Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=суспільна свідомість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


    Пабат, О. В.
    Структурно-функціональні особливості регуляторного механізму інноваційних факторів економічної безпеки держави [Текст] / О. В. Пабат // Економіка АПК. - 2011. - № 12. - С. 132-137. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Економіка України--Економічна безпека
   Економіка України--ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

Кл.слова (ненормовані):
Економічні регулятори -- Купівельна спроможність населення -- Суспільна свідомість
Анотація: Проаналізовано структурно-функціональні особливості регуляторного механізму інноваційних факторів економічної безпеки держави. Виявлено, що найсуттєвішими і найефективнішими регуляторами інноваційних факторів економічної безпеки держави є економічні та соціальні. Розроблено схему взаємозв'язку між станом регуляторів та переважаючими процесами формування системи економічної безпеки держави.


Знайти схожі

2.
9
І-906


    Нечаєва-Юрійчук, Наталія (Викладач ЧНУ).
    Перша світова війна у творчості англійських поетів-фронтовиків [Текст] / Наталія Нечаєва-Юрійчук // Історична панорама : зб. наук. ст. ЧНУ. Спеціальність "Історія". - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 12. - С. 31-43. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія--Перша світова війна, 1914-1918 рр.
   Англійська література--Теми та сюжети

Кл.слова (ненормовані):
Перша світова війна -- поети -- історичне джерело -- суспільна свідомість -- соціально-психологічні наслідки війни


Дод.точки доступу:
Брук, Р. \про нього\; Сесун, З. \про нього\; Оуен, В. \про нього\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 535074 (вільний)

Знайти схожі

3.


    Мужук, Леонід.
    Кіно й телебачення чи троянський кінь? [Текст] / Леонід Мужук // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 93-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Журналістика--Українське телебачення--Мова ЗМІ, 21 ст.
   Українське кіно, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
суспільна свідомість -- національний продукт -- культурний розвиток
Анотація: Системне руйнування українського мовного середовища триває багато віків, але нинішній період для живої української мови найнебезпечніший. Агресивній ефірній чужомовній інтервенції не чинять гідного опору україномовні культурно-інформаційні засоби. У статті висловлюються головні причини, за якими - масштабний процес деградації інформаційно-культурної сфери України.


Знайти схожі

4.


    Сич, М. О.
    Дослідження проблематики протидії корупційним правопорушенням у фаховій літературі [Текст] / М. О. Сич // Митна справа. - 2013. - № 2. - С. 122-126. - Библиогр.: с. 126 (16 назв.)
Рубрики: Антикорупційне законодавство
   Антикорупційна політика

   Система громадського контролю--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Державні службовці -- Публічна адміністрація -- Суспільна свідомість
Анотація: Зроблена спроба здійснити аналіз наукових досліджень протидії та боротьби з корупцією.


Знайти схожі

5.


    Завальнюк, В. В.
    Юридична антропологія та правозначуща поведінка [Текст] / В. В. Завальнюк // Митна справа. - 2013. - № 6. - С. 3-15. - Библиогр.: с. 14 (29 назв.)
Рубрики: Позитивне право--Правова поведінка
   Кримінальна психологія--Особистість злочинця

   Соціологічні теорії правопорушень

Кл.слова (ненормовані):
Міграційні процеси -- Суспільна свідомість
Анотація: Тема статті має актуальний характер, оскільки правозначуща поведінка є формою об`єктивації діяльності людини, при цьому ії характер і динаміка багато в чому визначаються не тільки рівнем культури правотворчості та правозастосування, але й особливостями соціально-правого статусу людини і правових зв`язків, що виникають між суб`єктами правовідносин.


Знайти схожі

6.


    Шедяков, Володимир.
    Ціннісно-смислові комплекси: з минулого в майбутнє, від культури традиційної до постмодерної [Текст] / Володимир Шедяков // Економіст. - 2014. - № 8. - С. 4-5
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Стратегічні напрями--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
фінансово-економічні ресурси -- інтеграційні процеси -- суспільне життя -- ментальне переналаштування -- мораль -- культура -- суспільна свідомість
Анотація: Про роль ціннісно-смислових комплексів у стратегічному виборі України майбутнього.

Перейти к внешнему ресурсу: http://ua-ekonomist.com/8173-cnnsno-smislov-kompleksi-z-minulogo-v-maybutnye-vd-kulturi-tradicynoyi-do-postmodernoyi.html
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Осьодло, Василь.
    Соціально-політичний контекст війни на Сході України [Текст] / В. Осьодло, Л. Будагьянц // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2015. - № 3. - С. 12-17 . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Соціологія--Суспільство
   Політологія--Конфлікти і кризи

   Історія України--Війна 2014 року

Кл.слова (ненормовані):
суспільна свідомість -- громадянське суспульство -- безпека держави
Анотація: У статті розглянуто окремі аспекти соціально-політичного контексту АТО на Сході України. Стверджується, що консолідація української політичної нації, утвердження демократичної правової держави з воєнною організацією як її невід’ємним атрибутом, розгортання системи орієнтованих на національний інтерес соціальних інститутів, усвідомлення значення громадсько-політичної активності та збройного захисту держави кожним громадянином, спільної діяльності цивільних та військових над забезпеченням воєнної безпеки держави, становить не лише інтегральну умову успішності, а й ціннісно-смислове узмістовлення АТО.


Дод.точки доступу:
Будагьянц, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Ніколаєнко, Володимир.
    Метод і методейя: шлях до свободи чи логічний примус [Текст] / Володимир Ніколаєнко, Леонід Ніколаєнко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 4. - С. 159-173. - Бібліогр.: с. 173
Рубрики: Наукова діяльність--Соціальні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
конструювання реальності -- логічний примус -- незнання (необізнаність) -- суспільна свідомість -- масова свідомість -- релігійний реванш -- релевантність -- соціальна залежність -- успіх -- функціональні (практичні) знання
Анотація: У статті розглянуто питання, пов’язані із трансформацією науки, що зумовлює конституювання в суспільстві соціальної структури знання, через яку відтворюються соціальні нерівності й пов’язані з ними відносини панування та підпорядкування. Очевидно, що процес пізнання соціально детермінований і в ньому протидіють дві тенденції: 1) здобуття знань як засобу розширення поля свободи і 2) обмеження доступу до знань різним категоріям людей як засіб відтворення відносин залежності. Отже, дилема знання – незнання має не лише гносеологічний, а й соціологічний вимір, адже поряд із виробленням знання існує також його антипод – вироблення незнання (необізнаності) – методейя.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Леонід
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.
061
Ч 492


    Герегова, Світлана (Викладач ЧНУ).
    Роль Сидора Терлецького у становленні українського театрального мистецтва на Буковині [Текст] / С. Герегова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 702/703: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 76-81. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Мистецтво--Історія--Буковина, ХІХ ст.
   Театр--Історія--Україна, Буковина, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
театральне мистецтво -- трупа -- актор -- режисер -- буковинський край -- суспільна свідомість -- національне відродження


Дод.точки доступу:
Терлецький, Сидор Іванович (актор і режисер, грав на сцені театру товариства «Руська Бесіда» у Львові, в Укр. драматичному театрі при Нар. Домі в Чернівцях, в Чернівецькому муз.-драматичному театрі ; 1892-1953) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)

Знайти схожі

10.


    Подорожна, Т. С.
    «Живе право» та права людини як ціннісна система координат [Текст] / Т. С. Подорожна, О. С. Котуха // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Соціальна сутність
   Соціологія права--Людський фактор

Кл.слова (ненормовані):
живе право -- соціальні цінності -- суспільна свідомість -- громадянська активність
Анотація: У статті розглянуто концепт «права людини» з точки зору соціології права. Акцентовано на модернізації та розширенні інтерпретації прав людини в контексті соціологічного підходу. Зазначено, що термін «права людини» – досить складний, має багатоаспектне смислове навантаження, його можна інтерпретувати і як філософський, і як політичний (якщо він демонструється, скажімо, як об’єкт політичної волі), і як юридичний (якщо його позиціонують, наприклад, як предмет судового захисту), і як соціологічний (якщо він вивчається як соціальний феномен за допомогою суспільної думки).


Дод.точки доступу:
Котуха, О. С.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)