Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=російщення<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Савойська, С.
    Розпад СРСР: парад суверенітетів [Текст] / Світлана Савойська // Пам'ять століть. - 2010. - № 6. - С. 34-43. - Бібліогр.: 24 назв. - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія--Новітня--Період 90-х рр. XX ст.
Кл.слова (ненормовані):
розпад Радянського Союзу -- російщення -- асиміляція
Анотація: У статті розглядається парад суверенітетів держав, які на початку 90-х рр. минулого століття проголосили про вихід зі складу СРСР. Автор з'ясовує причини, які призвели до розпаду Радянського Союзу, і стверджує, що одними із найвагоміших чинників розколу є російщення та асиміляція неросійських народів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Лизанчук, Василь.
    Окупація українського інформаційного простору [Текст] / Василь Лизанчук // Дзвін. - 2013. - № 4. - С. 86-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Внутрішня політика України--Інформаційний простір, 21 ст.
   Журналістика--Інформаційний простір--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- ЗМІ -- інформаційний дискурс -- російщення
Анотація: У статті здійснено огляд сучасного стану українського національного інформаційного простору, який, на жаль, на сьогодні залишається ще не зформованим. На думку автора, в Україні досі відсутня державна політика в сфері інформації.


Знайти схожі

3.


    Макарчук, Степан.
    Ключ до розуміння правдивої історії [Текст] : рецензия / Степан Макарчук // Дзвін. - 2013. - № 10. - С. 149-152
Рец. на кн. : Лизанчук В., Рожик М. Історія російщення українців / В., Рожик М. Лизанчук В. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2011. - 412 с.

Рубрики: Українська література--Історична проза, 21 ст.
Анотація: Автор рецензує монографію Василя Лизанчука і Миколи Рожика "Історія російщення українців" про історичні періоди російсько-українських відносин.


Дод.точки доступу:
Лизанчук, Василь \про твір\; Рожик, Микола \про твір\

Знайти схожі

4.


    Шандра, В. С.
    Соціальні та політичні наслідки для України польського Січневого повстання 1863 р. [Текст] / В.С. Шандра // Український історичний журнал. - 2014. - № 1. - С. 106-120
Рубрики: Історія України--Політика російщення
Анотація: Аналізуються конкретні заходи верховної влади Російської імперії, до яких вона вдалася після придушення Січневого повстання 1863 р.та які було спрямовано на подолання польської присутності в Україні, найперше у землеволодінні. Визначаються їх наслідки у соціально-економічній та культурно-освітній площинах.


Знайти схожі

5.


    Грушевський , М. С.
    Степ і море в історії України. Кілька слів щодо пляну і перспектив сього досліду [Текст] / М.С. Грушевський // Український історичний журнал. - 2016. - № 1. - С. 176-194
Рубрики: Регіональна історія--Українська історіографія--Російщення--Південна Україна--Новоросія
Анотація: У статті М.Грушевського актуалізується роль і значення степу й моря як географічної, кліматичної та природної підоснови територіальної історії України у світлі багатоманітних соціальних, політичних, етнокультурних, демографічних, господарських, транспортних, колонізаційних, комунікаційних та інших трансформацій.


Знайти схожі

6.


    Скляр, В. М.
    Етномовний склад населення України: наслідки російщення [Текст] / В. М. Скляр // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 3(травень-червень). - С. 31-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Населення--Етномовний склад--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Етномовні процеси -- Етнічний склад та мовна структура населення -- Інерційні впливи доби бездержавності
Анотація: У статті визначено чинники, які впливали на формування української ідентичності за часів бездержавності. Розкрито сутність російської імперської політики щодо України. Встановлено статус українства в Україні за часів бездержавності (підпорядкована етнічна більшість) та домінантне становище росіян. Опираючись на аналіз статистичних матеріалів переписів населення, окреслено вплив політики російщення за радянських часів на зміни етномовної структури населення України загалом та її окремих областей. З’ясовано наслідки інерційного впливу етномовних процесів доби бездержавності на сучасну Україну.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)