінансову стабільність країни. Зроблено висновок, що в Румунії невірним було управління макроекономічною політикою. Результатом проциклічної фіскальної політики стало створення фіскального простору під час рецесії та його звуження в період росту. У Румунії проводилося суттєве фінансове регулювання у часи економічного спаду, всупереч постулатам макроекономічної теорії, яка рекомендує проводити фінансову консолідацію у періоди росту.


Дод.точки доступу:
Socol, Cristian; Marius, Marinas
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Pifko, D.
    Type specimens of taxa of Cytisus S. L. in the Herbarium of Y. Fed'kovych Chernivtsi National University (CHER) [Text] / D. Pifko, M. Shevera // Біологічні системи. - 2010. - Т. 2, вип. 4. - P54-57 : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові видання ЧНУ--Факультет біології, екології та біотехнології
   Рослини--Бобові

   Ботаніка--Систематика рослин

   ЧНУ--Ботанічний сад

Кл.слова (ненормовані):
Cytisus -- Chamaecytisus -- Herbarium CHER -- Romania -- Ukraine


Дод.точки доступу:
Shevera, M.; написано про Чернівці (Чернівецьку область), але автор не з Чернівців (Чернівецької області)

Знайти схожі

4.


    Bratu, Mihaela.
    Assessment of macroeconomic forecasts accuracy in Romania [Текст] / M. Bratu // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 4. - С. 342-353 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка Румунії--Економічне прогнозування
Кл.слова (ненормовані):
макроекономічне моделювання; точність; похибка; статичне/динамічне прогнозування
Анотація: У статті проведено оцінювання макроекономічних прогнозів з урахуванням не тільки статистичних вимірювань, але й середньої квадратичної похибки та середньої абсолютної похибки. У теорії та на практиці оцінювання точності прогнозування існує 3 напрямки: аналіз точності, необ'єктивності та ефективності. Розглянуто середньотермінові прогнози щодо рівнів інфляції та безробіття у Румунії за 2000-2010 роки. Прогнози Національної комісії прогнозування, за результатами аналізу, є більш точними, але менш ефективними, ніж прогнози Інституту економічного прогнозування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Socol, C.
    Management reform of state companies: the case of Romania [Text] / C. Socol, A. G. Socol, M. Marinas // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 6. - P460-466 : табл. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Економіка Румунії--Економіка підприємства--Державні компанії--Управління
Анотація: У статті досліджено реформи державних компаній, проблема заборгованостей, їх вплив на державний бюджет Румунії і фіскальний дефіцит. Продемонстровано, наскільки застосовані комерційні механізми управління до державних компаній Румунії, їхні сильні та слабкі сторони, можливості і ризики. Сформульовано висновки про можливі наслідки таких реформ у державних компаніях Румунії.


Дод.точки доступу:
Socol, A. G.; Marinas, M.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Sabau, С.
    Regional policy and regions' role in catching up the development gaps: scenarios of the European Union, Romania. Hungary, the North-West region and Eszak-Alfoldy region [Text] / С. Sabau // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 7. - P468-481 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Економіка країн Європи--Регіональна економіка--Регіональна політика--Розриви у розвитку між регіонами
Анотація: У статті розглянуто, як європейська регіональна політика впливає на коригування різниці у розвитку між європейськими регіонами, та проведено ретельний аналіз концепції регіональної політики. Друга частина являє собою практичне дослідження, що базується на описовому аналізі ВВП на душу населення за 2000-2009 рр. в Румунії, Угорщині, Північно-західному регіоні та регіоні Північний Альфельд. До цього додано прогнозні сценарії для 2010-2020 рр. щодо заповнення розривів у вищезгаданому показнику.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Socol, С.
    Sustainability of fiscal adjustment process in Romania [Text] / С. Socol // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 7. - P482-488 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Економіка Румунії--Фінансова система--Бюджет--Бюджетне коригування
Анотація: У статті пояснюється, що з кінця 2008 р. у Румунії почалася фінансова криза ліквідності. Це спричинило необхідність найжорсткішого серед країн ЄС бюджетного коригування. Під час вирішення бюджетного дефіциту якість бюджетного коригування не була високою, що призвело до нижчих темпів розвитку, нестабільності моделі розвитку та повільної реальної конвергенції порівняно з розвинутими країнами. Методом виробничої функції на основі визначень потенційного ВВП та впливу факторів економічного зростання у 2001-2010 рр. продемонстровано, що модель посткризового економічного розвитку ще не стабільна.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Diaconu, M.
    Performance paradigms in innovation activity: the case of Romania [Text] / M. Diaconu // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 9. - P292-302 : рис., табл. - Бібліогр.
Рубрики: Економіка Румунії--Інновації--Інноваційна діяльність
Анотація: У статті, по-перше, відзначено основні показники інноваційних процесів, по-друге, продемонстровано основні чинники впливу на розвиток інноваційної діяльності в Румунії у порівнянні з країнами ЄС-27. Отримані результати свідчать, що інноваційна діяльність у Румунії відстає від індикаторів ЄС за вхідними показниками, особливо у сфері НДДКР і підприємництва. Відставання від ЄС пов'язане з галузевим поділом підприємств (структурний ефект), інтенсивністю НДДКР у кожній галузі (об'єктивний ефект) і значною часткою малих і середніх фірм серед підприємств, що не ведуть інноваційної діяльності (демографічний ефект).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Aceleanu, M. I.
    The role of education in improving the insertion into labour market (the case of Romania) [Text] / M. I. Aceleanu // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 11. - P. 270-277 : рис. - Бібліогр.
Рубрики: Економіка Румунії--Економіка праці--Ринок праці--Адаптація до ринку праці
Анотація: У статті показано, що проблема адаптації до ринку праці є дуже важливою в поточній економічній ситуації, яка викликає зростання безробіття як у цілому, так і серед молоді. Серед економічно розвинених країн склався консенсус щодо того, що вихід із кризи і відновлення економічного зростання можуть бути досягнуті за рахунок стимулювання як інвестицій в інфраструктуру, так і розвитку людського капіталу за допомогою освіти, досліджень і інновацій. Високий рівень освіти підвищує вірогідність адаптації до вимог ринку праці і сприяє підвищенню якості життя. З іншого боку, освіта залежить від умов життя населення. Зв'язок між освітою і соціально-економічним рівнем розвитку підтверджує, що розвиток країни тісно пов'язаний з рівнем освіти. Наведено загальний контекст зайнятості і проблеми зайнятості молоді на ринку праці в Румунії. Показано процесс адаптації молоді до ринку праці в умовах нинішнього економічного клімату, підготовки молоді, покращення інтеграції за допомогою освіти, поєднання освітніх програм із вимогами ринку праці. Результати дослідження зосереджені на виявленні певних дій із заохочення інвестицій в освіту в Румунії і поліпшення політики в галузі освіти і зайнятості для підвищення якості життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Surugiu, C.
    Assessing inbound tourism considering GHG emissions and renewable energies (the case of Romania) [Text] / C. Surugiu, Z. Breda, M. -R. Surugiu // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 11. - P. 467-476 : табл., форм. - Бібліогр.
Рубрики: Економіка туризму в Румунії--Оцінювання в’їзного туризму
Анотація: У статті досліджено вплив викидів парникових газів (ПГ) і відновлюваних джерел енергії на румунський в'їзний туризм поряд з іншими економічними, соціальними і географічними змінними, такими як двостороння торгівля, населення, відстань і освіта. Підкреслено необхідність дотримання екологічних принципів як основного інструменту залучення іноземних туристів до Румунії, для майбутнього стійкого розвитку галузі. Панельний аналіз, що включає 3 моделі, використано для вивчення впливу викидів парникових газів у 23 країнах за період 1993-2008 років. Всі 3 моделі виявилися значущими і підкреслили середньовисокий вплив викидів парникових газів і низькосередній вплив відновлюваних джерел енергії на міжнародні туристичні потоки в Румунії. Великої уваги вимагає вивчення дії викидів парникових газів і використання відновлюваних джерел енергії на туристичні потоки, для кращого розуміння механізму, який міг би підтримати стійкий розвиток туризму.


Дод.точки доступу:
Breda, Z.; Surugiu, M.-R.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)