Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=суб’єкт господарювання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Олещенко, Іванна.
    Проблеми правового регулювання екологічного страхування в Україні [Текст] / Іванна Олещенко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 10. - С. 83-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічне страхування--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкт господарювання -- довкілля -- обов’язкове екологічне страхування -- добровільне корпоративне екологічне страхування
Анотація: Стаття присвячена досліджено проблем правового регулювання екологічного страхування в Україні. Серед видів обов’язкового страхування, передбачених Законом України «Про страхування», в окрему категорію виділено ті, що пов’язані з екологічними аспектами діяльності суб’єктів господа- рювання. Підкреслено необхідність удосконалення правового регулювання екологічного страхування в Україні та запропоновано шляхи його здійснення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кучаковська, Наталія.
    Особливості суб'єктного складу зовнішньоекономічних правовідносин [Текст] / Наталія Кучаковська // Юридична Україна. - 2017. - № 2/3. - С. 49-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зовнішньоекономічні відносини--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фізичні особи -- правосуб’єктність -- зовнішньоекономічна діяльність -- юридичні особи -- суб’єкт господарювання -- суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності -- представництво іноземного суб’єкта господарювання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню суб’єктного складу зовнішньоекономічних правовідносин, Визначено коло суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх правосуб’єктність. Запропоновано внести зміни до законодавства України з метою узгодження його норм щодо визначення суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Соф'їн, Михайло.
    Нерівномірність податкового навантаження в умовах євроінтеграційного курсу України [Текст] / Михайло Соф'їн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Податкова політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкт господарювання -- податкова ставка -- матеріальні блага -- фінансовий потенціал
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів учених та норм чинного законодавства досліджено проблему нерівномірності податкового навантаження в контексті формування та реалізації фіскальної політики України в умовах євроінтеграційного курсу України. Наголошено, що до оцінки рівня суб’єктивного благополуччя дослідники включили не тільки пряму відповідь на питання про задоволеність, але й питання щодо позитивності/негативності щоденного досвіду людей. Обґрунтовано, що нині необхідність зменшення податкового навантаження в Україні не викликає жодних сумнівів, однак при цьому зниження повинно бути поступовим та супроводжуватись зниженням рівня витрат із державного бюджету. З’ясовано, що прогресивне оподаткування є необхідним кроком на шляху забезпечення рівномірного розподілу матеріальних благ між різними верствами населення та підтримання загальносуспільного блага на належному рівні. Зроблено висновок, що зменшення податкового навантаження в сучасних умовах може здатись хибним кроком, оскільки це начебто повинно зменшувати суму коштів, які потрапляють до державного бюджету, однак це не так. Головне призначення зниження податкового навантаження полягає у тому, щоб вивести несумлінних платників податків із тіні, а також створити умови, за яких великі платники податків будуть повністю відповідати за своїми податковими зобов’язаннями. Усе це у сукупності повинно створити «прозору» систему оподаткування та в результаті фактично збільшити надходження до бюджету.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Часовников, Д. В.
    Підстави застосування адміністративно-господарських санкцій на ринку цінних папері [Текст] / Д. В. Часовников // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 233-237. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок цінних паперів--Правопорушення--Санкції
Кл.слова (ненормовані):
правова підстава -- фактична підстава -- суб’єкт господарювання
Анотація: У статті представлено результат аналізу положень законодавства та правової доктрини щодо розуміння підстав застосування санкцій та поняття правопорушення. За результатами проведеного дослідження визначено, що правові підстави застосування адміністративно-господарських санкцій (АГС) на ринку цінних паперів (РЦП) – це обставини, зазначені в нормативно-правових актах, наявність яких робить застосування санкцій можливим (наявність факту правопорушення), а механізм їх застосування таким, що підлягає реалізації (наявність або відсутність певних умов). Сформульовано поняття правопорушення на РЦП як суспільно шкідливе діяння (дія або бездіяльність) суб’єкта господарювання, яке суперечить нормам права, що визначають правила здійснення діяльності на РЦП, при порушенні яких передбачено застосування АГС.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Беженар, І. М.
    Інтеграційний аспект розвитку суб’єктів господарювання в сільському господарстві України [Текст] / І. М. Беженар, Л. М. Малік, А. А. Швець // Економіка АПК. - 2020. - № 10. - С. 38-48 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство--Організаційно-правова форма
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкт господарювання -- сільське господарство -- організаційно-правова форма -- сільськогосподарська продукція -- сімейна ферма -- особисті селянські господарства
Анотація: Мета статті - визначити напрями інтеграційних процесів у розвитку підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки. Оцінено стан підприємницьких структур аграрного сектору економіки України та окреслено перспективи й переваги розвитку інтеграційних формувань і кооперації в сталому розвитку сільських територій.


Дод.точки доступу:
Малік, Л. М.; Швець, А. А.

Знайти схожі

6.


    Глоба, Анастасия Александровна.
    Форс-мажор та особливості його застосування суб’єктами господарювання в договірних зобов’язаннях на період воєнного стану в Україні [Текст] / Анастасия Александровна Глоба // Економіка. Фінанси. Право. - 2022. - № 5. - С. 10-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Воєнний стан--Форс-мажор--Договори--Україна
Кл.слова (ненормовані):
воєнний стан -- війна -- договір -- зобов”язання -- обставини неперобної сили -- причинно-наслідковий зв”язок -- суб’єкт господарювання -- форс-мажор
Анотація: Досліджено поняття „форс-мажор”, його співвідношення з поняттям „обставини непереборної сили”, їх нормативне визначення та особливості правового регулювання. Визначені особливості застосування форс-мажору в умовах воєнного стану. Досліджено обставини війни, які можуть вважатися форс-мажором, а також встановлено необхідність наявності причинно-наслідкового зв’язку для визнання події форс-мажором в умовах війни. Також зазначено про необхідність визначення в договорі положень, які дозволять застосувати форс-мажор стосовно обставин, які виникли внаслідок війни в договірних зобов’язаннях суб’єктів господарювання.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)