Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=суб’єкт владних повноважень<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Зозуль, Ія Василівна.
    Презумпції в адміністративному судочинстві: деякі загальнотеоретичні аспекти [Текст] / І. В. Зозуль // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 254-259. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Презупція невинуватості
   Докази--Досудове слідство

Кл.слова (ненормовані):
правові презумпції -- адміністративне судочинство -- суб’єкт владних повноважень
Анотація: Дається характеристика загальнотеоретичних аспектів правових презумпцій у адміністративному судочинстві, їхніх видів, особливостей нормативного визначення, застосування.


Знайти схожі

2.


    Бевзенко, Володимир.
    Земельні правовідносини як предмет юрисдикції адміністративних судів [Текст] / Володимир Бевзенко // Юридична Україна. - 2014. - № 7. - С. 74-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні відносини--Правове регулювання--Адміністративна юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
публічне земельне право -- суб’єкт владних повноважень -- суб’єкт публічної адміністрації -- Земельний кодекс України -- приватне право
Анотація: Зроблено висновок, що земельні правовідносини нині є предметом регулювання і приватного, і публічного законодавства, чим обумовлено складнощі здійснення суб’єктивних прав, свобод, інтересів, неоднакове застосування земельного законодавства, неоднозначність визначення судової юрисдикції. З урахуванням предмета адміністративного права класифіковано земельні правовідносини, визначено види учасників таких відносин. Визначено особливості адміністративних актів суб’єктів публічної адміністрації (суб’єктів владних повноважень), ухвалених у земельних правовідносинах. Запропоновано критерії адміністративної юрисдикції та їх застосування у земельних правовідносинах. Вказуєшся на два види земельних правовідносин - приватні (цивільні, господарські) земельні правовідносини та публічні (кримінальні, кримінально-процесуальні, кримінально-виконавчі, адміністративні) земельні правовідносини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Pohoriletska, Anhelina.
    Official information as object of legal regulation [Text] / Anhelina Pohoriletska, Maryna Bohatyrova // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - P181-184. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Офіційна інформація--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
публічна інформація -- адміністративна інформація -- суб’єкт владних повноважень -- право громадян
Анотація: Стаття присвячена уточненню поняття «офіційна інформація» в інформаційному праві. Проаналізовано чинне законодавство, що регулює поняття офіційної інформації. Надано пропозиції щодо визначення видів публічної інформації, а саме: офіційна інформація й адміністративна інформація. Сформульовано висновки та пропозиції, спрямовані на юридичне закріплення офіційної інформації.


Дод.точки доступу:
Bohatyrova, Maryna
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Негода, Олена.
    Розмежування судових юрисдикцій у справах про захист прав та законних інтересів дитини (за матеріалами судової практики) / Олена Негода // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 50-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права дітей--Судова юрисдикція--Розмежування--Україна, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
судовий захист -- адміністративна юрисдикція -- цивільна юрисдикція -- суб’єкт владних повноважень -- владні управлінські функції -- публічні спори -- приватні правовідносини
Анотація: На підставі аналізу норм чинного законодавства та правозастосовної діяльності судів визначені критерії розмежування справ за участю дитини до адміністративної та цивільної юрисдикцій. Зроблені висновки, що до справ адміністративної юрисдикції належать спори з приводу оскарження рішення, дії чи бездіяльності органів реєстрації актів цивільного стану та органів опіки та піклування як суб’єктів владних повноважень. Інші спори не мають ознак публічності та стосуються захисту прав та законних інтересів дитини у сфері приватних правовідносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Гусаров, Костянтин Володимирович.
    Особливості визначення судової юрисдикції у справах про оскарження дій (бездіяльності) державного реєстратора [Текст] / Костянтин Володимирович Гусаров // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 3. - С. 210-221. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Майно нерухоме--Право власності--Реєстрація
   Цивільний процес--Зловживання правами--Протидія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
спірні правовідносини -- суб’єкт владних повноважень -- Велика Палата Верховного Суду
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей визначення судової юрисдикції у справах про оскарження дій (бездіяльності) державного реєстратора. Використання матеріалів судової практики при підготовці цієї наукової роботи дозволило автору не лише проаналізувати інститут судової юрисдикції з позиції елемента права, але і визначити актуальність та суттєву проблематику при реалізації у судовій практиці і, зокрема, у практиці Великої Палати Верховного Суду, таких складових визначення юрисдикції суду, як суб’єктний склад спірних правовідносин та характер останніх. Автором підкреслено складність визначення належного суду у справах із участю державного реєстратора. Встановлено, що необхідність віднесення справ вказаної категорії до сфер діяльності судів адміністративної чи цивільної юрисдикцій відповідно обумовлюється: відсутністю чи наявністю цивільно-правового «забарвлення» спірних правовідносин та публічно-правової ознаки спору.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)