Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=індивідуалізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Мейжис, Ірина.
    Індивідуалізм чи колективізм? [Текст] : соціально-психологічний погляд на історію і політичну культуру України / Ірина Мейжис, Людмила Почебут? // Соціальна психологія. - 2006. - № 6. - С. 47-59 ; Соціальна психологія. - 2007. - № 1. - С. 38-52. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Політична культура--Україна
   Етнопсихологія--Політична культура--Україна

Анотація: Крос-культурні дослідження, що розгорнулися в останні два десятиріччя, змушують по-новому поглянути на культуру власної країни, на протиріччя. що в ній існують, на причини, що їх породили. Особливо значний вклад у розвиток науки про міжкультурні відмінності здійснюють дослідження, присвячені індивідуалістичній і колективістській культурі. однак і дотепер спостерігається змішування понять при характеристиці колективізму та індивідуалізму. Проблема полягає в тім, що до індивідуалістичних культур відносять ті народи іі країни, у яких групові форми життя більш розвинені, ніж у тих, які вчені назвали колективістськими. Автори статті намагаються внести ясність у це питання, оскільки це стосується не тільки науки, але й соціально-політичного життя .


Дод.точки доступу:
Почебут, Людмила


Знайти схожі

2.


    Тимохін, Олександр.
    Інтерсуб'єктивний вимір лібералізму: до феноменології братерства [Текст] / О. Тимохін // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 96-108. - Бібліогр.: с. 108.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Філософія політики--Політична свідомість

   Політична філософія--Феномен братерства

Кл.слова (ненормовані):
етатизм -- свобода -- легітимність -- індивідуалізм
Анотація: Автор подає свої історико-філософські міркування заради виправдання такого незвичного поєднання феноменології та лібералізму, спираючись на критику розуміння проблеми легітимації державної влади як центральної проблеми політичної філософії, розглядає ідеї братерства як точки перетину феноменологічного вчення про інтерсуб'єктивність і ліберальної думки і намагається вибудувати спільну для них перспективу.


Знайти схожі

3.


    Іремадзе, Тенґіз.
    Філософія Фридриха Ніцше і творчість Ґриґола Робакідзе: індивідуалізм - комунікація - універсалізм [Текст] / Тенґіз Іремадзе ; пер. з рос. В. Недашківський // Філософська думка. - 2010. - № 4. - С. 35-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія Грузії--Історія та сучасність--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
комунікація -- індивідуалізм -- індивідуальне самогубство -- розуміння -- одвічне повернення
Анотація: У пропонованій статті автор розглядає ідеї Ніцше, заторкне коло питань, окреслених Гр. Робакідзе в його філософських листах та статтях. У процесі аналізу автор використовує філософський аспект поняття "комунікації" і в цьому ракурсі розглядає кілька значних питань творчості Ніцше та Гр. Робакідзе.


Дод.точки доступу:
Недашківський, В. \пер.\; Ніцше, Фрідріх (нім. мислитель, психолог і класич. філолог ; 1844-1900) \про нього\; Робакідзе (грузинський письменник, поет, драматург ; 1884-1962)

Знайти схожі

4.
801
П 352


    Сатиго, Ірина (Викладач ЧНУ).
    Феномен іншомовності в артикуляції етнічної свідомості (з досвіду африканського поета Леопольда Седара Сенгора) [Текст] / Ірина Сатиго // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 79. - С. 195-201. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники Африки, 20 ст.
   Африканська література--Франкомовна поезія

Кл.слова (ненормовані):
колоніальна література -- африканські літератури -- еволюе -- франкомовний -- іншомовність -- ідентичність -- індивідуалізм -- колективізм -- асиміляція -- дуалізм


Дод.точки доступу:
Сенгор, Леопольд Седар \о нем\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 522805 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

5.


    Багнюк, А.
    Національний антропоцентризм російськомовної творчості Тараса Шевченка [Текст] / Анатолій Багнюк // Українська мова і література в школах України. - 2014. - № 3. - С. 3-11. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
антропність -- антропологічне поле -- національний антропоцентризм -- антеїзм -- теїзм -- індивідуалізм -- кордоцентризм -- національна ідентичність
Анотація: У статті проаналізовано національний характер і зміст антропоцентризму російськомовної творчості Тараса Шевченка у контексті його світоглядних і творчих позицій. Доведено, що національний антропоцентризм українського митця має особливий акцент: соціальна і духовна цінність людини-індивіда полягає не тільки у тому, що вона своє життя приносить на вівтар служіння Вітчизні, а, головним чином, у міцному поєднанні її індивідуального з національним.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Тарасенко, В. М.
    Економічна соціодинаміка у філософському просторі економіко-теоретичного знання [Текст] / В. М. Тарасенко // Економіка України. - 2015. - № 1. - С. 42-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Філософсько-наукова проблематика--Економічна соціодинаміка
Кл.слова (ненормовані):
економіко-теоретичне знання -- компліментарність корисностей -- незвідність інтересів -- соціодинамічний процес -- індивідуалізм -- холізм -- комунітаризм -- теоретичні схеми (моделі)
Анотація: Запропоновано варіант взаємного тестування загальних філософсько-наукових атрибутів економіко-теоретичного знання та основних положень економічної соціодинаміки. Увагу акцентовано на громадській зумовленості, філософських засадах економічної соціодинаміки, її позиціонуванні у картинах економічної реальності, а також у системі ідеалів і норм науковості. Визначено змістові характеристики наукової конструкції економічної соціодинаміки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Йосипенко, Оксана.
    Онтологія колективних сутностей [Текст] / Оксана Йосипенко // Філософська думка. - 2017. - № 1. - С. 92-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи Франції, 20-21 ст.
   Політична філософія--Індивідуалізм

Анотація: Дана стаття є передмовою до статті відомого франц. філософа і соціолога Філіпа Урфаліно "Ухвалювати рішення разом". Проаналізовано специфіку методологічного підходу Ф. Урфаліно, який полягає у застосуванні до емпіричної реальності політичних тіл засад голістської методології.


Дод.точки доступу:
Урфаліно, Філіп \про твір\

Знайти схожі

8.


    Урфаліно, Філіп.
    Ухвалювати рішення разом. Ідентичність, реальність та спосіб буття деліберативних тіл [Текст] / Філіп Урфаліно ; пер. з фр. Йосипенко О. // Філософська думка. - 2017. - № 1. - С. 108-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політична філософія--Індивідуалізм
Анотація: У статті Урфаліно відстоює думку, що деліберативне тіло, зібрання чи партиципативна група є специфічним типом організації. Предметом аналізу автора є політичні теорії Дж. Бентама, Т. Гобса та С. Пуфендорфа, а також теорії соціального вибору, розвинені в англомовній соціології.


Дод.точки доступу:
Йосипенко О. \пер. з фр.\

Знайти схожі

9.


    Савчинський, Руслан.
    Проект аналітичної соціології, або У пошуках відповіді на питання "чому?" / Руслан Савчинський // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 1. - С. 46-64 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аналітична соціологія--Ключові положення
Кл.слова (ненормовані):
соціальний механізм -- структурний індивідуалізм -- каузальність -- супервенція -- експлананс -- експланадум -- соціальна дія -- пояснювальна модель
Анотація: Здійснено огляд ключових положень проекту аналітичної соціології, що з'явився на "Мапі" соціологічного знання в середині 1990-х років. Окреслено контекстуальні та теоретичні передумови появи проекту, зокрема певні положення М. Вебера, Т. Парсонса, Р. Мертона, які закладають підвалини аналітичного напряму в соціології, а також теоретико-методологічні напрацювання Р. Будона, Дж. Коулмена, Ю. Ельстера, Т. Шелінга, які в результаті сформували канву базових принципів аналітичної соціології.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


   
    Насильство як явище сучасного світу: Соціальний та культурно-історичний виміри [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2019. - № 2. - С. 6-69. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Ресентимент і гібрис у контексті стратегії насильства та комунікації порозуміння / Анатолій Єрмоленко. Метаморфози насильства / Мішель В'євйорка. Політичний процес, легітимація, дискурсивний примус / Олег Білий. Індивід віртуальний vs індивід нормативний: два бачення дебатів "індивідуалізм/голізм" / Валентин Омельянчик. Міжнародний тероризм як репутаційна стратегія / Сергій Пролеєв. Світ уяви в європейському джихадизмі / Фарад Хосрохавар. Насилля, ідентичність і комунікація / Євген Бистрицький. Філософія перед обличчям пам'яті про насильство / Сергій Йосипенко.
Рубрики: Соціальна філософія--Насильство
Анотація: 25 вересня 2018 року в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України відбулась франко-українська конференція, яка мала за мету висвітлити явище насильства як багатовимірного чинника, звертаючись до переосмислення класичної проблематики суб'єкта, проблем насильства та порозуміння, насильства та легітимації, насильства та ідентичності, включно з проблемою комунікації та історичної пам'яті.


Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)