Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=соціальні ризики<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Ярошенко, Олег Миколайович.
    До питання про предмет права соціального забезпечення [Текст] / Олег Миколайович Ярошенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 3. - С. 90-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини в Україні--Соціальний захист
   Соціальне забезпечення в Україні--Правовий аспект

Кл.слова (ненормовані):
соціальні ризики -- складна життєва ситуація
Анотація: Встановлено, що предметом права соціального забезпечення є система суспільних відносин щодо задоволення першочергових і найнеобхідніших потреб тих громадян та сімей, які з об’єктивних, визнаних суспільством (державою) поважних причин опинились у складних (здебільшого негативних) життєвих ситуацій, шляхом надання їм допомоги в різних організаційно-правових нормах. При розробленні законодавчих актів, які регламентують соціальну сферу, а також при обгрунтуванні включення тих чи інших відносин до предмета права соціального забезпечення потрібно виходити з того, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Лощінін, Михайло.
    Етичні критерії цивілізаційного вибору / Михайло Лощінін, Юрій Привалов, Юрій Сапелкін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 1. - С. 92-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна дія--Цивілізаційний вибір--Етичні критерії
Кл.слова (ненормовані):
соціальні ризики -- свобода -- еволюція
Анотація: Розглядається розуміння цивілізаційного вибору як послідовності політичних, соціальних, культурних та інших історичних подій. Подається оцінка масштабу соціальних дій, націлених на цивілізаційний розворот суспільства. Автори здійснюють спробу оцінити ризики цивілізаційного вибору уздовж соціальної вертикалі, використовуючи розроблені раніше теоретичні моделі соціальних ризиків для соціально неоднорідного суспільства. В перебігу дослідження розглянуто різні феномени, супутні розв’язанню проблеми етики цивілізаційного вибору.


Дод.точки доступу:
Привалов, Юрій; Сапелкін, Юрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Гриценко, А.
    Вплив цифровізації на соціальний розвиток [Текст] / А. Гриценко, Т. Бурлай // Економічна теорія. - 2020. - № 3. - С. 24-51. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціальний розвиток--Соціально-економічні відносини--Соціальні ризики
   Державна політика

   Цифрова економіка

Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-мережева економіка -- цифровізація -- соціальні ризики -- цифрова трансформація -- диджиталізація
Анотація: Показано місце цифровізації у закономірному переході від індустріальноринкової до інформаційно-мережевої економіки, з’ясовано структуру відносин, що обумовлюють механізм взаємодії техніко-технологічних процесів цифровізації та соціально-економічних відносин, означено складність рефлексивної взаємодії техніко-технологічної та соціально-економічної компонент суспільного розвитку. Визначено основні соціальні ризики, обумовлені процесами цифровізації, на мікро- та макрорівні. Комплексно охарактеризовано динаміку процесів диджиталізації та їх вплив на соціальний розвиток у глобальному та національному контексті. Показано управлінські стратегії держав, сформовані як відповіді на виклики цифрового розвитку та орієнтовані на мінімізацію породжених ним соціальних ризиків. ЄС та реалізацією Стратегії побудови гігабітного суспільства ЄС до 2025 року.


Дод.точки доступу:
Бурлай, Т.

Знайти схожі

4.


    Чепурко, Гульбаршин.
    Пандемія COVID-19: виклики та загрози у соціальній сфері [Текст] / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 94-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пандемії--COVID-19--Соціальні проблеми--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальні ризики -- охорона здоров'я -- освіта -- вразливі групи населення
Анотація: У статті порушено актуальне питання про соціальні ризики пандемії COVID-19 у трьох проблемних царинах: охорони здоров’я, освіти, підтримки найбільш уразливих груп населення. Проаналізовано вплив пандемії на взаємодію влади й суспільства. При цьому соціальний ризик розглядається як небезпека, яка виникає і виявляє себе в межах соціальної сфери суспільства, спричиняючи неґативні соціальні наслідки, та позначається на життєдіяльності індивідів, соціальних груп і суспільства загалом. Поточна ситуація продемонструвала, що медична система та наука України виявилися неготовими до масштабної пандемії. Автор зазначає, що після закінчення пандемії знадобиться серйозний аналіз проблем, що уявнилися сьогодні у сфері охорони здоров’я, та розроблення стратегічних заходів, спрямованих на підтримку національної системи охорони здоров’я, медичних закладів та медичних працівників. У статті проаналізовано вплив пандемії на звичні режими життя учнів / студентів, їхніх родин, викладачів, що зумовило далекосяжні економічні та суспільні наслідки, загострило низку соціально-економічних питань, зокрема щодо рівності доступу до навчання (різний рівень забезпеченості родин засобами для дистанційного навчання та неоднаковий доступ до якісного інтернету). У статті порушено питання про роль держави в розв’язанні структурних проблем – для своєчасного реаґування на виклики, розроблення комплексних підходів і рішень, що працюватимуть на довгострокову перспективу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)