Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=цивільне законодавство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Кісанов, Денис.
    Рецепція інституту речових прав за французьким Цивільним кодексом у ЦК України / Денис Кісанов // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 65-69. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Цивільний кодекс--Речові права--Сутність поняття--Принципи--Франція--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Кодекс Наполеона -- цивільне законодавство -- об'єкт права -- принцип права
Анотація: Розглянуто інститут речового права, зокрема охарактеризовано сутність поняття речового права, принципи та об'єкти речового права згідно з Французьким цивільним кодексом (Кодекс Наполеона 1804 р.). Визначено його вплив на законодавство інших країн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кодинець, Анатолій.
    Проблеми нормативного регулювання ліцензійного договору [Текст] / Анатолій Кодинець // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 1. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ліцензування--Ліцензійні договори--Нормативне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
ліцензія -- ліцензійний договір -- майнові права -- інтелектуальна діяльність -- торговельна марка -- інформаційні відносини -- цивільне законодавство
Анотація: Розглядаються цивільно-правові аспекти регулювання договірних ліцензійних відносин, аналізується чинне законодавство у сфері надання майнових прав на результати інтелектуальної діяльності, визначається правова природа ліцензії та ліцензійного договору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Кодинець, Анатолій.
    Концепція прав на безтілесні речі: історичний аспект та сучасне розуміння [Текст] / Анатолій Кодинець // Юридична Україна. - 2015. - № 1. - С. 34-41. - Бібліогр. в примітках: с. 39-40
Рубрики: Інтелектуальна власність--Правова природа--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
безтілесна річ -- речові права -- майно -- римське право -- інформація -- результат інтелектуальної діяльності -- цивільне законодавство
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних аспектів визначення правової природи категорії «безтілесні речі» як з позиції класичної римської юриспруденції, так і з огляду на сучасне праворозуміння, аналіз концепції методології юридичної регламентації приватноправових відносин, у тому числі відносин у сфері використання результатів творчої діяльності та інформації. На підставі дослідження резюмується, що у чинному законодавстві відсутні передумови для розширеного тлумачення категорії «безтілесні речі», за якого нею охоплюються не лише права, а й будь-які нематеріальні блага, які є об'єктом цивільних прав. За такого підходу здійснюватиметься штучне перенесення правового режиму речей на нематеріальні блага, що ускладнюватиме адекватне правове регулювання відносин з приводу їх використання, належного та ефективного захисту суб'єктів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Шрамко, Юлія.
    Правова допомога та адміністративні послуги: до питання співвідношення понять [Текст] / Юлія Шрамко // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 10-15. - Бібліогр. в примітках: с. 15
Рубрики: ДержавнІ послуги--Правова допомога
Кл.слова (ненормовані):
правові категорії -- цивільне законодавство -- громадяни -- держава -- конституційне право
Анотація: У статті досліджено критерії та підходи до визначення понять «правова допомога» і «адміністративні послуги» та стверджується, що правова допомога не може розглядатись як адміністративна чи юридична послуга, оскільки правова допомога є специфічним правовим інститутом, який має природу, відмінну від природи юридичних чи адміністративних послуг, а тому потребує окремого, більш детального законодавчого врегулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Ситнік, Олена.
    Нормативно-правове регулювання відносин за договором побутового підряду [Текст] / Олена Ситнік // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 74-79. - Бібліогр. в примітках: с. 78-79
Рубрики: Договори і угоди--Побутовий підряд--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
механізм правового регулювання -- правові норми -- цивільне законодавство -- галузеве законодавство -- юридична сила
Анотація: Статтю присвячено визначенню законодавчих підходів до нормативно-правового регулювання побутових відносин, акцентується увага на існуючих колізіях нормативного регулювання між цивільним та споживчим законодавством.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Глущенко, Євгенія.
    Цілісний майновий комплекс як об'єкт цивільного обороту: проблеми законодавчого визначення [Текст] / Євгенія Глущенко // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 6. - С. 16-19
Рубрики: Цивільне право--Поняття--Цілісний майновий комплекс--Законодавче визначення
Кл.слова (ненормовані):
єдиний майновий комплекс -- законодавче регулювання -- колізії -- цивільне законодавство
Анотація: Аналізується законодавство України на предмет неоднозначного визначення поняття "цілісний майновий комплекс", що детермінує різну правозастосовчу практику в цивільному обороті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Гумега, Оксана.
    Реалізація принципу захисту прав інтелектуальної власності в європейській практиці та її відбиття в національному законодавстві України [Текст] / Оксана Гумега // Юридична Україна. - 2017. - № 4. - С. 41-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Правова охорона--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
європейське законодавство -- цивільне законодавство -- міжнародний стандарт -- права людини
Анотація: У статті досліджуються актуальні проблеми реалізації принципу захисту прав інтелектуальної власності, що є базовим принципом приватного права, в європейському законодавстві, в Угоді ТРІПС та безпосередньо європейській практиці. Автор також аналізує особливості закріплення цього принципу в національному цивільному та цивільно-процесуальному законодавстві, визначає розбіжності з європейськими та міжнародними стандартами, пропонує шляхи подолання наявних проблем правореалізації, у тому числі на підставі судової практики розгляду спорів із порушення прав інтелектуальної власності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Саградян, Маріанна.
    Цивільна дієздатність фізичної особи в Україні та в зарубіжних країнах [Текст] / Маріанна Саградян // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2018. - № 4. - С. 69-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізичні особи--Цивільна дієздатність
Кл.слова (ненормовані):
досягнення повноліття -- дієздатність неповнолітньої особи -- інститут емансипації -- цивільне законодавство
Анотація: Стаття присвячена аналізу різних підходів щодо тлумачення поняття «дієздатність» у правових системах різних зарубіжних країн. Визначені спільні та відмінні риси правосуб’єктності фізичних осіб в Україні та іноземних державах, проаналізовано окремі положення цивільного законодавства цих держав. Особлива увага приділяється інституту емансипації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Фасій, Богдан.
    Аналіз сучасних змін законодавства про акціонерні товариства в Україні / Богдан Фасій, Дмитро Московчук // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 70-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
господарське законодавство -- цивільне законодавство -- емісія -- фондовий ринок -- лістинг
Анотація: У статті подається загальна характеристика змін законодавства про акціонерні товариства в Україні. Проаналізовано оборотоздатність та інвестиційну привабливість ПрАТ і з’ясовано особливості фіксації типу акціонерного товариства в його найменуванні. Визначено особливості зменшення вимог щодо обсягів і способів розкриття інформації на фондовому ринку й обсягів річної регулярної інформації.


Дод.точки доступу:
Московчук, Дмитро
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Спасибо, В. В.
    Ґенеза нормативно-правового регулювання аеропортового обслуговування в Україні [Текст] / В. В. Спасибо // Юридична Україна. - 2019. - № 12. - С. 6-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аеропорти--Нормативно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
повітряний транспорт -- цивільне законодавство -- цивільно-правові відносини -- історична генеза -- пасажирські перевезення
Анотація: Досліджено ґенезу нормативно-правового регулювання цивільних правовідносин з аеропортового обслуговування в Україні. Зроблено висновок, що діяльність з аеропортового обслуговування регулюється не лише нормами Цивільного й Повітряного кодексів та Авіаційних правил України, але й нормами адміністративного, господарського, податкового, трудового, екологічного, земельного вітчизняного законодавства та іншими його галузями.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)