Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=шоки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


    Лісогор, Л.
    Напрями мінімізації соціальних шоків у сфері праці України [Текст] / Л. Лісогор // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 7. - С. 3-10. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Економічна криза--Соціальні шоки
   Соціальні процеси

Анотація: У статті аналізується економічна сутність соціальних шоків у сфері праці, досліджуються чинники їх виникнення та загострення в умовах економічної кризи, запропоновано механізм мінімізації соціальних шоків у кризових умовах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Шинкоренко, Т. П.
    Макроекономічні шоки: теоретичні та емпіричні аспекти [Текст] / Т. П. Шинкоренко // Економіка і прогнозування. - 2010. - № 2. - С. 44-60. - Библиогр.: с. 60 (13 назв)
Рубрики: Макроекономіка --Україна
Анотація: Визначено поняття економічних і макроекономічних шоків, систематизована їх класифікація. Розглянуто ознаки та механізм дії шокових впливів на розвиток економіки. Проаналізована динаміка ВВП України в контексті дії макроекономічних шоків за період відновлення економічного зростання та кризового стану.


Знайти схожі

3.


    Кузнєцова, Л.
    Цінові шоки 2006-2009 рр. та їх наслідки для економіки України [Текст] / Л. Кузнєцова // Економіка України. - 2010. - № 5. - С. 70-83. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Ціноутворення в Україні, 2006-2009 рр.
Анотація: Досліджено формування наслідків цінових шоків різних типів і особливості їх трансмісії на економіку України. Подано детальний аналіз наслідків від цінових шоків 2006-2009 рр., визначено сегменти національної економіки, погіршення становища в яких має найруйнівніший вплив на загальноекономічну ситуацію.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

4.


    Козюк, В. В.
    Орієнтири фіскальної інтеграції в ЄВС: теорія фіскальних союзів та глобальна фінансова криза [Текст] / В. В. Козюк // Економіка України : Науковий журнал. - 2014. - № 10. - С. 14-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський валютний союз--Фінансова політика--Фіскальна інтеграція
Кл.слова (ненормовані):
асиметричні шоки -- фіскальна конвергенція -- державний борг -- фінансові дисбаланси
Анотація: Доведено більш тісний зв'язок уразливості макроекономічного механізму ЄВС (Європейської валютної системи) з коливаннями глобальної ліквідності, ніж з відсутністю системи централізованих трансфертів. Обгрунтовано, що фіскальна конвергенція виконує самостійну стабілізуючу роль, а здатність реагувати на асиметричні шоки визначається рівнем нагромадженого боргу. Окреслено можливості забезпечення фіскальної конвергенції, суверенної платоспроможності та здатності реагувати на асиметричні шоки без ризику боргової нестабільності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Береславська, О. І.
    Девальваційні шоки та їх наслідки для економіки України [Текст] / О. І. Береславська // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 4. - С. 29-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Валюта--Девальвація
   Платіжний баланс--Україна

Анотація: Досліджуються питання впливу девальваційних шоків на економіку України. Описується механізм зв'язку між обмінним курсом і торговельним балансом. Розглядаються періоди пікових значень девальвації гривні та їх зв'язок з рахунком поточних операцій платіжного балансу України.


Знайти схожі

6.


    Козюк, Віктор.
    Європейський банківський союз: заповнюючи прогалину в теорії оптимальних валютних зон [Текст] / Віктор Козюк // Банківська справа. - 2016. - № 3. - С. 3-16 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Світова--Банківський союз
Кл.слова (ненормовані):
валютний союз -- симетричні/асиметричні шоки -- банківське регулювання
Анотація: Аналізується здатність банківського союзу підтримувати оптимальність валютної зони. Стверджується, що в умовах фінансової інтеграції та гетерогенності валютного союзу розмиваються межі між семитричними й асиметричними шоками. Показано, що чотири основних елементи банківського союзу по-різному сприяють синхронізації бізнес-циклів. Єдині правила регулювання та нагляду усувають асиметрії в поведінці ділових циклів, які зумовлені варіацією інституціональних викривлень за країнами. Автор робить висновок, що дизайн Європейського банківського союзу відповідає потребам з нівелювання причин, які зумовили кризу в зоні євро.

Є примірники у відділах:
(13.01.2017р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Козак, Віктор.
    Фактор сировинного багатства в реалізації макропруденційної політики [Текст] / Віктор Козак // Економічна теорія. - 2017. - № 2. - С. 50-68. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка
   Фінансова стабільність--Макропруденційна політика--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
сировинні економіки -- потоки капіталу -- зовнішні шоки
Анотація: Групування сировинних економік за принципом "політичний режим - режим обмінного курсу" дозволив виділити три модальності макропруденційної політики: вона є свідченням розвитку контрциклічних інструментів поза акцентом на сировинному факторі проциклічності фінансової системи (демократії); вона є продовженням політики регулювання потоків капіталу (слабкі демократії); вона є способом забезпечення стабільності та контролю за фінансовою системою (автократії). Робиться висновок про необхідність посилення уваги до сировинного фактора фінансової нестабільності як орієнтиру розвитку макропруденційного інструмантарію в Україні.


Знайти схожі

8.


    Редзюк, Євгеній.
    Глобальні виклики та економічні шоки для України та країн ЄС [Текст] / Євгеній Редзюк // Економіст. - 2020. - № 3. - С. 11-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічні кризи--Україна--Європейський Союз, 2020 р.
Анотація: У березні 2020 року світова економіка занурилась у світову торговельно-економічну та фінансово-інвестиційну кризу, спричинену епідемією коронавірусу (COVID-19), що суттєво розбалансувала міжнародні фондові біржі, валютно-фінансові ринки, пригальмувала глобальні інвестиційні потоки у світі. Для України та країн ЄС найближчим часом формується низка суттєвих викликів: безпекових, торговельно-економічних і фінансових.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Іваницька, Ольга Михайлівна.
    Управління фіскальними ризиками в умовах пандемії COVID-19 [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2020. - № 7. - С. 47-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальні ризики--COVID-19--Макроекономічні шоки--Фіскальна стабільність
Анотація: Статтю присвячено управлінню фіскальними ризиками, спричиненими пандемією COVID-19. Проаналізовано дослідження фахівців МВФ, які містять рекомендації та застереження щодо управління державними фінансами в умовах значних екзогенних шоків і важкопрогнозованих дискретних фіскальних ризиків. Окреслено податкові, бюджетні й позабюджетні заходи, а також інструменти, зокрема державні гарантії та квазіфіскальні операції, до котрих вдаються уряди для розв’язання завдань, що постають через пандемію COVID-19. Аргументовано доцільність запровадження змін у оподаткуванні, які не призводитимуть до істотної розбалансованості державних фінансів, застосування специфічних процедур ухвалення рішень щодо збільшення невідкладних видатків держави й контролю їх реалізації. Проаналізовано окремі положення Меморандуму про економічну та фінансову політику в межах співпраці України з МВФ.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна Василівна

Знайти схожі

10.


    Stiglitz, Joseph E..
    Were modern macroeconomics went wrong [Text] / Joseph E. Stiglitz // Економіст. - 2020. - № 7. - P1-23 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Проблеми і перспективи розвитку, 21 ст.
   Макроекономіка--Зміна парадигми

Кл.слова (ненормовані):
макроекономічні моделі -- динамічна стохастична загальна рівновага -- мікроекономіка -- економічні кризи -- шоки -- технологічні потрясіння -- фінансові ризики -- політика -- стандартні моделі
Анотація: Метою публікації статті відомого американського економіста Дж. Стігліца є показати українському читачеві реальний стан світової економічної науки, зміну базових постулатів макроекономічних коливань. На жаль, українська наукова спільнота проявляє низьку активність щодо розв'язання актуальних наукових проблем та прогнозування макроекономічних змін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)