Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=шаріат<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Зінченко, Олена Володимирівна.
    Особливості форми правління арабських монархій (порівняльний аналіз) [Текст] / Олена Володимирівна Зінченко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 50-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монархія--Конституційно-правовий статус--Близький Схід
   Державний устрій --Форми правління--Монархія

Кл.слова (ненормовані):
Арабський Схід -- абсолютна монархія -- обмежена монархія -- форма правління -- конституція -- іслам -- шаріат
Анотація: Стаття присвячена дослідженню специфіки форми правління сучасних араб- ських монархій. Викладається сутність суперечливих тенденцій їх функціонування й еволюції. По-перше, це боротьба між об’єктивною необхідністю усіх монархій Близького Сходу, абсолютних і обмежених, відповідати вимогам політичного, технічного, економічного і соціального розвитку, які диктуються глобалізаційним процесом, і настирливими спробами правлячих кіл зберегти середньовічні феодальні і клерикальні порядки. По-друге – вимушене прийняття монархічними арабськими державами конституцій без участі громадськості та законодавчого оформлення в них принципів абсолютизму в необмежених монархіях. Третя тенденція демонструє активні прагнення правлячих кіл обмежених монархій до реставрації абсолютизму. Деталізовано викладаються визначальні ознаки форм правління двох типів монархій – абсолютних і обмежених. З’ясовуються об’єктивні причини збереження абсолютних і реставраційних прагнень обмежених монархій, які полягають у слабкості громадянського суспільства, відсутності демократичних традицій, підсиленні ісламу, його розпаді на численні течії, загрозі радикалізму специфічні відмінності політичних структур, традиціоналізм, авторитаризм управління, консультативно-дорадчий характер урядів і парламентів тощо.


Знайти схожі

2.


    Шеховцова, Т. О.
    Ісламський стандарт прав людини: тенденції трансформації під впливом глобалізаційних процесів [Текст] / Т. О. Шеховцова // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 55-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист прав людини--Іслам--Арабський Схід
   Правова система--Іслам

Кл.слова (ненормовані):
ісламська правова система -- тенденції трансформації -- глобалізація -- шаріат
Анотація: Стаття присвячена дослідженню тенденцій трансформації прав людини в ісламських правових системах під впливом глобалізації, а також ролі у цьому процесі ісламу як основного правотворчого чинника країн Арабського Сходу. Встановлено, що на формування інституту прав людини в ісламських країнах впливає одночасне співіснування як принципів класичного ісламського права, так і норм, запозичених з інших правових систем. У сучасних умовах відбувається розширення дуалізму, що має наслідком зміну структури прав людини. Одночасно визначальним чинником розвитку ісламського стандарту прав людини і його практичної реалізації залишаються принципи шаріату. Особливо це стосується сфери політичних прав людини, зокрема, виборчого права і права на супротив владі.

Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)