Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (3)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=інтертекстуальність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 62
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Науменко, Н.
    Інтертекстуальність музичного символу в образній структурі тексту [Текст] / Н.Науменко // Слово і час. - 2002. - № 11. - С. 20-32
Рубрики: Українська література, XIX-XX ст.--І. Франко, О. Кобилянська, М. Яцків--Творчість--Музичні символи


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\; Кобилянська, Ольга Юліанівна (1863-1942) \про неї\; Яцків, М. \про нього\

Знайти схожі

2.
CUKK-VDPU
Г95


    Гурдуз, А.
    Інтертекстуальність і гіпертекст: проблеми теорії і практики [Текст] / А. Гурдуз // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 4. - С. 67-72. - Бібліогр.: 15 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Текстологія
Кл.слова (ненормовані):
Інтертекст -- комп'ютерна література -- гіпертекст
Анотація: Вивчення особливостей гіперлітератури

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

3.


    Гай, Євгенія.
    Біблійний текст у драматургії Миколи Куліша [Текст] / Є. Гай // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 43-51. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Українська література--Драматургія
Кл.слова (ненормовані):
Інтертекстуальність -- Біблійний текст -- Біблійні мотиви -- Розщеплення міфу
Анотація: Авторка досліджує біблійні мотиви, до яких звертається Микола Куліш, та визначає особливості функціонування біблійного тексту в його творах. У драматургії М. Куліша основні мотиви пророка та пророцтва, дороги, воскресіння, жертвоприношення, пошуку Землі Обітованої або Нового Єрусалима, а також апокаліпсису. Особливості введення біблійного тексту - розщеплення міфу, зміщення сакрального і профанного. Біблійний текст стає не лише універсальним кодом для глядача й читача, а й способом розвінчування тих засобів, що використовувала радянська влада для творення власного канону та ієрархії.


Дод.точки доступу:
Куліш, М.

Знайти схожі

4.


    Бунчук, Борис.
    У пошуках сакральних вимірів художньої прози [Текст] / Б. Бунчук // Слово і час. - 2009. - № 4. - С. 114-117.
Рец. на кн.: Набитович Ігор. Універсум sacrum'у у худоржній прозі (від Модернізму до Постмодернізму) / Ігор Набитович. - Дрогобич ; Люблін : Посвіт, 2008. - 600 с.

Рубрики: Літературознавство--Традиції і новаторство
   Теорія літератури--Категорії

Кл.слова (ненормовані):
sacrum -- сакрохронотоп -- біблійний ґлокалізм -- інтертекстуальність -- літературна традиція -- lingua sacra
Анотація: Метою рецензованої монографії І. Набитовича є всеохопне дослідження sacrum'у як певної цілісності та концепцій досліджень сакрального в художній літературі.


Дод.точки доступу:
Набитович, Ігор \о произв.\

Знайти схожі

5.


    Потапенко, Світлана.
    Інтелектуальність та її фольклористичні обрії [Текст] / Світлана Потапенко // Слово і час. - 2009. - № 11. - С. 45-59. - Бібліогр.: с. 58-59.
Рубрики: Фольклор--Інтертекстуальність
Кл.слова (ненормовані):
Текст -- Інтертекст -- Фольклор
Анотація: У статті йдеться про теорію інтертекстуальності, історію її становлення й розвиток на сучаному етапі, а також про перспективи застосування інтертекстуальних студій у вивченні творів народної словесності.


Знайти схожі

6.


    Кабкова, Ольга.
    Стихія повітря в новелістиці Едгара По: шонобливий діалог із гастроном башляром [Текст] / Ольга Кабкова // Слово і час. - 2009. - № 12. - С. 83-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Американська література--Проза, 19 ст.
   Семантика--Тексту

Кл.слова (ненормовані):
Онірика польоту -- Падіння вгору -- Семантика вітру -- Каталізатор -- Інтертекстуальність
Анотація: Стаття, базуючись на текстах Е. По й послуговуючись інтерпретаційними підходами Г. Башляра, прагне розгорнути тлумачення семантики стихії повітря в прозі митця. Увагу зосереджено на оніриці польоту та вітру.


Дод.точки доступу:
По., Едгар (американський письменник, поет, літературний критик, редактор ; 1809-1849) \о нем\; Башляр, Гастон (французький філософ, мистецтвознавець ; 1884-1962) \о нем\

Знайти схожі

7.


    Кочерга, Світлана.
    Семіотична партитура драматичної поеми Лесі Українки "Оргія" [Текст] / Світлана Кочерга // Слово і час. - 2010. - № 4. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Семіотика -- Код -- Партитура -- Інтертекстуальність -- Парадигма
Анотація: У статті подано тлумачення поняття "партитура" в контекстісеміотики тексту. Розглядаються особливості семіотичної партитури драматичної поеми Лесі Українки. Основну увагу приділено коду оргії та його трансформації. Розкривається структурний зв'язок персонажів з образами міфічних блогів.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\

Знайти схожі

8.


    Басняк, Тетяна.
    Креативність полеміки Грегора фон Реццорі з антропологічною доктриною Зигмунда Фрайда [Текст] / Тетяна Басняк // Слово і час. - 2010. - № 7. - С. 91-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Постмодернізм--Постмодерністський текст
   Австрійська література--Грегор фон Реццорі, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Психоаналіз -- Епід -- Постмодерністський текст -- Інтертекстуальність -- Гра -- Іронія
Анотація: Аналізується одна з провідних антропологічних доктрин XX ст. З. Фройда в інтерпретації його молодшого сучасника Г. фон Реццорі. Ідеться про досить провокаційний за своєю назвою повоєнний роман "Епід пермагає під Сталінградом" (1954). Концепткальні принципи, тлумаченні на основі філософські ідеї твору ілюструють сутність постмодерністського світогляду, що заперечував попереднє модерністське захоплення фройдизмом. Іронія Реццорі спростовує авторитет фройдистської доктрини.


Дод.точки доступу:
Реццорі, Грегор фон (румунський і австрійський письменник, сценарист, журналіст, актор. ; 1914-1998); Фройд, Зигмунд (Австрійський невролог і психіатр,засновник психоаналізу ; 1856-1939)

Знайти схожі

9.


    Токмань, Ганна.
    Доля, Муза, Слава в поезії Івана Світличного: екзистенціальний і діалогічний аспект [Текст] / Ганна Токмань // Слово і час. - 2010. - № 9. - С. 38-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шістдесятники--Література--Персоналії--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Універсальні мотиви -- Діалогізм -- Екзистенція -- Цінності -- Стиль -- Інтертекстуальність
Анотація: Стаття присвячена універсальним мотивам поезії І. Світличного. Авторка на засадах положень екзистенціалізму та діалогізму досліджує особливості мотивів Долі, Музи, Слави у віршах. На основі аналізу інтертекстуальних елементів дослідження інтепретує діалог віршів І. Світличного дав можливість окреслити характерні риси його цінностей і стилю.


Дод.точки доступу:
Світличний, Іван Олексійович (укр. рад. літературознавець, мовознавець, літ. критик, поет, перекладач, діяч укр. руху опору 1960-1970-их років, репресований ; 1929-1992) \про твір\

Знайти схожі

10.


    Озай, Є.
    Інтертекстуальність та гіпертекстуальні трансформації в турецьких народних оповідях [Текст] / Є. Озай ; пер. з турец. О. Кульчинський // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 5. - С. 78-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні оповідання--Турецька література--Літературна критика
Анотація: У цій роботі автор досліджує гіпертекстуальні трансформації у народних оповіданнях. Мета цієї роботи полягає в тому, щоб, розглянувши народні оповіді, визначити інтертекстуальні зв'язки, які вибудовують гіпертекст творів усної народної творчості (текст, який посилається), а не підтекст (тексту, на який посилаються)


Дод.точки доступу:
Кульчинський, Олесь \пер. з турец.\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)