Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=судова реформа<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Глущенко, С.
    Вищі спеціалізовані суди: сучасний стан забезпечення касаційного оскарження [Текст] / С. Глущенко // Юридична Україна. - 2010. - № 7. - С. 109-113. - Бібліогр. в примітках с. 113
Рубрики: Судоустрій України--Вищі спеціалізовані суди
Кл.слова (ненормовані):
касація -- правосуддя -- судова реформа
Анотація: Стаття присвячена окремим проблемним питанням законодавчої регламентації інституційного наповнення касаційного оскарження у системі судів загальної юрисдикції, зокрема вищих спеціалізованих судів, нормативному окресленню правового статусу судів касаційної інстанції в Україні, а також формуванню єдиноконцептуальної думки у сенсі запровадження дієвого механізму встановлення правосудності судових рішень під час судово-правової реформи.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

2.


    Ахтирська, Наталія Миколаївна.
    Психологія судової діяльності [Текст] / Н. М. Ахтирська // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 394-399. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Судоустрій--Правоохоронні органи--Україна
   Судова психологія--Судова система

Кл.слова (ненормовані):
судова реформа -- психологія судової діяльності -- конфліктність -- резонансність справи
Анотація: Розглянуті психологічні фактори, що впливають на процес судового пізнання.


Знайти схожі

3.


    Татьков, В.
    Конституційне та законодавче підгрунтя для застосування принципу спеціалізації як критерію у розмежуванні судових юрисдикцій [Текст] / В. Татьков // Вісник Академії правових наук України. - 2013. - № 1. - С. 198-211. - Бібліогр.: 23 назв.
Рубрики: Судова юрисдикція--Принципи спеціалізації
Кл.слова (ненормовані):
судова реформа -- господарське судочинство -- адміністративне судочинство -- підвідомчість
Анотація: Стаття присвячена аналізу теоретичних і практичних аспектів конституційного та законодавчого підгрунтя для застосування принципу спеціалізації як критерію у розмежуванні юрисдикцій судових органів.


Знайти схожі

4.


    Рум’янцев, В.
    Незалежність та інстанційність судової системи за судовою реформию 1864 р. (до 150-річчя судової реформи 1864 р.) [Текст] / В. Рум’янцев // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 3. - С. 84-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судова система--Реформування--Історія--Російська імперія, 1864 р.
Кл.слова (ненормовані):
судова система -- судова реформа -- інстантійність судової системи
Анотація: У статті відтворено процес становлення судової системи Російської імперії на засадах незалежності та інстантійності, визначено проблеми їх реалізації у ході судової реформи 1864р.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Іванець, Ольга.
    Удосконалення меж судової влади в рамках сучасної судової реформи [Текст] / Ольга Іванець // Вісник прокуратури. - 2015. - № 4. - С. 75-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судова влада--Реформування
Кл.слова (ненормовані):
суддя -- суд -- межі судової влади -- комісія суддів -- судова реформа
Анотація: Проаналізовано законодавчі новації стосовно меж здійснення судової влади. Зокрема, розкрито особливості утворення та діяльності судів, у тому числі Верховного Суду України, незалежного оцінювання професійного рівня судді, висвітлено гарантії незалежності та недорканності судді. Окрему увагу зосереджено на змінах в організації діяльності Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Клименко, Нінель.
    Борець за права і свободи: нові грані адвокатської діяльності Олександра Кониського / Н. Клименко // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 11. - С. 42-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Видатні особистості
Кл.слова (ненормовані):
судова реформа -- вибори -- суд присяжних -- вирок -- гласність -- звичай -- адвокат -- позов -- присяжний повірений
Анотація: У статті висвітлюється адвокатська діяльність О. Кониського, яка полягала в захисті скривджених в існуючому правовому полі. Аналізуються його погляди на судову систему російської імперії, розглядається його публіцистична діяльність, яка привертала увагу до проблем, пов’язаних із професійним підбором суддів, із діяльністю інституту присяжних, удосокналенням діяльності судових установ, викоритсанням української мови в судовому процесі.


Дод.точки доступу:
Кониський, Олександр Якович (укр. перекладач, письменник, видавець, лексикограф, педагог, правознавець, громадський діяч ліберального напряму ; 1836-1900)
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Кравчик, Марта.
    Реалізація права споживачів на захист через призму категорії судового збору [Текст] / Марта Кравчик // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Споживачі--Судовий захист--Судовий збір
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- судовий збір -- судова реформа
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем правового регулювання судового захисту прав споживачів через призму інституту судового збору. Проведено аналіз особливостей правового регулювання справляння судового збору у цій категорії справ та узагальнено судову практику із цього питання. Запропоновано шляхи вдосконалення законодавчого регулювання інституту судового збору у справах про захист прав споживачів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Рядінська, Валерія.
    Кваліфікаційна атестація суддів в Україні як необхідна умова забезпечення принципу незалежності судової влади [Текст] / Валерія Рядінська, Олена Карпушова // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 214-218. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судді (юрид.)--Атестація--Зарубіжний досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
судова реформа -- судоустрій
Анотація: У статті досліджено зарубіжний та національний досвід у сфері реформування судової системи. Встановлено, що кваліфікаційна атестація суддів, як організаційно-правовий механізм мотивації судді до професійного виконання покладених державою на нього обов’язків та кар’єрного зростання, є ефективним та основним засобом вдосконалення судоустрою. При цьому доведено, що порядок проведення кваліфікаційної атестації суддів повинен забезпечувати баланс між оцінкою професійності судді та дотриманням принципу незалежності судової влади.


Дод.точки доступу:
Карпушова, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Кісліцина, Ірина.
    Утворення вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні: дискусійні питання [Текст] / Ірина Кісліцина // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 383-388. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Спеціалізовані судові установи--Проблеми і перспективи створення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
судова реформа -- зарубіжний досвід -- судова влада -- система судоустрою -- Патентний суд
Анотація: У статті розглядаються проблеми та перспективи утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні. Аналізується досвід функціонування подібних судових органів у зарубіжних країнах, зокрема у Німеччині, Франції, Великобританії, Швейцарії. Розглядаються вимоги, що висуваються до суддів патентних судів та інших судів, що розглядають спори у сфері інтелектуальної власності в інших країнах. Висвітлюється процес добору суддів до складу Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні та наявні проблеми під час здійснення цього добору.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)