Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=індекс людського розвитку<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Прісняков, В. Ф.
    Прогрес людства і нерівність доходів [Текст] / В. Ф. Прісняков // Фінанси України. - 2005. - № 12. - С. 32-41. - Бібліогр.: 12 назв
Рубрики: Економічний розвиток України--Розподіл доходів
Кл.слова (ненормовані):
Доходи громадян -- Індекс людського розвитку
Анотація: Запропоновано математичну модель для опису впливу рівня економічного розвитку на розподіл доходів із використанням формули автора для опису нерівності розподілу доходів за допомогою кривої Лоренца. Розрахунки підтверджують якісно й кількісно узгодження математичної моделі з апроксимацією статистичних даних. Отримані результати засвідчують їхню придатність для прогнозу зв'язку ВНП на одну особу й індексу людського розвитку.


Знайти схожі

2.


   
    Освіта в інноваційному поступі суспільства [Текст] : тези доповіді міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка на підсумковій колегії МОН України 17 серпня 2006 року // Географія та основи економіки в школі. - 2006. - № 6. - С. 4-7.
Рубрики: Освіта--Організація освіти в Україні
Кл.слова (ненормовані):
індекс людського розвитку -- інформатизація освітнього процесу -- зовнішнє оцінювання

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

3.


    Семів, Л. К.
    Освітні детермінанти та механізми формування й збереження соціально-демографічного потенціалу Карпатського регіону [Текст] / Л. К. Семів // Регіональна економіка. - 2013. - № 1. - С. 82-89 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія--Розвиток людства
   Економіка освіти--Вища освіта

   Регіональна економіка--Карпатський регіон

Кл.слова (ненормовані):
індекс людського розвитку -- індекс конкурентоспроможності -- академічна мобільність -- транснаціоналізація навчання
Анотація: Обґрунтовано основні освітні детермінанти (фактори), які відображають якісні зміни в системі освіти України на рубежі ХХ-ХХІ ст.; наголошено на особливості впливу на розвиток соціально-демографічного потенціалу Карпатського регіону реалізації традиційних завдань освіти, Болонського процесу та пов'язаної з ним академічної мобільності викладачів та студентів, транснаціоналізації навчання та інтелектуальної міграції; зростання ролі університетів у формуванні нової економіки в Європі, реалізації ідеї "трикутника знань".


Знайти схожі

4.


    Надрага, Василь.
    Аспектний підхід у методології дослідження ризиків соціальної нерівності [Текст] = Aspect approach in methodology of risks research of social inequality / Василь Надрага // Економіст. - 2013. - № 7. - С. 4-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні групи--Ризики--Методологія дослідження--Аспекний підхід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
доходи населення -- техногенні та соціогенні ризики -- індекс людського розвитку -- соціалне невдоволення
Анотація: Статтю присвячено аналізу застосування аспектного підходу в методології дослідження наукової категорії «соціальний ризик». В якості домінанти визначено соціальну нерівність. Виявлено вітчизняні особливості ризиків соціальної нерівності – основна проблема нерівності й бідності населення полягає не у недостатності ресурсів, а в механізмах їх перерозподілу. Доведено, що соціальна нерівність – це не тільки різниця в доходах, а й стиль життя, який базується на специфічних нормах, цінностях, культурі. На сьогодні в Україні спостерігається як надмірне соціально-економічне розшарування населення, так і відтворення несправедливих розподільчих механізмів, які створюють нові соціальні диспропорції. Запропоновано напрями мінімізації негативних наслідків надмірної соціальної диференціації в Україні.

Є примірники у відділах:
Бібліотека ВТЕІ КНТЕУ (вільний)

Знайти схожі

5.


    Левківський, Казимир.
    Освіта України в соціально-економічному вимірі XXI століття / К. Левківський, Л. Івлєва // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2013. - № 9. - С. 20-30 . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Інноваційний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
розвиток освіти -- індекс людського розвитку -- індекс рівня освіти -- інноваційний розвиток освіти -- підвищення якості освіти
Анотація: Висвітлюються нові перспективи розвитку освіти у ХХІ столітті та її значення для розвитку гармонійної людської особистості. Розкривається роль освіти як визначального чинника соціально-економічного розвитку країни.


Дод.точки доступу:
Івлєва, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Рибак, Сергій.
    Розвиток статистичної бази для оцінювання соціальної ефективності бюджетної політики держави [Текст] / Сергій Рибак // Банківська справа. - 2014. - № 7-8. - С. 12-19. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Бюджетна політика України--Соціальний напрямок
Кл.слова (ненормовані):
державний бюджет -- соціальний ефект -- бюджетна програма -- соціальна програма -- індекс людського розвитку -- соціалізація суспільного розвитку -- якість життя
Анотація: У статті визначені напрями розвитку статистичної бази для оцінювання соціальної ефективності бюджетної політики держави з метою впорядкування кошторисів бюджетних і соціальних програм та ефективного планування відповідних витрат державного бюджету.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Макарова, О. В.
    Вимірювання людського розвитку в регіонах України: методологічні аспекти та оцінка результатів [Текст] / О. В. Макарова // Економіка України. - 2015. - № 3. - С. 41-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна соціологія--Людський розвиток--Оцінювання--Методологія
Кл.слова (ненормовані):
регіональний людський розвиток -- інструменти політики -- індекс людського розвитку
Анотація: Подано методологічні підходи до оцінювання регіонального людського розвитку, розкрито причини та сутність удосконалення національної методики розрахунку регіонального індексу. Проаналізовано отримані результати за 2004-2013 рр. Визначено сучасний стан і тенденції змін параметрів людського розвитку за окремими аспектами, виявлено чинники та характеристики прогресу людського розвитку, окреслено перспективи подальших досліджень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Самборська, О. Ю.
    Людський капітал як фактор економічного зростання [Текст] / О. Ю. Самборська // Економіка АПК. - 2019. - № 6. - С. 64-72 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Людський капітал--Розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
міграція -- національний дохід -- капітал -- індекс людського розвитку -- спроможність
Анотація: Мета статті - оцінити тенденції та визначити перспективи розвитку людського капіталу в ринковій економіці країни та посилення позиції України на світовому ринку. Удосконалено заходи регулювання людського капіталу на основі розроблених автором рекомендацій, що дасть можливість поліпшити ситуацію довкола міграційних процесів, зростання ролі України в інноваційній, економічній та соціальній сферах на світовому ринку. Проведений аналіз дозволив простежити Індекс людського росту в тенденції обраних років та виокремити позицію України на світовій арені.


Знайти схожі

9.


    Подолякіна, Ольга.
    Світові гуманістичні кризи та перспективи суспільного прогресу в умовах глобалізації [Текст] / Ольга Подолякіна // Вища освіта України. - 2019. - № 3. - С. 35-41.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Політологія--Глобалізація
   Освіта--Глобалізація

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- культура -- освіта -- знання -- наука -- інформаційні технології -- права людини -- глобальні суспільні виміри -- індекс людського розвитку -- ООН
Анотація: У статті розглядаються та аналізуються впливові чинники суспільного розвитку та сучасної глобалізації - Органанізація Об'єднаних Націй та її Економічна і Соціальна Рада як головний координатор економічної, соціальної, освітньої та іншої діяльності ООН, яка разом з функціональними і регіональними комісіями та спеціалізованими установами тісно пов'язана з вирішенням глобальних проблем розвитку людства. Визначено, що на фоні багатьох світових подій існують глобальні гуманістичні кризи, зокрема - криза недостатнього розвитку, глобальної злиденності, постійно зростаючого демографічного тиску, бездумного знищення середовища, зменшення рівнів доступу до освіти та культурних здобутків для багатьох категорій людства тощо.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)