Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (4)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=смисл<.>
Загальна кількість знайдених документів : 53
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-53 
1.


    Костенко, Наталя
    Монографічний аналіз поетичних текстів Шевченка [Текст] : рецензия / Наталя Костенко // Слово і час. - 2001. - № 12. - С. 80-83
Рец. на Смілянська Валерія, Чамата Ніна. Структура і смисл : спроба наукової інтерпретації поетичних текстів Тараса Шевченка / Валерія, Чамата Ніна Смілянська Валерія. - К. : Вища школа, 2000

Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Крисюк, Ю.
    Світоглядний смисл соціального порядку [Текст] / Ю. Крисюк // Право України. - 2004. - № 1. - С. 17-22. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Соціальне право--Соціальний порядок
Анотація: Право як ланка всього комплексу регуляторів, що визначають поведінку людей, перебуває в складній взаємодії з іншими соціальними регуляторами. Найважливішим серед них є світогляд і мораль особистості та держави, соціальна спрямованість якої встановлює, регулює та підтримує існуючий в ній соціальний порядок.


Знайти схожі

3.


    Бродецький, О.
    Сотеріологічний смисл Кантової етикотеології [Текст] / О. Бродецький // Людина і світ. - 2004. - № 4. - С. 21-24
Рубрики: Філософи німецькі--Кант І.--Погляди
Кл.слова (ненормовані):
Етика -- Моральність


Дод.точки доступу:
Кант, І. \про нього\

Знайти схожі

4.


    Отрешко, Н.
    Між Сциллою об'єктивізму та Харибдою суб'єктивізму (нотатки на берегах праці П. Бурдьє "Практичний смисл") [Текст] / Н. Отрешко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2004. - № 3. - С. 190-201. - Бібліографія: 17 назв
Рубрики: Соціологи французькі--Бурдьє П.--Погляди--Практичний смисл


Дод.точки доступу:
Бурдьє, П. \про нього\

Знайти схожі

5.


    Базилевич, Віктор.
    "Метафізика економіки": ідея, смисл, призначення [Текст] / Віктор Базилевич // Банківська справа. - 2006. - № 1. - С. 28-35
Рубрики: Економічна теорія
Анотація: "Метафізика економіки" розглядається як новий рівень проникнення в сутність економічної реальності. Вона пропонує принципово нові підходи до побудови картини економічної реальності. В ситуації Постмодерну "метафізика економіки" є відображенням творчої tythu економіки, спрямованої до фінансової економіки. Автор показує, що глибинність економічних процесів, які визначаються поступ реальної соціальної дійсності, може бути виявлена "працюючою трансценденцією" "метафізики економіки".


Знайти схожі

6.


    Кримський, Сергій.
    Смисл постісторії [Текст] / С. Кримський // Філософська думка. - 2006. - № 4. - С. 22-35. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Соціальна філософія--Глобальний історичний процес--Теорія управління
   Філософія історії

Кл.слова (ненормовані):
Історія -- Сітка -- Психіка -- Взаємність -- Геополітика
Анотація: В статті моде йдеться про постісторію. Першопочатком постісторії можна вважати появу першого в людській діяльності універсального знаряддя виробництва-комп'ютер. Отже-інтернет стає знаменою подією в розгортанні цих процесів, його поява позначила ще не бачений в людському бутті віртуальний вимір історії.


Дод.точки доступу:
Колодко, Г. (Польський економіст); Юнг, К.

Знайти схожі

7.


    Кикоть, Валерій.
    Королева дощу [Текст] : [Поезії] / В. Кикоть // Дзвін. - 2008. - № 2. - С. 11-15. - Зміст: Космос ; Королева дощу ; "В переднебесній рождений імлі,..." ; "упала зірка мов сліпуча квітка..." ; "Й буде колись, як сьогодні,..." ; "у парадоксі є краса..." ; "Ваші очі, мов айстри вечірні,..." ; "я я ходив по цій землі..." ; "Мовчиш як сніг. Чиїмсь теплом зігрітий,..." ; "дивись не жалій очей..." ; Так само ; Образи ; "Як хочеться спокійною рікою..." ; "Перегорить, уляжеться, втрясеться,..." ; "Вже никне дуб, оголено кущі,..." ; "Знов субота сумна і похмура, ..." ; "світить місяць у вікна..." ; "ми йдемо по межі..." ; "Приходь, послухаєм грозу..." ; "Я, здається, ніколи іще не бував..." ; "Він був один і знав - так треба,..." ; "Я б не тратив життя на вокзали..." ; "Вже тебе не кличу, не чекаю... " ; "я у мріях про тебе за хмари лечу..." ; "не тріпочи моє серце..." ; "Усе у цьому світі має смисл..."
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, ХХІ ст.


Знайти схожі

8.


    Іванова-Георгієвська, Неллі.
    Седиментація смислів у культурі та відповідальність пам'яті [Текст] / Н. Іванова-Георгієвська // Філософська думка. - 2009. - № 1. - С. 27-42. - Бібліогр.: с. 42.
Рубрики: Феноменологія--Філософія
   Філософія культури--Свідомість--Пам'ять

   Пам'ять історична--Маніпуляції

   Філософія розуму--Смисл

Кл.слова (ненормовані):
смислоконституювання -- міфологізування
Анотація: Ця стаття має на меті показати, (1) як феноменолоогія Едмунда Гусерля та деяких його наступників пояснює механізми й чинники такого смислового спустошення, пов'язуючи формування смислів симуляційного характеру з певними особливостями взаємодії актів смислоконституювання та мовного вираження їхніх результатів, і (2) як феноменологічна концепція життя смислів у культурі знаходить можливості відновлення смислової повноти поверненням до прафундацій, до засадового затвердження смислів.


Дод.точки доступу:
Гусерль, Едмунд \о нем\

Знайти схожі

9.


    Кремень, В.
    Смисл і цінності в системі гуманітарного знання [Текст] / В. Кремень // Рідна школа. - 2009. - № 8-9. - С. 3-5. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Освіта--ГУМАНІТАРНА ОСВІТА--ЦІННОСТІ
Анотація: Навіть у будденних ситуаціях слово "цінність" вживають стосовно визначальних основ життя людини і суспільства. Цінність - це не те, що можна витратити, що має перехідне, обмежене значення, а те, заради чого проживається життя, те, чого люди хочуть заради нього самого, а не чогось іншого. Цінність несе в собі зміст належного, вона має загальний характер для даного життя, даної особистості і для даної своєрідної культури.


Знайти схожі

10.


    Шумилович, Богдан.
    Візуальна іронія та українське сучасне мистецтво [Текст] / Б. Шумилович // Сучасність. - 2009. - № 3/4. - С. 184-196. - Бібліогр.: с. 195-196 (13 назв).
Рубрики: Культура--Національні особливості
   Мистецтво--Іронічна картина

Кл.слова (ненормовані):
Інтонація -- Реклама -- Візуальний супровід -- Контекст -- Смисл
Анотація: У статті розглянуто іронічні картини з виразним авторським задумом, де відсутня випадковість. Іронічна картина створюється з метою показати різницю між реальністю та її видимістю (відтворенням), між справжнім життям та ідеологією, яка його маскує.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-53 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)