Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=сировинна економіка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Кричевська, Тетяна.
    Монетарна політика як елемент суспільного договору: логіко-історичнии аналіз [Текст] / Тетяна Кричевська // Економіст. - 2016. - № 5. - С. 4-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика
Кл.слова (ненормовані):
платіжні засоби -- центральний банк -- сировинна економіка
Анотація: На основі аналізу монетарної історії, починаючи із середньовічних публічних емісійних депозитно-розрахункових банків до сучасності, з’ясовано логіку формування суспільних запитів до монетарної політики і відповідей монетарної влади. Оскільки досліджуваний період охоплює періоди становлення й захисту державності, економічні потрясіння й глибокі інституційні зміни, то й отримані висновки щодо оптимальної монетарної політики відрізняються від тих, які нерідко пропонують іноземні експерти на основі аналізу «кращої практики» специфічного періоду 1990-х - початку 2000-х. Доведено, що монетарна політика завжди була елементом економічної стратегії, моделі економічного зростання і, зрештою, суспільного договору. Легітимація її суспільством, формування суспільної довіри до неї відбувається за цілим рядом критеріїв: стабільності національної грошової одиниці, економічного зростання, повної зайнятості, фінансової стабільності й справедливості (оцінки доступності кредитних ресурсів і розподільчих ефектів цієї політики). Розкрито основні проблеми й суперечності монетарного режиму в Україні та розглянуто можливості його корегування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Козюк, Віктор.
    Фінансовий розвиток, валютні резерви та політичні режими в сировинних економіках [Текст] / В. Козюк // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 82-102. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка
   Монетарні режими

   Фінансова система--Фінансовий розвиток

Кл.слова (ненормовані):
ресурсне багатство -- сировинний експорт -- сировинна економіка -- міжчасові заощадження
Анотація: Макроекономічні та інституційні викривлення в багатих на ресурси країнах потенційно мали би виступати стримуючим фактором фінансового розвитку, що відзначається в ряді емпіричних робіт. Однак, у статті показано, що за індексом фінансового розвитку такі країни перебувають на середньосвітовому рівні. Неоднорідність сировинних економік може бути поясненням цього. Зроблено припущення, що основою такої неолнорідності є поєднання політичного режиму та здатності до нагромадження валютних резервів як інституційного прояву характерних рис розподілу ресурсної ренти. Виявлено однозначний обертний зв’язок між рівнем демократії та ресурсним багатством.


Знайти схожі

3.


    Кораблін, С. О.
    Вашингтонський консенсус: тоді та тепер [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка України. - 2017. - № 11. - С. 17-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Модернізація--Міжнародні рекомендації
Кл.слова (ненормовані):
"реформи першого покоління" -- "реформи другого покоління" -- сировинна економіка -- сировинна кон’юнктура -- технологічний розвиток
Анотація: Проаналізовано принципи “реформ першого покоління” і “реформ другого покоління”, рекомендовані міжнародними організаціями країнам, які звертаються до них по фінансову підтримку. Розглянуто критику зазначених рекомендацій у рамках Вашингтонського консенсусу. Показано специфіку малих, сировинних економік, прив’язаних до глобальних циклів сировинної кон’юнктури. Підкреслено, що національні фінанси таких економік критично залежать від фаз світової кон’юнктури, але це не враховується Вашингтонським консенсусом. Зроблено висновок, що нівелювання сировинної уразливості вимагає технологічного розвитку і виробничої модернізації малих економік.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)