Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=інклюзивність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-13 
1.


    Науменкова, Світлана.
    Фінансова інклюзивність та проблеми забезпечення до базових фінансових послуг в Україні [Текст] / С. Науменкова // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 11. - С. 31-37. - Бібліогр. с. 37 (20 назв)
Рубрики: Фінансовий ринок
   Банківські послуги

Анотація: Розкрито зміст поняття фінансової інклюзивності, розглянуто існуючі методичні підходи до її оцінювання, охарактеризовано рівень охоплення фінансовими послугами населення України на основі застосування основних індикаторів та додаткових показників. Запропоновано першочергові заходи щодо зростання доступності фінансових послуг та захисту прав споживачів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Науменкова, Світлана.
    Фінансова інклюзивність: економічний зміст та підходи до вимірювання [Текст] / Науменкова // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 4. - С. 363-371 : рис., табл. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Фінансова система країн світу--Ринок фінансових послуг--Фінансова доступність для населення
Анотація: У статті розкрито економічний зміст фінансової інклюзивності як індикатора доступності фінансових послуг для населення та охарактеризовано сучасні підходи до її вимірювання. Здійснено порівняльний аналіз доступності фінансових послуг для населення України та інших країн світу і визначено перелік регуляторних заходів щодо усунення цінових і нецінових бар’єрів та захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Бобух, Ірина Миколаївна.
    Стратегічні орієнтири економічного зростання України: інклюзивність як ключовий пріоритет [Текст] / Ірина Миколаївна Бобух, Світлана Миколаївна Щегель // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 7. - С. 55-70 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Економічне зростання--Інклюзивність
Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- інклюзивність -- цілі сталого розвитку
Анотація: У статті викладено основні результати першого року виконання дослідження за темою «Інклюзивність як ключовий аспект створення засад для нової якості економічного зростання України». З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння інклюзивності як ключового пріоритету створення засад для нової якості економічного зростання України автори дослідили особливості інклюзивного розвитку економіки, а також можливості його досягнення у країнах з різним рівнем соціально-економічного розвитку. Визначено ключові напрями економічного зростання відповідно до глобальних Цілей сталого розвитку; узагальнено етапи впровадження та реалізації Цілей сталого розвитку в рамках Програми розвитку ООН в Україні як передумови досягнення цілей інклюзивного розвитку; обгрунтовано ціль сталого розвитку, що має найбільший потенціал для формування інклюзивного суспільства в Україні.


Дод.точки доступу:
Щегель, Світлана Миколаївна

Знайти схожі

4.


    Бобух, Ірина Миколаївна.
    Гендерна інклюзія в економіці: дисбаланси в оплаті праці [Текст] / Ірина Миколаївна Бобух, Світлана Миколаївна Щегель, Олена Аркадіївна Герасімова // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 8. - С. 51-66 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гендерна політика--Гендерна рівність--Україна
   Економічне зростання--Ринок праці--Інклюзивність--Україна

Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- інклюзивність -- цілі сталого розвитку -- гендерна рівність -- ринок праці -- STEM-галузі
Анотація: З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння факторів і передумов, які сприяють розбудові інклюзивного суспільства та забезпеченню рівних можливостей для всіх у контексті гендерної рівності на ринку праці, автори дослідили особливості гендерних аспектів вибору спеціальностей для здобуття вищої освіти та подальшого працевлаштування у високотехнологічних і наукомістких сферах діяльності (knowledge-intensive activities) з високим рівнем оплати праці. Мета дослідження полягала в тому, щоб з’ясувати фактори впливу на відмову жінок від вибору ІТ-спеціалізації; визначити напрями забезпечення рівних можливостей для жінок у STEM-галузях з метою досягнення нової якості економічного зростання; проаналізувати чинники, які впливають на вибір професій серед жінок; окреслити шляхи вдосконалення гендерної політики в Україні.


Дод.точки доступу:
Щегель, Світлана Миколаївна; Герасімова, Олена Аркадіївна

Знайти схожі

5.


   
    Інклюзивність та екологічні пріоритети міського розвитку як складові якості життя населення (приклади модельних міст) [Текст] / С. А. Лісовський [та ін.] // Український географічний журнал. - 2019. - № 2. - С. 13-22 : рис., фот. кол. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Економічна географія--Міський розвиток
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивність, збалансованість
Анотація: У статті визначається сутність і напрями концепції інклюзивності міського розвитку, проілюструвати особливості запровадження різних моделей міського розвитку у Стокгольмі, Берліні, Барселоні і Дубаї, зроблено висновки щодо просування цих міст в напрямі інклюзивності та екологічної сприятливості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Максимчук, М. В.
    Міжмуніципальне співробітництво як інструмент підвищення інклюзивності розвитку об'єднаних територільних громад України [Текст] / М. В. Максимчук, С. М. Кльоба // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 26-35 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Об'єднані територіальні громади--Співробітництво--Україна
Кл.слова (ненормовані):
об'єднанні територіальні громади -- міжмуніципальне співробітництво -- співробітництво територіальних громад -- інклюзивність -- соціальна ексклюзія -- економічна ексклюзія -- інклюзивний розвиток -- економічні інструменти -- регоін
Анотація: Викладено результати досліджень проблем співробітництва територільних громад у регіонах України в контексті активізації процесів інклюзивного розвитку. Подано авторське концептуальне бачення теоретичного базису вивчення інклюзивності розвитку територіальних громад, проаналізовано процеси украдання угод про співробітництво громад у регіонах України з моменту його початку до сьогодні, виокремлено проблеми та виклики розвитку міжмуніципального співробітництва об'єднаних територіальних громад (ОТГ) регіонів а також виявлено причини виникнення проблем і перешкод, і на цій основі сформульовано і обгрунтовано рекомендації з підвищенням ефективності розвитку міжмуніципальної співпраці на базовому рівні.


Дод.точки доступу:
Кльоба, С. М.

Знайти схожі

7.


    Бабух, І. М.
    Інклюзивність розвитку регіонів України: оцінка, рейтинги та перспективи [Текст] / І. М. Бабух, С. М. Щегель // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 36-52 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інклюзивний розвиток--Сільський розвиток--Науковий дискурс
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивність -- регіональний розвиток -- цілі сталого розвитку -- економічне зростання -- рівність
Анотація: З метою наукового аналізу та формування цілісного розуміння інклюзивності як ключового пріоритету створення засад для нової якості економічного зростання України досліджено особливості інклюзивного розвитку економіки, а також можливості його досягнення у країнах з різним рівнем соціально-економічного розвитку. Акцентовано увагу на регіональних аспектах і тенденціях інклюзивного розвитку економіки. Представлено аналітичний огляд найбільш репрезентативних та актуальних міжнародних індексів і рейтингів, в які входить Україна, релевантних до тематики дослідження. Також представлено авторські підходи до оцінювання рівня інклюзивного розвитку регіонів України в контексті цілей сталого розвитку. Розроблено індекс інклюзивного розвитку регіонів України (ІРР), який дає можливість оцінити регіональні особливості розвитку за сімома основними соціоекономічними сферами. Визначено основні проблеми та обгрунтовано на цій основі напрями реалізації державної структурної політики для досягнення цілей інклюзивного розвитку, враховуючи регіональні особливості. Обгрунтовано висновки щодо просування регіонів у напрямі інклюзивності й сталості.


Дод.точки доступу:
Щегель, С. М.

Знайти схожі

8.


    Снігова, О. Ю.
    Просторовий вимір інклюзивності в умовах становлення "нової" регіональної політики [Текст] / О. Ю. Снігова // Український географічний журнал. - 2020. - № 2. - С. 38-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Державна регіональна політика--Інклюзія
Кл.слова (ненормовані):
регіональна інклюзивність, інклюзивний загальнонаціональний простір, інклюзивний регіон, інклюзивний регіональний розвиток, державна регіональна політика
Анотація: Метою статті є уточнення категоріального апарату досліджень проблем інклюзивності, визначення її місця у державній регіональній політиці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Геєць, В. М.
    Інклюзивність як напрям і візія сільського розвитку в Україні: концептуальні засади [Текст] / В. М. Геєць, О. М. Бородіна, І. В. Прокопа // Економіка України. - 2020. - № 11. - С. 3-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території --Розвиток--Інклюзивність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- сільське населення -- права селян -- місцеве самоврядування -- якість життя
Анотація: Розкрито сутність і складові інклюзивного сільського розвитку як основи моделі нового українського села, необхідність дотримання принципів інклюзивності для забезпечення взаємопов'язаного розвитку сільського господарства і села, подолання нерівності між містом і селом та між різними соціальними групами сільських жителів в умовах їх життєдіяльності. Сформульовано мету, окреслено завдання, рушійні сили, напрями та механізми переходу сільського сектору України до розвитку на засадах інклюзивності.


Дод.точки доступу:
Бородіна, О. М.; Прокопа, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


   
    Розвиток столичного міста крізь призму інклюзивності [Текст] : (на прикладі м. Києва) // Український географічний журнал. - 2021. - № 1. - С. 25-33 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Міський розвиток--Інклюзивність--Україна--Київ
Анотація: Метою дослідження є виявлення локальних ознак інклюзії та/або ексклюзії в межах столичного постсоціалістичного міста, верифікація партисипативних підходів в контексті дослідження збалансованості, а також створення підґрунтя для розробки рекомендацій щодо подальшого вдосконалення політики міського розвитку в Україні. На прикладі Києва та кількох його мікрорайонів, на основі опитування та експертної оцінки, визначено локальні особливості просторового виміру інклюзивності – доступності та відкритості об’єктів інфраструктури, організації міського простору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-13 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)